Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 111


Recommended Posts

Buna, 

Hatice in ce consta schema pt FET?

Eu sunt cam in aceeași situație cu tine și nu mai știu încotro s-o apuc. Am fost și eu la Dr Campo, am făcut 2RMN-URI, mi-a recomandat un tratament cu Decapeptyl 3,75 - câte o injecție in fiecare luna, l-am terminat in August. 
Am hotărât sa încerc cu ovocite donate - am deja și eu 41 ani - am tot amânat începerea tratamentului ca nu apărea menstruația, in cele din urma am început, rezultatul negativ cu doi embrioni buni transferați 

Mai am acum un embrion însă nu știu ce sa mai fac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 274
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

iau anticonceptionale, in 25 dec fac un diphereline 3.75 iar pe 4 ian incep estrofemul si clexane.

 

Anterior am avut si eu tratament cu diphereline 3.75 pt 3 luni apoi clasicul tratament pt FET, a fost beta pozitiv dar embrionul nu a avut activitate cardiaca..dar cu tratamentul DR Campo primul beta obtinut dupa 10 FIV -uri, dupa 10 ani/

 

Tot un embrion vreau si eu sa transfer, pe principul daca e sa fie, va fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Nu am mai scris de ani buni pe forum, nu aveam ce sa impartasesc cu voi.

 

In 2016 am avut primul transfer cu ovocite donate la Reprofit, apoi am mers la PFC in Praga unde am avut 3 transferuri in perioada 2017-2018 … la toate bHcg a fost 0.1.  Anul acesta m-am intors la Reprofit, sunt insarcinata in 11 saptamani cu gemeni. Din pacate, asa cum mi s-a intamplat de cele mai multe ori in viata, nici de data asta nu merge totul bine cap-coada. Unul dintre bebei se pare ca are probleme si in plus este prins undeva spre trompa, este risc de hemoragie care ar insemna sa pierd ambii copii si ca viata mi-ar fi pusa in pericol - asa ca va trebui sa fac embrioreductie undeva in luna ianuarie. Sper ca celalalt bebe sa ramana cu noi… Asteptam rezultatele de la morfologie si de la testul genetic… In plus am sarcina toxica, efectiv ma tarasc zilnic si astept urmatoarea perfuzie care ma alina putin pentru doua zile.

 

Daca ajuta pe cineva, schema de tratament a fost aceeasi ca la toate embriotransferurile (Estrofem + Lenzetto + Clexane + Arefam). In plus am avut Prolutex injectabil incepand cu o zi inaintea transferului. Ce am facut diferit inainte de acest transfer a fost masaj Yumeiho plus terapie viscerala.

 

Vreau sa va spun ca am primit multe semne ca de data asta va fi bine, mi-a fost teama sa impartasesc cu altcineva decat cu sotul meu aceste sentimente de teama ca voi fi considerate nebuna… sau chiar ma gandeam ca poate dorinta mea e atat de mare ca am inceput sa vad semne peste tot… Dar am visat ca voi fi insarcinata cu gemeni… Am visat de asemenea ca voi trece printr-un pericol dar va fi bine pana la urma, sper ca visul meu se va adeveri si in iulie sa va anunt ca sunt o ‘tanara’ mamica de 42 de ani de bebe sanatos…

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, numele meu este Daniela si am 41 de ani si sunt noua pe forum. Sunt programata in martie la Reprofit pentru fiv cu ovocite donate. O am coordonatoare pe Cristina Capra si pana acum am comunicat bine una cu cealalta. Am cateva intrebari pentru fetele care au fost pacientele clinicii: 

1. Cand ati depus avansul pentru procedura ati semnat ceva Contract?

2. Ce parere aveti despre d-na Dr. Pospíšilová Hana? E comunicativa sau pot lua legatura cu ea numai prin coordonator?

Sperand la un an mai bun ca cel ce tocmai se incheie, va doresc La multi ani si cat mai multi boboci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut FIV la ei cu ovocite proprii si am avut-o la FIV 2 pe Dr. Hana. Parerea mea este sa o eviți. Mie mi-a trimis un protocol gresit, apoi a dispărut vreo săptămână si m-a lăsat cu coordonatoarea (M Parau, alta catastrofa). Se plâng de ea engezoaicele pe fertility friends. Tot asa, ba e plecată ba nu raspunde. Eu as cere sa fiu mutată la dr. Pavel, un medic absolut extraordinar. 

 

Mult noroc iti doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mulți ani, fetelor! Nu am uitat forumul. Eu una m-am mutat la un moment dat pe FB și am încercat să ajut de acolo cum am putut aspirantele. Nu a mers foarte bine și am ieșit.

Hatice, ți-am trimis un mesaj la un moment dat exact despre acea pagină FB. Nu cred că a ajuns la tine.

Nu am mai scris aici pentru că era pustiu, nu mai scria nimeni. Și pentru că majoritatea care am fost pe baricade am uitat zdravăn de când am făcut procedurile. Și situația de la clinici s-a mai schimbat. Eu am fost la Brno acum mai bine de 4 ani...

Dar e locul căruia îi datorez enorm. Nu numai copiii mei, ci și câteva prietene pe viață și un simț al tovărășiei și al loialității pe care nu l-am mai întâlnit nicăieri. Probabil așa se simt vechii camarazi de arme după război. E păcat să treci prin chinul ăsta și să rămâi chiar neschimbată, fără o brumă de încredere în ceilalți, fără dorința de a ajuta dacă ai fost ajutată.

Vă doresc să ajungeți de partea cealaltă a lumii, ca mame. E nespus de bine.

Încă o dată la mulți ani, dragilor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...