Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trotineta electrica sau hoverboard?


Recommended Posts

Salutare,

 

De ceva vreme copilul (are 7 ani) ma "bate" la cap ca vrea hoverboard. Mie mi se par nesigure si scumpe. I-am propus o trotineta electrica Xiaomi, chiar daca e mai scumpa. Ma rog, am gasit-o in china la jumatate de pret. Cert este ca nu stiu daca este okay pentru un copil, prinde viteza destul de mare. :)

 

Voi ce parere aveti? Trotineta, hoveboard sau o trotineta clasica?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Trotineta clasica.

 

Pentru 7 ani nu e buna nici trotineta electrica si nici hoverboardul - Astea sunt de la cel putin 12 ani in sus.

 

Mai bine invata sa mearga bine pe role (adecvate varstei),  pe gheata, cu bicicleta, sa invete sa-si pastreze echilibrul sa domine viteza, sa puna frana, sa stie cum sa cada la nevoie. cand o ia cu 25 km/h (maxim hoverboard) sau 10 km/h (maxim trotineta electrica) pe o panta si habar nu are ce sa faca si cum  sa o faca.  [fri]

 

Recunosc ca eu de cand au aparut chestiilea astea nu am vazut copii asa mici pe ele. Adolescenti si adulti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand era fie-mea mica imi placea tare mult sa ma plimb cu trotineta ei, clasica, prin parc. Eu o luam inainte cu trotineta, fie-mea alerga, razand, dupa mine. Faceam cu schimbul, bineinteles. :D

Nu am reusit sa inteleg rostul trotinetei electrice; ii lipseste tot farmecul. Stai teapan si lasi utilajul sa mearga singur, in loc sa te distrezi facandu-ti elan cu bratele si picioarele, apoi sa ramai putin in echilibru si iar s-o iei de la capat. 

Hoverboardul este extrem de periculos, mai ales pt un copil atat de mic, care nu are echilibrul necesar de a se tine zdravan pe picioare si fara sa se tina de ghidon. O colega de-a fie-mii a reusit sa isi juleasca pielea de pe burta pana la carne, dandu-se pe o asemenea ustensila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...