Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Urgent, inchidere terasa PVC&Termopan


Recommended Posts

Buna,

am o terasa care este inchisa in momentul de fata cu fier si geam (cum se inchideau cu ani in urma). Deoarece am avut mari probleme iarna, o voi demola si as vrea sa construiesc alta in loc, din profile PVC si geam termopan.

Imi poate recomanda cineva o firma din Bucuresti pentru executie ? Este urgent .....

Caut de ceva vreme pe net dar gasesc doar pentru ferestre si usi.

 

Multumesc !

 

Ingrid

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu banuiesc ca este vorba de un balcon, al unui apartament situat la bloc.

Si acel balcon este inchis cu cornier si geam obisnuit, din perioada de dinainte aparitiei termopanelor. Sunt o gramada de astfel de apartamente in Bucuresti.

 

Banuiesc ca tot o firma din asta de termopane trebuie contactata, ca practic tot termopane se pun acolo, fixe (care nu se deschid niciodata) sau cu deschidere (normala, oscilobatanta). Nu cred ca firmele de termopane sunt defalcate in firme de inchis balcoane si firme care doar pun geamuri la ferestre de la camere. Trebuie data jos lucrarea veche si puse termopane.

 

Contacteaza firme cunoscute in domeniu: Gealan, Rehau etc. Eu nu stiu sa te sfatuiesc, noi avem de la Gealan, de cand a fost blocul termoizolat si imi par ok, n-am avut probleme...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...