Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


Recommended Posts

  • Răspunsuri 930
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata

 

Ramo [pup]  cu vestile aflate,nu sunt prea bine,incerc sa ma obisnuiesc si cu asta...plus c-am ramas iar singura,cand nici nu ma asteptam..sunt multe de spus.ideea e ca numai lucruri dureroase traiesc de f mult timp.macar daca as ramane sanatoasa.altceva nu mai am.te pup si-ti doresc succes oriunde vei merge!

 

succes tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligia multumesc [flo2] si mie doar asta mi-a aratat viata in ultimii ani,ca se poate si mai rau.sper sa pot suporta durerea.mi-am facut un plan de bataie sa o depasesc.nu stiu daca voi si reusi.sunt multe de luat in considerare.ca am tot incercat,am reusit partial,dar mereu se intampla ceva.macar daca-as putea pleca de acolo...doar ca nu prea se poate.nu curand cel putin.iti doresc sa reusesti data viitoare!Doamne ajuta!ca doar El stie de ce face lucrurile cu josul in sus...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita [pup]  si eu sunt langa tine.te inteleg perfect.dar trebuie sa iei totul cu calm,ca sa nu pierzi si mai mult.cred ca dr Tayfun te va ajuta.eu acolo imi facusem planuri acum 4 ani,dar...am schimbat.asa a fost sa fie.sa raman 0 barat.de fapt.cel care m-a adus aici,va fi 0 barat,chiar daca acum crede ca e pe val...la ce alegere a facut...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, am pierdut ceva ca nu nteleg ce vesti proaste ai primit si in ce consta "sunt din nou singura".

Insa ce vreau sa iti zic este aceea ca noi mereu zicem ca ne merge prost. Ca peste noi vin doar lucruri rele. Dar multe sunt alegerile noastre. Altele sunt modul in care privim noi lucrurile. Asteptarile noastre sunt una, si realitatea alta. si interpretam.

Am fost intr-o alta incercare de a avea un bebe, in Grecia. Am venit de acolo cu framantari si mai mari decat am plecat. Am facut o vizita si la Sfintul Nectarie si aparent ma calmasem. Acum insa sunt in stare de oarecare soc. Miercuri in prima zi de serviciu dupa minivacanta asta, am fost pur si simplu scosi in strada din clinica unde lucram. Proprietarii cladiri ne-au evacuat ca avea clinica restante la chirie. Nu mai vorbim ca au luat o gramada de institutii ale statului pe de-a moaca, ca s-au imbogatit fara mare efort si din escrocherii sau ca traim in Ro, unde o consultatie decontata de stat este azi 23 de lei, au fost si 5, 6, 8, lei, dar ei au cerut cat au putut de mult pe metrul patrat de cabinet! Pusi pe imbogatire...

Dintr-odata parca toti prietenii apropiati, toti cei pentru care eram in pozitie de drepti la orice ora din zi si din noapte, s-au evaporat. Unul, dar unul nu a scos nici un cuvint de sustinere in aceste momente. M-am suparat si am plans. Insa am realiat doua lucruri pe care le uit mereu,la nervii: sanatatea, ca asta este cel mai important lucru si Dumnezeu! Pentru ca Dumnezeu indeparteaza de langa noi lucrurile fara valoare. Mai ales oamenii care nu ne merita. Care ne fac sa suferim, ne sug de seva, energie. Noi ne incapatanam sa-i iubim, chiar daca ei ne iubesc din interes. Fie ei si frati sau surori. 

Asa ca sunt pe punctul de a ma linisti, detasa si a ma gandi cu usor egoism si la mine.

Ce vreau? Un copil? Il fac! Sanatoasa sa fiu si sa mai inchid niste usi. Cardioloaga azi mi-a zis ca nu ma iubesc deloc pe mine, ca imi pierd timpul cu niste persoane neimportante si fara valoare! Era s-o parui! Eu ii iubesc pe oamenii aia....din pacate, ei ma iubesc in felul lor si acest fel nu este ce imi doresc eu.  Ea nu m-a sustinut sa am un copil. De 3 ani imi zice ca sunt nebuna. in seara asta mi-a zis ca nu merita sa imi pierd timpul si energia cu niste oameni fara valoare si sa-mi vad de copilul meu!

Asa ca te sfatuiesc sa te gandesti daca Dumnezeu nu ti-a facut un bine luand de langa tine oameni care nu te meritau. Nu este treaba ta, oricat de mult doare, ce face fostul sau ce se va alege de el. Are Dumnezeu grija, noi avem alte treburi, responsabilitati, meniri pe aceasta lume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...