Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 149


Recommended Posts

 


La multi ani tuturor! Fetelor am 40 de ani si sunt insarcinata in 9 saptamani prin fiv cu ovocite proprii , sarcina obtinuta dupa multeeee incercari esuate. urmeaza sa fac testarea genetica pt trim I si nu stiu ce test sa aleg: panorama, nifty, harmony ??? un dr imi recomanda panorama, altul harmony.... vreau sa fac cea mai buna alegere avand in vedere varsta mea. ajutati ma cu un sfat va rog! Voi ce test ati facut in trim I ? Va multumesc din suflet

 

Daca nu e problema de Bani, EU iti recomand panorama extinsa, e cel Mai complet test LA Ora actuala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 930
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Buna fetelor vechi si noi, nu am mai scris de aproape 3 ani nimic, nu am mai facut nimic dupa FIV ul nereusit din 2017, am vrut sa mergem in Cehia pt ovo donate dar au iesit analizele rau, prin 2018 in noiembrie m-am operat de endometrioza (si apoi au urmat 2 tratamente de inducere a menopauzei pentru a nu se reface chistul ce m-au dat peste cap), dna docot a reusit sa imi desfunde trompa pe care o  mai aveam, iar atunci am inceput din nou sa ne facem sperante...in zadar...pana acum....AM RAMAS NATURAL dupa vreo 8 ani de incercari, chin si sperante desarte....Niciodata nu am crezut ca se va intampla asta speram sa fie totul bine si sa duc sarcina la termen, deocamdata suntem la inceput de drum....

 

Sfatul meu e sa nu renuntati niciodata la speranta (cu toate ca eu renuntasem) va pupam si va uram succes in tot ceea ce faceti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Bună fetelor! Ligiuta sper că merge bine sarcina. Dea eu am făcut la Acibadem. Dar mai degrabă recomand la Dracea, la Gynera. Nu are sens zboruri, cazare. Și nu îmi place testarea, Iar Tayfun testează. Daca testam și la Gynera poate nu mai aveam băiețelul minunat de acum. Embrionii se repara de fapt. Deci aruncatul la gunoi când ai un embrion nu e ok. Practic daca testezi după 40 de ani înseamnă că îti tai toate șansele. Mă bucur că mai scrieți pe aici, îmi era dor de voi. Gynera are laborator bun, am am ajuns cu 2 blasto din 2 ovo. La Acibadem cu 1 blasto din 3 ovo, și acela defect in urma testării. Bănuiesc că nu întrebi pentru tine, as spera sa întrebi pentru tine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună fetelor! Ligiuta sper că merge bine sarcina. Dea eu am făcut la Acibadem. Dar mai degrabă recomand la Dracea, la Gynera. Nu are sens zboruri, cazare. Și nu îmi place testarea, Iar Tayfun testează. Daca testam și la Gynera poate nu mai aveam băiețelul minunat de acum. Embrionii se repara de fapt. Deci aruncatul la gunoi când ai un embrion nu e ok. Practic daca testezi după 40 de ani înseamnă că îti tai toate șansele. Mă bucur că mai scrieți pe aici, îmi era dor de voi. Gynera are laborator bun, am am ajuns cu 2 blasto din 2 ovo. La Acibadem cu 1 blasto din 3 ovo, și acela defect in urma testării. Bănuiesc că nu întrebi pentru tine, as spera sa întrebi pentru tine. 

 

Buna Marushelu37. Felicitari Ligiutam fix asa am patit si eu, am ramas asa usor ca aproape mie jena. Deci in momentul de fata am 3 copiii sub 3 ani, baietii vor face luna aceastra 3 ani. Sunt extrem de fericita, si inca am momente in care nu imi vine sa cred ca toti sunt ai mei. 

 Va doresc mult succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...