Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Laura, da, in tabara e frumos si bine [:D]. ieri nu a prea mancat si il doare burta, deci l-am instructat sa manance [:D]. au fost la Sighisoara cu sabiile si scuturile pictate luni, deci treaba multa!

maimuta mica are program de piscina azi.

am vazut.. DelPo cu Kokkinakis pe bucatele, un pic de Nadal, si cam atat. meciul Simonei a fost asa scurt ca n-am prins nimic, ii doresc sa fie toate la fel si cu acelasi rezultate! [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Viv, sa-ti traiasca sotul si sa fie sanatos  [artif]

la voi aventura continua  [zirea] imi pare rau, sper sa nu fie ceva grav la Silvia..numai bine va doresc  [pup]

 

Miha, vacanta faina in continuare.

 

Ioana, drum bun si sa saluti Londra si pt mine.

 

Fleur, sa porti sanatoasa ce ti-ai cumparat...spor la bagaje si vacanta faina si voua.

 

Eu bagajele le fac pe 15 sau 22...mandra nu vrea sa-i cumpar sandale, asa ca va pleca in tara doar cu pantofii sport   [batcap] si o sa se imbrace cu rochie si va fi incaltata in pantofi..noroc ca are si niste slapi pe care ii ia cu ea.

 

La scoala inca mai au teste, zilnic saptamana asta si 2 teste saptamana viitoare  [batcap] aseara a durut-o capul, asa ca nu a mai repetat pt testul de astazi, de la religie si cultura...i-am spus ca nu-i bai, notele oricum nu ma intereseaza...o inteleg, e obosita dupa un an plin...asa ca ce-o fi, o fi...nici eu nu as mai avea chef de invatat..oricum mediile cred ca sunt facute (notele le primesc insa in ultima zi de scoala), asa ca testele astea se pun pt anul viitor. 

 

Ieri am fost cu ea la ortodont, la anul scapa de aparat...dintii de sus inca nu au ajuns la mijloc, cum ar trebui..in rest totul e ok..de-abia asteapta sa scape de sarme  [:)]

 

Azi merg la manichiura, maine vine cumnata la noi, zboara vineri la 6am in Malta, asa ca o duce Marco la aeroport (ea sta cam la 3 ore de noi).

 

In weekend suntem in Ticino, in partea italiana....weekend-ul viitor nu avem nimic programat, Marcia are curs de baby-sitting sambata si duminica (de la 9 la 15)...apoi in  weekend-ul dinainte de vacanta are testul sambata, iar duminica avem musafiri la gratar  [:D]

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da  [pk]  [pk]  [pk]  e ziua lui CCS. Multumesc pentru urari.

 

Eu sunt bine. Pot merge cu piciorul, dar numai daca ma ajut si de carja. E slabit, anchilozat si se inmoaie din genunchi. Dar ma descurc onorabil.

 

Silvi a facut schimb de ghips cu mine. Pentru vreo 2 saptamani. Entorsa si cica niste probleme pe la ligamente - probleme care nu sunt trecute in scrisoarea medicala cica doar le-a mormait in barba dr.

 

Are si ea pozitie procliva si injectii in burta - iaca-ta ca m-am inselat cand am spus ieri ca am facut-o pe ultima.   [:D]

 

Am sunat-o pe mama si am rugat-o sa vina la mine, dar nu i-am spus de ce. Ii spun cand va ajunge.

====

 

Eh, si acuma  dupa ce v-am spus aceasta poveste incredibila sa ridice 2 degete ala care zice ca ma numesc baroana Münchausen. Ca i le tai. Din radacina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu ma fortez. Trebuie putina recuperare. Totul este prins bine, fara deplasare, arata excelent.

Pana ajung la recuperare am sa ma ung cu Aspercreme si probabil o sa-mi fac ceva masaj in apa sarata.

 

Da, Mianna,  [pup]  bine ca nu a fost acum 2 saptamani!

 

ioana, julia cum mai este?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, cand sotul meu a avut entorsa si ceva ligamente intinse, dupa ce a scapat de ghips, i-a fost recomandat unguentul stimuven, pentru eliminarea mai rapida a hematomului (avea o ditamai vanataia pe la glezna), reducerea inflamatiei si imbunatatirea circulatiei venoase din zona.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrijorarea mea este data de faptul ca are mari dureri, dar nimic umflat, nimc vanat.

eu nu am fost cu ea inauntru la dr. pentru ca eram la radiologie. dar dr. i-a spus ca totul e facut pe o mai veche problema.

 

La 3 ani a avut entrorsa, fractura de metatarsian si o problema cu niste tendoane la calcai - a schiopatat  8 luni de zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuu, Viviana, ce coincidenta [:)] Dar e bine ca acum aveti experienta si o poti ajuta. Si 2 saptamani trec repede [:D] La multi ani lui CCS! [flo2]

 

Mihaela, am admirat pozele si povestirile din America [:)] Foarte frumos organizata nunta desi eu sunt genul ce nu si-a dorit niciodata una, cand aud ca sunt fetite mici care se imagineaza "printese" si "mirese" sunt total pe dinafara [:)]

 

Si la mine iunie a trecut ca fulgerul, sunt toata ziua cu gasca de copii dupa mine.. Sau, cand nu sunt, le gatesc tot felul de minunatii. Am zis ca pe timp de vara renunt la low-carb dar mi-a fost usor si la indemana sa mananc asa incat tin in continuare. Ma porcesc rau de tot (2 kg de inghetata, un borcan de sos de caramel cu sare, 1 kg de biscuiti, tort... toate facute in ultima saptamana [alcool]). Bine, nu le-am mancat eu pe toate insa daca as fi fost pe un mod de alimentatie cu carbs, s-ar fi cunoscut la cantar.

 

Ziua suntem pe dealuri, cam asa:

19787474_1481230835253393_18088862037026

19693557_1481231041920039_91057454674399

19678994_1481230685253408_90726004564604

19732072_1415118921899597_58747240611649

Si ne mai prinde si ploaia:

19780485_1481230915253385_28394887262847

19242974_1481231245253352_69604094932557

 

Dar pentru copii e all fun [:)] S-au facut paraiase pe drum si s-au balacit in ele de aveau noroi si in chiloti [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! 

 

Am intrat sa ii urez din suflet "La multi ani"!!  sotului vivianei! Sa fie sanatos , fericit , si sa i se implineasca toate dorintele!  Si sa spun ca imi pare tare rau de Silvia, sanatate multa si puneti-va, femeilor, odata pe picioare! ce-i cu voi!?!?! [pup]

 

 

Fleur, vacanta de vis sa aveti! Frumoase achizitii! Sa le porti cu placere! 

 

Ioana, bafta azi, nu stiu exact ce faci, dar pare o zi importanta! [pup]

 

Mihaela_s, superbe locuri! Faina vacanta mai aveti! 

 

Mihaela, mai poate Marcia? In mijlocul verii sa dai atatea teste, pff... Bafta multa! Sa vina cat mai repede vacanta si la voi! 

 

 

Rall, trebuie sa zic (desi sigur stii deja) ca faci niste poze absolut superbe! Superbe!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...