Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Seara buna! Azi am fost pe recoltări de probe. Una dintre analize o luam venos sau capilar. Venos înseamnă in mâna și capilar in deget. Trebuie sa ii întrebam pe pacienți cum sa recoltam, Pt ca trebuie sa știm cum facem înregistrarea probei. Ei știu fiecare. Capilar, recoltam la pacientii la care e foarte greu in mâna. Trebuie sa fie continuitate, Pt exactitatea analizei. E o concentrație de un medicament și variază valoarea puțin in funcție dacă e recoltat in mâna sau in deget. Am făcut introducerea asta, Pt ca azi când l-am întrebat pe un pacient cum sa recoltez, el mi-a răspuns așa :))).

 

:)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, unde e facuta poza aia sepia cu Silvi, ca are impact puternic.

 

La Pompei e făcută, o am in format mic pe noptiera, o iubesc :). 

 

Ioana eu ma îmbrac in rochia Medievală și merg așa prin oraș. Toată lumea e îmbrăcată in săptămâna aceea așa, ii vezi peste tot, in magazine, la spital, in mașini...(ma rog, toată lumea in afara de barbatu'meu :))). 

 

Revin cu titlul cărții de a plâns Silvia și nu se mai putea opri: I'll give you The sun de Jendy Nilson 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pai cred ca e pretul 'de sezon'. Si au all inclusive. Eu cautam de fapt pensiune completa, nu all inclusive, dar nu am gasit. De fapt majoritatea hotelurilor ofera doar mic dejun, din ce am obsevat, si e greu cu Jules sa ne caram pe la restaurante la pranz mai ales. De racoare suntem satui- am aterizat sambata trecuta de la 36 de grade la 18 si ne-a racorit instant. :)
 

 

Chiar si-asa, cum ar zice un celebru personaj din Las Fierbinti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, sa stapaniti sanatosi biroul si sa il foloseasa Eric cu placere! Am vazut si pozelele cu baloanele, cred ca v-ati distrat de minune.

 

Rall, noi am nimerit in plina toamna cand am ajuns in UK, nu numai ca e mai rece dar nici nu mai canta pasarelele alea de vara si se simte un aer de scoala. A trecut repede anul!

 

Michelle, felicitari pentru nepotica! Sa va traiasca si sa fie sanatoasa si fericita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...