Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Permanentul din nou la moda?


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

Am fost in Olanda si am vazut cam in 4 locuri - trecand pe langa cate un hair-salon trendy reclame la Perm.

Ideea este ca daca vrei sa ai mai mult volum la par - un permanent foarte lejer ajuta.

 

Hmmm. eu am un par subtire si niciodata nu strica niste volum suplimentar. Insa ideea unor bucle foarte lejere nu imi diplace desi nu stiu daca se mai potrivest chipului meu. 

Voi ce parere aveti despre un permament foarte lejer? E posibil sa nu iti strice parul?

 

sfaturi va rog. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am par des si gros dar permanentul lejer ma ajuta sa ii dau forma dorita fara sa pierd prea mult timp. Il faceam cam de 2 ori pe an maxim si nu mi=a stricat niciodata parul.

 

Acum noua mea coafeza nu face permanent, asa ca am renuntat. Ma tunde in scari, dupa spalare il dau cu mousse pentru volum apoi il pun 10 minute pe bigudiuri incalzite. Sta voluminos pina la urmatoarea spalare fara sa trebuiasca sa il mai pun pe moatze. Bigudiurile incazite sint fantastice. De la Xio am invatat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

redactor, incearca henna neutra pe post de masca-tratament pentru par.

nu coloreaza parul.

http://sideris.ro/cosmetice-bio-organice-par/tratament/henna-neutra-cassia.html

 

cand ma vopseam cu henna (nuanta roscat), acum foarte multi ani, parul capatase volum, stralucire, nu imi mai cadea, nu se mai ingrasa asa usor. am fost foarte multumita de efectul henna, pe langa scopul principal - cel de a colora parul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acuma de ce nu te mai vopsesti cu henna? N-am folosit niciodata. 

 

pentru ca e migaloasa si de durata procedura de vopsire.

si pentru ca nu stiu daca prinde "ca lumea" pe parul alb, am mult par alb, si pe deasupra imi si creste foarte repede parul si m-ar incomoda sa repet atat de des vopsirea cu henna.

eu imi cumpar vopseaua de par din supermarket, si doar in carrefour am vazut un singur sortiment de henna pura, organica/bio. restul - adica un al doilea sortiment/marca - este o vopsea pe baza de henna, contine si chimicale care se pare ca nu sunt tocmai ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...