Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Buna,

 

In week-end am fost la bunica in jud. Buzau. Imi plac la nebunie locurile acelea, unde am copilarit. Am petrecut acolo fiecare vacanta.

 

Din pacate satul moare, nu mai sunt copii, numai batrani si in fiecare an ....din ce in ce mai putini.

 

Aseara am ajuns acasa obositi, dar bucurosi.

 

Acum fug ca trebuie sa intru intr-o sedinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bonjour mesdames!  Pe aici este inca vant de vara, surprinzator de frumos si cald. In weekend am facut treburi pe langa casa si condus copiii "back and forth". Am profitat de soare sa spal si intind afara rufele, cred ca vreo 5 masini de rufe...Iar la capitolul bucatarit, daca Ella, se lauda cu delicioasa supa de dovleac, eu ma laud cu supa de praz si galuste cu prune..Sotu' a montat o ferestra la garaj,si a muncit tot weekendul, insa eu nu am fost asa draguta cu el ca Miha cu sotul ei...adica nu l-am scos la restaurant, dee... nevasta nerecunoscatoare....

 

Azi lucrez pana tarziu, app 10 seara, sunt intr-un workshop cu US.

Sa aveti o sapt minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja :))), ia treci și ia exemplu!

Pe bune, mie mi-a fost mila de el...toată săptămâna asta și trecută a lucrat de dimineața pana seara, inclusiv we trecut. Săptămâna trecută a lucrat la job, venea acasa și pana la ora 23 a continuat cu tapetul, cu sipcile, in we a fost de garda vineri și vineri noapte, sâmbăta a venit dupa garda acasa, a dormit 2 ore și l-am trezit pe la pranz sa ieșim. N-a vrut atunci, am ieșit pe la ora 16, am mâncat, după ce am venit înapoi, a lucrat pana la ora 23. Duminica a fost iar de garda și a ajuns aseară acasa la 19, a urcat sus și a terminat podeaua. Acum aceeași poveste...a venit acasa și s-a dus sus sa continuie cu sipcile de jos...

 

Sa știi Anja ca am fost sâmbăta la Mio, nimic la reducere, adică foarte puține și foarte putin reduse...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,

 

De fapt  la mine nu  e chiar asa seara, abia s-a facut de ora 7si 20.  Acum 20 si ceva de ani ne pregateam de "1001 una  de seri".

 

 

Am avut un weekend plin,  azi am cam tras matza de coada cu  toate ca am facut  o gramada  de treburi casnice care  nu imi plac. 

 

Silvi e la Mall  si  a  promis ca imi aduce un pepene. 

 

Santierul merge mai departe, abia astept sa vina CCS acasa sa-i predau fraiele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata concediul, am reinceput munca - dar practic azi n-am avut nimic de facut. absolut nimic. asa ca de plictiseala am spalat pisicile [:)]  acuma-s pufoase, curate si parfumate [:)] (si se chinuie in zadar sa prinda o musca [:-)))] )

 

am pus la spalat hainele folosite in concediu, si intre timp ma uit la "The Americans" - imi place.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, ma bucur pentru prietenul tau si sper ca  ancheta sa-i dea dreptate.

 

Azi ploua si e in final racoare. Sunt odihnita chiar daca matza m-a trezit de cateva ori.

Mi-ati facut si mie pofta de galusti cu prune. Dar pentru asta o astept pe mama sa faca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...