Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colonhelp junior?


Arina21

Recommended Posts

Cel mai probabil e pe psihic, l-a durut si acum nu mai  vrea sa faca si am observat ca si evita/intarzie momentul. Face la WC de la 3 ani, n-am avut niciodata problema cu trecerea de la olita la WC. 

 

Sper sa-l ajute laxativele si apoi sa re-intram in normal.

 

Multumesc pt raspunsuri.

 

Arina  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Revin cu update, asa cum am promis: ColonHelp Junior NU merge absolut deloc pt baietelul meu, l-a constipat de am ajuns cu el la medic! Si subliniez ca a baut ff multe lichide. A facut prima oara extraordinar de greu, cu plansete si urlete iar apoi, de frica, nu mai voia sa faca. Am ajuns cu el la ecografie ca-mi intrasera idei de ocluzie intestinala in cap ca toate metodele folosite pana acum, nu mai functionau. Si s-a chinuit trei zile de am slabit eu 2 kg!! Medicul i-a dat Dulcolax juma de pastila si seara i-am pus si un supozitor Dulcolax si de abia a facut. Acum a scapat partial ca inca nu e golit colonul in totalitate. Dar macar de data asta nu l-a mai durut asa de tare si nu a mai facut cu sange. Groaznic, oricum, nu doresc nimanui.

 

In schimb, iau eu Colonhelp-ul, si mie imi face chiar bine. Deci...ce sa mai zic??

 

Sanatate piticilor si voua, bineinteles!

Arina  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

foloseste in continuare microclismele, pana se goleste colonul de tot ce s-a acumulat pana acum. sunt mai putin dureroase decat supozitoarele.

eu ii mai dadeam fetitei mele picaturi dulcopic, in doza recomandata in prospect, atunci cand treceau mai mult de 3 zile si nu avea scaun. ii dadeam picaturile seara, iar dimineata deja isi faceau efectul dorit.

pentru perioada urmatoare trebuie sa-i dai zilnic laxative usoare, pentru a preveni reinstalarea constipatiei si pentru a-i forma baietelului o rutina de eliminare a scaunului. lactoza (milchzucker) ti-a recomandat vreun medic pana acum ? e foarte buna impotriva constipatiei, nu are efecte secundare, nu da dependenta, se poate folosi si la bebelusi, gravide, proaspete mamici.

un sirop laxativ care i-a facut bine fetitei mele este cel produs de hipocrate 2000, il gasesti in orice farmacie sau magazin cu produse naturiste.

daca are fisura anala si dureri, intreaba medicul daca poti folosi un unguent impotriva hemoroizilor, majoritatea au in compozitie si un pic de anestezic (lidocaina, de exemplu) care ajuta la ameliorarea durerilor din zona anala.

inteleg perfect prin ce treci, si eu am patit la fel cu fetita mea, a durat ceva timp pana a depasit aceasta trauma fizica si psihica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ii dau in continuare dulcolax si magneziu. I-am dat si Dulcopic, dar cred ca i-am dat putin, 3 picaturi pezi, 2 zile. N-au avut efect dar cred ca si din cauza ca el efectiv se abtinea daca avea senzatia.

Duphalac nu mai are niciun efect la el, i-am dat cred ca un an de zile acum doi ani. Microclisme foloseam si noi dar de data asta nu a mers, in schimb i-a mers bine Dulcolax supozitoare. L-am blocat rau de tot cu ColonHelp-ul!!! 

 

Multumesc pentru sfaturi!

Amalia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...