Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 111


Recommended Posts

La moment suntem interesati sa urmam tratamentul de fertilizare cu ovule donate intr-o clinica din Kiev. Avem toate analizele facute de mai multe ori pentru ca am mai facut acest tratament si in alte doua clinici, din pacate fara rezultate.

Va rog sa imi spuneti  spuneti ce pasi trebuie urmati.

Multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 274
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adica, ce anume te intereseaza?

FIV cu ovocite donate la Columna sau la Kiev?

Daca vrei la Columna, trebuie sa te programezi la ei la o consultatie si sa faci dosarul pentru ANT. 

 

La moment suntem interesati sa urmam tratamentul de fertilizare cu ovule donate intr-o clinica din Kiev. Avem toate analizele facute de mai multe ori pentru ca am mai facut acest tratament si in alte doua clinici, din pacate fara rezultate.

Va rog sa imi spuneti  spuneti ce pasi trebuie urmati.

Mul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare, fetelor

 

Am fost sa iau cei doi mititei inghetati. Totul a decurs foarte bine, endometru a fost foarte bun ( 11.3 ), progesteron ok (43 parca), procedura a decurs perfect. La intoarcere drumul a fost mai usor, eu nu am mai condus, m-am odihnit, am facut tot ce am putut. Rezultatul la testul de sange este insa negativ si de data asta.

Sunt foarte demoralizata si nu pot intelege cum din 4 in total, de calitate foarte buna si cu toate analizele ok nu s-a prins nimic.

Ma gandeam daca are avea sens sa fac maine niste analize pentru fsh, lh, estrogen, progesteron, prolactina ... sa vad poate undeva corpul meu nu reactioneaza cum trebuie ... Stiti ceva despre asta? sau vorbesc eu prostii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut tot ce mi s-a solicitat. HSG, histeroscopie, trombofilii, markerii de la tiroida, anticorpii anticardiolipinici, anti beta2 glicoproteina, imunofenotipare limfocitara. Hormonalele le-am facut de multe ori, dar numai in zilele 2-3. Ma gandeam daca sa nu le fac acum sa vad daca in momentul asta cand tratamentamentul ar trebui sa le faca sa fie la nivel normal pentru sustinerea unei posibile sarcini sunt chiar cum ar trebui sa fie. Insa, cum spuneam, poate nu stiu ce vorbesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...