Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Ioana, ma bucur mult, sa mearga tot asa spre tot Mai bine!

 

Noi am venit de la cumparaturi, ne am Intalnit  si cu o membra DC concitadina, foarte draguta! Acum zacem la AC so dupa amiaza cred ca iesim la piscina. E cald la noi Desi nu se compara cu 50 in Buc.!!!

 

In rest nimic interesant, am luat toate rechizitele PT scoala pt baiat, nu s asa multe. Mai greu e ca Tre sa I iau birou si nu gasesc ceva sa mi placi a I au Ramas toate mici pester Vara si incaltari de interior pt scoala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai si de ce Michelle! Dupa ce ca e frumoasa, mai e si desteapta si talentata si, si, si...

Bravo!

Acum si ea si sorasa sunt gravide, amindoua o sa aibe fetite, la 6 luni dif de virsta.

Isabella e in pic suparata ca nu Mai poate picta...la fel de mult...din cauza toxinelor din vopsea...diluant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, îmi aduc aminte când povesteai de soțul tău că făcea cursuri de suedeză în țară și mergea periodic la Cluj. Nu mai știu la ce subiect se întâmpla asta, că am și eu o vârstă și mă lasă memoria :D

 

Hehe nici eu nu mai știu, probabil la scandinavi? 

Exact, mergea in fiecare sâmbăta la Cluj, timp de 8 luni a fost asta, înainte sa vina aici la interviu. Cât de departe mi se par toate acum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi ne-am intors aseara din vacanta de 8 zile din florida. sunt asa de arsa de soare, ca niciodata. desi mi-am dat cu sunblock every 2 hours, am stat sub umbrela, mi-am mai pus si cite un tricou pe mine cidnd eram la soare...sunt arsa de cit am stat in apa.

 

dar am avut fun!

 

m-am dat cu bodybordul pe valuri...ca un copil...de fapt doar eu si tinerii ce eram cu bordurile pe valuri.

nu ma mai saturam de plaja in nisip alb si fin si apa, o apa asa de calda...am facut baie si cand ploua. 

 

apropos de florida...in florida ploua aproape pe fiecare zi vara...si niste nori negri, si tunete si fulgere cum n-am mai vazut din Romania.

la noi cand a tunat si fulgerat de citeva ori anul asta, William de frica s-a bagat sub masa cu pepper.

 

 furtuna tropicala Emily ne-a prins pe podul skyway- ST. Petersburg (e cred ca al 3-lea din lume..din cele 10 poduri faimoase).

la peste 130m inaltime...am vazut moartea cu ochii, parca eram in tunel la car wash. nu vedeam decit la citiva m in fata, si ploaia ne izbea din toate partile...iar sub noi era oceanul..nu stiu cum a condus sotul. eu sigur asteptam sa treaca furtuna si nu as fi condus ever pe asa conditii.

 

 a fost ceva ca in filmele de groaza....si noi care vroiam sa ne mutam in florida...sincer mi-am luat gindul.

ii spuneam lui William ca daca at fi sa fie la scoala in floridda si sa vina furtuna, la scoala at sta pana at trece.

strazile se inunda, copaci cazuti, vizibilitate f redusa...e f periculos.

 

 e f greu de stat afara cu umiditatea care e, cind aerul e asa de inabusitor. am incercat inainte de plecare sa ne plimbam intr-o zona f frumoasa...dar nu am putut ca era prea cald...si dde fapt doar noi eram pe acolo...ca niste rataciti.

 

in rest a fost o vacanta f placuta, experienta  interesanta si ne-a facut sa apreciem f mult locul unde stam noi acum...chiar daca ne lipseste oceanul si plaja.

 

vin mai tirziu cu poze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Noi suntem ok, azi e ultima zi la mare...plecam de fapt diseara spre Bucuresti, nu dormim aici...azi sunt nori, asa ca e ft bine...vineri si sambata a fost ft cald...sincer nu-mi mai place la mare in Romania, ai mei au zis la fel...s-au schimbat multe de acum 13 ani...pe mine aglomeratia, galagia ma obosesc....nu as putea sa-mi fac concediul in asemenea conditii...noroc ca hotelul nostru e intr-o zona mai linistita...aseara ne-am plimbat cu gondola, am mers de la Hotel Parc..am revenit pe jos, o mare de oameni, muzica era cat se poate de tare, mirosuri de mancare  [zirea] poate sunt eu exagerata sau am imbatranit  [:D] prietenii nostri au spus ca aici e cam la fel ca pe litoral in Spania, doar ca acolo lumea e mult mai agresiva.

 

Luni si marti suntem in Bucuresti, apoi o luam spre Transilvania.

 

Prietenilor nostri le-a placut pana acum cel mai mult in Maramu.

 

Ioana, ma bucur pt tatal tau...multa sanatate ii doresc...eu sincer as zice pas la mare, mai bine mergi in alta parte cu fetele.

 

Eu in Elvetia sunt de mai bine de 13 ani, nu-mi vine sa cred ca au trecut atatia ani...si cand ma uit la Marcia, iar nu-mi vine sa cred ca e atat de mare.

 

Distractie placuta diseara si pe maine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, si prietena mea s/a dat cu crema de protectie de ne/am plictisit, si tot a reusit sa se arda. Ajungea o patratica de piele fara cerema si gata era :))

 

 

Noi am fost in croatia, in Rovinj. A fost superb! Credeam ca sunt la acelasi nivel cu noi, dar din pacate nu se compara.

Am fost o saptamana in Italia, in Lido. A fost cam plictisitor pt noi 2, ca mai fusesem acolo 5 zile si statiunea are o strada cu cumparaturi. Prima data ne/am plimbat pana la capatul statiunii spre Bibione iar acum ne/am plimbat in partea opusa, spre Venetia.

A durat ceva dar a fost frumos.

La mancare am ramas putin surprinsi de preturile destul de mari, pizza era evident ieftina, adica cea pe care o mananc eu, Margherita, era 4,5 sau 5 euro la restaurante. Dar pestele era....scump rau, mai ales ca nu primeai cine stie ce portii.

O bere costa vreo 6 euro, un coktail  cam 7.

 

Si dpa saptamana aceea am ajuns si in Croatia....pfaaaaaai, ce diferenta. Daca nu vorbeau oamenii in croata nu stiai ca nu mai esti in ITalia....bine, si plaja cu pietre facea diferenta :)))

Ne/am dus in Rovinj, ca am intrebat la spital pe unde ar fi fain iar o asistenta din CRoatia mi/a recomandat Rovinj, Medulin sau Porec.

Am stat in camping, ca eram 6 adulti, un copil de aproape 2 ani si unull de 14 ani.

Iar vilele gasite asa tarziu, sau nu erau in statiune, sau eram mult prea scumpe.

 

Restaurantul dn camping ne/a dat pe oti pe spate....si inca cum!!!

E vorba despre Campingul Biondi, restaurantul are acelasi nume.

Nu stiu ce bucatari au dar absolut toata lumea a fost multumita de toata mancarea. Si era atat de ieftin!!!

Steak de ton cu paste din croatia sau cartofi...10 euro! Un peste intreg pe gratar cu garnitura si putina salata....7 euro! si a fost deliciios!

 

Am ajuns si la Fishmarket in Rovinj, era superb. Campingul era la vreo max 10 minute de mers pe jos, cred ca mai putin.

 

Apa ideala, fara papuci de intrat in apa nu era asa de placut.

 

Dar una peste alta, a fost superb in CRoatia. CHiar nu ma asteptam. Si toti de acolo stiu engleza, germana, italiana.

 

 

 

Eu de ceva timp nu mai folosesc creme pt protectie solara decat pe decolteu la inceput, pana prind culoare. Sau peste tot, in fctie de cat de puternic e soarelle si cat de alba sunt eu.

In rest doar ulei de cocos si unt de cacao.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...