Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle,frumoase poze, ma bucur ca ati petrecut in florida. mie mi-a spus sora mea ca ei nu au putut sta acolo din cauza umezelii.

 

 

asta cu umezeala mai ales pt noi rasfatatii din California e greu de suportat, dar pt mine/noi a fost suportabil.

tin minte ca intr-o seara f umida am iesit afara cu niste pantaloni strimti si cu polyester in ei...si m-au apucat transpiratiile instantaneu.

umiditatea se simtea peste tot...si am observant ca si casele erau f deteriorate de la umiditate si ploi continue.

dar pt noi, care chiar vroiam sa ne mutam acolo, ca sutn casele mai ieftine, facultate aproape...etc, sinkholes, uraganele, tornadele si taxele au fost "the deal braker"...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a părut oribil in Florida vara, nu recomand nimănui decât dacă e prieten foarte bun cu caldura sufocanta. Umezeala înmulțește caldura și nu poți respira. Am experimentat aceeași temperatura in desert, e cu totul altceva! 

 

Apa oceanului era ca și ciorba, nici nu te puteai răcori in ea, am stat o singura zi la ocean, vreo trei ore și n-am mai vrut :). 

Mai fain a fost la parcurile de distracții, acolo apa era răcoritoare măcar.

 

In rest, noi am vizitat mult. Mi-a plăcut Cape Canaveral. N-am ajuns la ferma de crocodili. Si îmi doresc sa ajung la Key West.

 

Vrem sa mergem iarna, sa avem temperaturi normale :). In Iulie sau August nu mai calc acolo! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Ieri am hotarat sa plecam azi spre casa, asa ca nu ne mai oprim in Oradea...avem de mers 1400 km, in jur de 15 ore...ne oprim insa sa si mancam, asa ca vor fi cam 16-17...ajungem dupa miezul noptii, dar e ok...maine ne odihnim.

 

La Salina Turda a fost ft fain.

 

Sa ne reauzim cu bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun catre casa Ella!

 

michelle, sora mea imi povestea ca cat a stat acolo, in vacanta, aveau in sifonier o aeroterma ca sa nu scoata hainele ude.

 

Mihaela ceva poze cu tinuta medievala? 

 

Azi ma duc la casa ca e betonare si poate raman acolo peste noapte. Silvia e la mare la Techirghiol. Sunt liberaa!!!!!!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, sunt pe fb :)

 

In casa in care am stat noi in Florida nu era umezeala, era aer condiționat. Acolo era perfect! Și in Cracker Barrel :). Și in orice magazin. :) 

Foarte cald și umezeala a fost anul asta și in partea de sud, deși nu am ajuns mai la sud de Memphis. 

Cumnatul meu a locuit in Georgia, s-au mutat de acolo Pt ca nu mai suportau clima. Ieșeai din casa și erai ud. 

 

Ella drum bun spre casa! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Gata, le-am vazut! Foarte misto rochia! Nu prea am fost pe FB zilele astea

 

Mersi! Recunosc ca nu pot nici eu sa ma îmbrac mai "medieval", sunt atâtea ținute frumoase! Dar sunt și scumpe, eu port rochia asta o data pe an, câteva ore...a costat 100 euro...o ținuta completa ajunge și pana la 200. Hainele sunt de in, sau lâna, sunt lucrate manual, nu in serie și de asta costa așa mult. 

 

Caut prin arhiva și pun aici ceva poze cu costume, când ajung acasa 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...