Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trotineta electrica sau hoverboard?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nici una nici alta . La 7 ani i-as lua role , bicicleta , trotineta clasica , patine .

 

 

Stiu ca e putin mai scumpa, insa consider ca e si mai sigura. Cel putin asa pare.

 

si eu tot la classic as ramane e mai safe si neccesar la virsta asta.

 

nu cred ca e sigur hoverbordul si nici trotineta...le consider mai mult de fitze...nu mi se par de loc fun.

 

pe hoverboard o prietena si-a rupt mina si sunt f multe accidente la copii. 

plus ca mutle au fost scoase ca explodeaza.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hoverboard

Dezavantaje : pretul mare, greutate f mare,viteza pe care o prinde ( in germania sunt interzise pe strada), fiind cu magneti s ar putea sa nu merga pe toate suprafetele, pe timp de ploaie nu se poate folosi, pericol de explozie ( au fost apartamente care au luat foc).

A incercat pana acum trotineta, bicicleta, patine,skateboard ? si trebuie sa treaca la altceva? Mi se pare un mare moft.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad unde este miscarea fizica atat de necesara pentru un copil (dar si pentru un adult). Subscriu opiniilor de mai sus. Ca si parinte consider ca oricare dintre: patine de gheata, role, trotineta (normala), minge de fotbal-handbal-volei, role, skateboard,bicicleta samd sunt mai mult decat atractive si binevenite pentru un copil indiferent de varsta.
Nu vad nici o logica pentru a avea hoverboard in posesie - cel mult pentru entertainment dar consider investitia total inutila, Similar pentru trotineta electrica - nu are nici un farmec sa stai pe ea si sa te duca ca pe un neajutorat de colo - colo.

Cat despre accidente confirm pentru hoverboard ruptura mainii la un copil dintre ce cunoscuti de mine. Desigur accidente pot sa intervina si la oricare celelalte insa motivele enuntate la primul punct le consider relevante.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici una, nici alta.

in primul rand pentru ca este un moft, o toana, doar pentru ca a vazut la alti copii.

in al doilea rand pentru ca este prea mic copilul tau pentru a le folosi in siguranta si cu discernamant.
in al treilea rand nu ai face altceva decat sa incurajezi - culmea - lipsa de miscare, comoditatea.

la varsta aceasta bicicleta, role, trotineta clasica sunt cele mai potrivite, pentru ca isi antreneaza muschii si simtul echilibrului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...