Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multzam de urări! Transmit și soțului :). 

 

Fleur da, e mai ușor cu lavabila. Când ne-am mutat in casa asta, era tapet peste tot. Tapet care se putea zugravi. Așa ca am zugrăvit, in toate camerele. 

La noi e foarte la moda tapetul, așa ca peste tot unde am remodelat (Bucătărie și dormitorul nostru) am (au pus meșterii) tapet. Soțul era sceptic dacă sa pună sau nu tapet acum, in camera Silviei, inițial a zis ca zugrăvește, ca e ușor. Dar pana la urma a dat jos tapetul vechi și a zis ca pune unul nou :). Eu nu l-am ajutat cu nimic, 100 % e munca lui. Silvia a zis ca poate ajuta sa vopsească listerele. Poate :). 

 

Frumoasa mașina, Nissan sunt faine. Și biroul, îmi place. Și Silvia vrea unul. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bon soir! Nu v-am uitat, dar ma iau cu treaba si nu apuc sa va scriu. Copiii au inceput scoala, colegii au venit din vacanta, vara e pe sfarsite....oarecum melancolic....sunt in a treia sapt de job si inca imi place, deci e de bine ;-).  Imi intalnesc fosti colegi la tot pasul, am mai tot timpul lunch dates, de imi doresc sa mai fiu si singura B-). Designul interior este ff frumos, neconventional, cu free sitting, fotolii, masute, balansoare, biblioteci. Totul este animat si o zumzaiala continua. Apoi faptul ca am scapat de naveta, parca mi s-a luat o piatra de pe suflet. Aseara am vazut o comedie suedeza, "10000 de ore", un tip de 36 de ani, care castiga la loto un salariu lunar, timp de 5 ani si care se hotareste sa renunte la job si sa devina... Jucator de fotbal profesionist...antrenandu-se 10000 de ore, el fiind antitalent la fotbal... A fost, oarecum draguta, am ras singura in fotoliu :-D 

Miha, m-ai intrebat de crayfish party. Nu, nu ma omor dupa ea... Adica mergem cand suntem invitati, Stiu traditia, dar eu nu o fac...Spor la renovari..Aveti Mio la voi pe Insula? Sunt multe lucruri frumoase si reduse 75%. Eu am dat deja iama in ele....

Fleur, frumoasa masina!  Ikea rules :-D Ştii ca poti sa cumperi sertarele, blatul si picioarele separat si sa iti faci  biroul exact pe masura pe care o vrei? Mie imi place si modelul facut numai din lemn masiv.

Viv, tare m-ai distrat cu capilarul :-D! Off, pisicile astea....Cam obraznice, Rod si ce trebuie si ce nu trebuie.

Daniela, tot asa ocupata? 

Ioana, eşti la mare? Sa aveti zile frumoase si linistite!

Ela, spor la treaba!

Laura, bine ai revenit!

Rox, pe unde esti?

 

O seeara frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara buna!

si noi cu vara, musafirii, iesitul in fiecare seara, si altele nu asa bune

Ioana, cum sunteti??

Fleur, tin pumnii pentru masina. Sa stapaneasca Eric sanatos biroul!

Mihaela, spor lui Ovidiu la renovat, ce tare e!! Silvia cand incepe scoala? Ai grija cu guturaiul ala....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi place masina si imi place si biroul.

 

Iar a cazut netul si se pare ca, totusi, nu e de la mufe. Absolv de orice vina matzosenia.

Iar am sunat la depanare (a 12-oara in utimele 3 saptamani) si de data  asta nu am mai rezistat, dupa 15 minute de cantat in ureche mi-am cam pierdut firea.

 

I-am spus celui de la telefeon ca ii datorez scuze  anticipate dar mi-am castigat dreptul sa ma enervez si am inceput sa-i turui toate nemultumirile mele pe un ton sincer, capilar.

 

fii-mea s-a inchis in baie ca sa nu ma mai auda ca ii era mila de ala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ton sincer, capilar  [:-)))] . Mi-ai făcut seara! Ma bucur ca am povestit experiența mea capilareasca :))). 

 

Anja avem Mio pe insula. Mersi ca mi-ai spus, nu știam ca au reduceri. O sa ma uit și eu cu Silvia. Vrea tot felul de decorații in camera. Săptămâna viitoare ajunge și patul ei, pana atunci sper sa fie și camera gata :).

Spor la școala, deja a început la voi?  

 

Rox mersi, am luat picături echinaceea, strepsils și sunt Ok deocamdată. Am reușit de trei ori sa păcălesc răcelile in perioada asta, de un am jumate...simteam când începe și luam rapid echinaceea. Văd ca a mers. Sper sa meargă și de data asta. 

Silvia luni începe școala.

Diana numai in 28 August. 

Sper ca problemele voastre sa fie minore, sau cel puțin sa se rezolve...

 

Azi in timp ce al meu meșterea acasa, eu eram in oraș cu fetele. Silvia la coafor și eu cu diana la o cafea și apoi la shopping :). 

Silviei i-a ieșit tare frumos parul, a dorit pana la urma ombré, ii sta tare bine. 

Am ajuns acasa la 19, după 4 ore. 

Ovi a cumpărat niște prize noi și întrerupătoare ca sa fie totul nou in camera și ne prindem urechile :))). Sper totuși sa reușim sa le montam. Ma rog, eu cu ingineria teoretica ma angajez doar, nu mai mult...

 

Va las, mâine suna ceasul la 5.30, sa ma duc la job. Azi am fost liberă. Va ziceam dimineața ca eu azi am avut sâmbăta :). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...