Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare,

 

Bate tare vantul de vacanta pe ghetar. Unii pleaca, altii vin...

 

Noi pe Acasa cu diverse treburi. Planuim insa macar o noapte in camping cu cortul. De luni e un festival de montgolfiere si caut un camping in apropiere.

In plus, daca reusesc sa imi iau masina noua pana la finalul vacantei, vom trage o fuga 2 zile la Niagara, ocazie cu care vizitam si niste prieteni din zona Toronto.

 

Maine si luni am 3 eseuri rutiere, sa vad ce aleg pana la urma.

 

Ieri am facut o curatenie Mai amanuntita, de la venirea din vacanta nu Mai facusem, be umplusem de praf si paianjeni. Cred ca am umplut recipient aspiratorului cu 2 kg de praf si deseuri, nu exagerez.

 

Aventurile paguboase ale barbatului continua... a primit o amenda consistenta pt nepunerea centurii la copil, pe buna dreptate. A strict cablul intrerupator la ventilator cu Corp de iluminat din living si I a luat juma de zi sa repare.

 

Eu cu baiatul incercam sa ne relaxam. Soccer, piscina, parc, biblioteca, din astea.

Azi le am facut muffins cu afine, au iesit un deliciu, dupa 2 ore din11 bucati mai sunt 3.

 

Vacante placute si reintoarceri line la rutina de Acasa!

 

Mihaela, Michelle, frumoase poze!

Poate ajungem si noi in Florida in viitorul apropiat, la vara mergem in Ro dar poate intr o vacanta de iarna sau spring break in martie.

 

Intalnitilor sa va fie de bine. Imi  pare rau ca Black si fam. Rufus nu Mai scriu si sunt invidioasa pe voi ca ati transpus prieteniile din virtual in real life.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc Fleur, da acolo am postat fotografia :) 

 

Sa va iasă planurile cum le doriți! 

 

Si apropo de fotografii, in perioada 21 aug-3 Septembrie voi participa la prima mea expoziție cu 5 fotografii, la biblioteca orașului. Sunt membra in clubul foto local și e jubileu de 75 de ani anul acesta. Organizatorii entuziaști au pus la cale expoziția și câțiva membri am decis sa expunem din munca noastră. Diana e și ea membra și expune și ea. :) 

 

Seara faina! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Miha, da, la Casa Moga am stat..ne-a placut ft mult.

 

Ieri am plecat la 9 din Bucium, am mers la Sinca Veche, apoi Fagaras, din Fagaras la Biertan (inainte ne-am oprit la o bere la Medias) si la 3 eram in Sighisoara...ne-am cazat, am plecat la vizitat orasul, seara am mancat in oras si asta a fost...nu mi s-a parut nici lung, nici greu traseul...am descoperit si o biserica evanghelica ft faina, am si vizitat-o...apare in inscrisuri din 1200..parca Morsa se numeste.

 

Azi mergem la Salina Turda si ne cazam la Cluj.

 

Mai e putin si plecam spre casa...a fost ft frumos, dar de-abia astept sa dorm in patul meu  [:D]

 

O zi faina sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, ati avut (si inca mai aveti) o vacanta frumoasa!

Salina Turda e f spectaculoasa, are 2 niveluri sub... e destul de mare, amenajata. Au fost fetele vara asta cand au fost in tabara si am fost si noi (parintii) in ziua in care le-am vizitat in tabara de ziua Andreei. 

Si Clujul e un oras frumos. Sighisoara la fel, partea veche, cu cetatea.

In Maramures am fost in 2007, deci acum 10 ani, in calatoria de dupa nunta [:D]

In Fagaras am fost acum 3 ani, am vizitat cetatea... acum fetele o vor mai vizita o data cu bunicii... sunt intr-un mic tur cu ei (Plecare din Bucuresti si apoi Craiova-Orsova-Semenic-Oradea-Cluj-Alba Iulia-Fagaras-Bucuresti). Ieri dimineata au plecat, au ajuns la pranz la Craaoiva, au petrecut ziua de ieri acolo, azi sunt la Orsova, tocmai ce au facut o plimbare cu barca pe Dunare  [:)]

 

Litoralul nostru nu prea imi mai place nici mie, intr-adevar e fff multa aglomeratie si agitatie in varf de sezon. De cand au crescut fetele, am plecat pe afara la mare, Grecia in general, diverse locuri din Grecia... Cand erau ele mai mici ne era mai frica cu imbolnavirile si preferam sa fim mai aproape de casa si la noi in tara... Acum mai mergem ocazional, cate 1 zi pe litoralul nostru. Zone mai linistite sunt cele din partea de nord, mai spre Navodari. Cand am mers la noi pe litoral, cu fetele acum ceva ani, am stat la resortul Pheonicia (intre Mamaia si Navodari), care era f ok si avea plaja proprie si era liniste si pace. mai spre sud in colo, era agitatie mare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, succes la expo-foto! Bravo  [flo]

 

Michelle, f frumoase pozele din vacanta, dar si cea cu distractia de la ora de stiinte [:D]

 

Fleur, bravo, relaxati-va, doar sunteti in vacanta! Inca nu ti-ai inceput deja activitatea, nu?

 

Ioana, multa sanatate tatalui tau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,frumoase poze, ma bucur ca ati petrecut in florida. mie mi-a spus sora mea ca ei nu au putut sta acolo din cauza umezelii.

 

Ma bucur ca vacantele voastre continua frumos.

 

Sunt intr-o neagra si adanca depresie. Nu pot sa ies din ea. Nu stiu ce sa mai fac cu mine. Nu reusesc sa fiu coerenta.

 

Piciorul e mai ok. Am fost ieri la noul meu medic de familie care spre surprinderea mea e specializat /cocheteaza si cu  gemoterapia clinica de care oricum nu am auzit pana acum 2 zile.

El pe langa tratamentul clasic iti sugereaza si diverse scheme de gemoterapie.

 

Mi-a privit si pipait laba si am plecat cu o schema de tratament gemopat (oare e corect asa?). Am niste picaturi, solutii, tincturi? care se numesc polygemma 14, polygemma 6 si extracte din muguri de pin, stejar, mesteacan care cica ma vor ajuta  la drenaj limfatic si refacere articulatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi m-am îmbrăcat in rochia Medievală și am ieșit cu prietenii in oraș sa mâncam, la târgul medieval. E atmosfera atât de frunoasa, imi place tare mult evenimentul asta. Al meu a zis ca nu e cu mine :)), el nu s-ar îmbraca cu haine din astea, cică e ridicol :)). Eu ador hainele astea. 

 

Azi am fost liberă și am fost la piscina, am stat la soare, a fost una din cele mai călduroase zi din vara asta, am avut...25 de grade! Râdeți sau nu, așa e la noi :). Mâine cică e la fel, după job cred ca dau iar o tura de piscina ;). Mai e deschisă săptămâna viitoare dar scad temperaturile la 19 grade și după ora 17 când ajung eu acasa, nu mai e de piscina. E gata sezonul, in 21 începe școala și totul revine la normal. A mai trecut o vara...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...