Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 111


Recommended Posts

  • Răspunsuri 274
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Se pare ca pana la urma ai nostri (ma refer la clinicile si medici care se ocupa de FIV), au reusit cu Protocolul de import de ovocite:

 

Există soluție pentru fertilizarea in vitro cu ovocite importate în cadrul clinicii Columna! Suntem bucuroși să vă anunțăm că centrul nostru a încheiat un parteneriat cu banca de ovocite crioprezervate Ovobank din Spania și astfel vom putea oferi pacientelor cu rezervă ovariană epuizată soluții de tratament FIV cu ovocite de la donator. 10% din pacientele care se adresează clinicii Columna cu probleme de infertilitate necesită donare de ovocite, iar acum acestea vor putea beneficia de acces la o bază de peste 2.000 de donatoare de diverse naționalități și fenotipuri a centrului Ovobank. Vă invităm să aflați mai multe detalii despre acest subiect aici: http://bit.ly/2w1PpbY

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, 

Am sunat la clinica Columna si am aflat cateva detalii, pentru cele interesate. Este necesara intocmirea unui dosar care trebuie aprobat de ANT (agentia nationala de transplant), costul unei proceduri este de aprox 4800 euro (3000 pretul ovocitelor si 1800 procedura fiv) + transportul ovo. aprox 200 euro. Au solicitari, sunt in faza de intocmire dosar pt transmitere la ANT.

Cam atat, sper sa va fie de folos.

Mult succes! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 O veste foarte buna pentru multe fete. Deci 5000 euro in care se include transportul ovocitelor. Dar cat o fi perioada de asteptare? In sfarsit se mai misca ceva si prin tara noastra. Ma bucur tare mult.

 

Cam slaba miscarea prin casuta cu sperante. Perioada de vara era cea cu cele mai multe reusite. Unde sunteti, fetelor? Nu-mi vine sa cred ca nu s-a mai gravidit niciuna. Stati ascunse? Hai, veniti aici cu vestile bune ca altfel moare forumul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la ANT decizia vine repede, au Conventie semnata

Cand am solicitat acordul pentru sperma a venit parca in 3-4 saptamani dar nu stiu cand au depus dosarul cei de la Giulesti, cand am depus formularul erau deja 8 doamne care depusesera. Au strans mai multe, ca sa poata aduce cu un singur transport toate esantioanele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...