Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Servus pinguini

 

La mine e nebunie mare, asa ca intru mai rar pe forum.

 

Marcia si nepoata vin astazi din Romania...am pregatit camera de oaspeti, am facut curat, am calcat etc etc..munca, munca si iar munca  [zirea]

 

La noi inca e vara, avem 25-27° ziua, dar noaptea e racoare...sper sa o mai tina tot asa.

 

De weekend-ul viitor avem iar program incarcat  [ph34r] weekend-ul asta insa e linistit.

 

Marcia va incepe sa-si trimita dosarul pt job si va trebui sa se pregateasca pt interviuri.

 

Aseara am vazut pe un program nemtesc (N-TV) un reportaj despre Ku Klux Klan  [zirea] in randurile lor sunt si persoane importante, politicieni, politisti.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

Sa ne reauzim cu bine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 

 

La mine azi e sâmbăta și mâine e vineri ;). 

 

Ma încearcă o răceala/gripa...începe cu durere de gât și frisoane, așa a fost absolut de fiecare data in ultimii ani. Am trecut pe echinaceea, strepsils și Tylenol. 

N-am mai fost răcita/gripată de un an jumate, deloc. Și nu vreau iar o gripa din aceea cum a fost ultima când eram in concediu in Lisabona și am stat in pat ultimele trei zile :((. Drumul spre casa a fost un coșmar...

 

Nu am timp sa ma îmbolnăvesc, mâine lucrez, luni e vernisajul la fotografii, săptămâna viitoare sunt conferințe aici la noi, laboratorul e organizator, am participări la conferințe și cine, miercuri, joi și vineri..chiar am treaba! Sa ma lase gripa in pace! :)

 

Silvia a avut ieri întâlnirea cu cele care închiriază cai, a avansat in grupa, deși e pe cal nou. La sărituri însă va avea un alt cal cu care va și concura, asta tânăra nu știe încă sa sara. E foarte incantata și optimista, ma bucur ca e mulțumită de ceea ce face. 

 

Pe Diana a înțepat-o o viespe alaltăieri, ieri era încă umflata. A sunat la 1177 (un nr de tf unde sunt asistente și Primești recomandări ca sa nu mergi la urgente fără rost) și i-au zis sa se dea cu crema cu antihistaminic, ca o mânca tare. Aseară a găsit și tablete, sper sa fie mai bine.

Azi se muta înapoi in oraș, abia aștept sa fie iar aproape sa ne vedem mai des :). Ne întâlnim in oraș azi sa mergem la shopping de cosmeticale :). Silvia rămâne la făcut Highlights. Acum e la călărit :). 

 

Al meu lucrează de zor la camera Silviei, câte 12-14 ore pe zi. A făcut așa: dat jos tapetul vechi, a citit ca trebuie sa spacluiasca cu o pasta specială înainte de a pune tapetul nou, s-a uitat pe tutoriale pe YouTube, a făcut. Apoi a trebuit sa finiseze, cu hârtie abraziva, a lucrat cu masca din cauza prafului. 

A făcut tavanul. Era construit din placi rotunjite pe margini, l-a nivelat. A umplut rosturile cu pasta aceea specială de spacluit, a nivelat, ieri a vopsit. A ieșit foarte bine. 

Azi a sosit tapetul, deci urmează partea cea mai grea ;). Silvia a trebuit sa își aleagă tapet care nu e pretențios la montat. 

Cand e gata, va arat câteva poze. Am pus deocamdată pe fb :). 

 

Eu nu m-as fi apucat niciodată de așa ceva, îl admir. :)

 

We frumos! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

dupa o absenta de o saptamana si ceva azi sunt un pic mai libera si pot scrie.

 

Am reinceput miercuri munca, dar a fost horror pana acum. Maine vin la munca sa recuperez ziua libera de luni-14.

 

Aseara au venit si ai mei copii de la mare:tristi ca au plecat de acolo, fericiti ca ne vedem. O sa incercam sa ne intram usor, usor in ritm. Mai avem trei saptamani si incepem scoala.

 

Miha, spor la amenajari si sa nu te apuce gripa!

 

Week-end placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi, hi, functioneaza internetul.

A schimbat 2 mufe la cabblu. Exact mufele cu care se juca pisica noaptea.

E a doua oara cand nu functioneaza internetul din cauza ei.

 

viv, lipeste scotch dublu adeziv in zonele unde-i place pufoseniei sa se joace. pisicilor nu pe place senzatia de lipicios, evita astfel de suprafete.

stiu, nu e estetic, dar e practic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha, si pisoiul nostru se joaca la cablurile de la modem si le scoate din priza cateodata. Netul cade aparent inexplicabil...dar de acum stim.

 

Daniela, nu mi am luat inca masina...Mai trebuie sa am rabdare un pic. Mi am ales modelul Insa, am facut Mai multe eseuri rutiere si m am hotarat. O sa vi l arat.

In schimb am cumparat birou baiatului, Mai mare decat Al meu, de la Ikea. De cum se trezeste e la birou si buchiseste litere

 

Mihaela, wow, cat munceste sotul tau, e de admirat. Eu am avut tapet in apart parintilor din Tara si Tata l a pus singur, eu l am ales.Stiu cata munca e. Recent l a scos si a zugravit. Stiu ca tapetul e mai usor de intretinut dar si cu lavabile e Mai simplu .

acum

 

Noi am avut cateva zile superbe, azi ploua si e racoare, numai bine ca Mai Stam si pe Acasa ca e treaba berechet.

Miercuri am fost la festival montgolfierelor, pe un mic aeroport la vreo 70 km de noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...