Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

Buna,

 

Am lipsit ceva timp. Saptamana trecuta am plecat de urgenta la Constanta pentru a-l inmormanta pe unchiul si totodata nasul sotului meu. In 8 luni de zile s-au dus amandoi...

 

Apoi la munca a trebuit sa ma pun la punct cu cele intamplate in lipsa.

 

Copii sunt in ultima saptamana de vacanta.

 

Viviana, sper sa treaca pasa !

 

Ioana, ce frumos si emotionant!  Sigur asa voi fi si eu saptamana viitoare!

 

Rox, spor la amenajari!

 

Ella, petrecere frumoasa Marciei si sa iasa cum doresti!

 

Cam atat mi-am adus aminte...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aseară au ajuns prietenii mei in Stockholm. Au vrut sa bea o bere :))). Au renunțat, au luat 20 ml de cinzano și tot atâta de rom :))). Ceva mai ieftin :)). Apoi au fost la sauna. Au întrebat înainte la Recepție dacă sunt ceva reguli Pt sauna (cu prosop, costum de baie, gol). Li s-a răspuns ca e o țara liberă și fiecare merge la sauna cum dorește :)). 

 

Acum sunt in Stockholm, Uimiți de frumusețe și de prețuri :)). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soțul prietenei mele zice ca in Germania e interzis cu costum de baie. 

 

Eu nu ma dau in vânt după sauna, ca nu suport umezeala și caldura, ma sufoc după 2-3 minute. Am fost numai la piscine, aici toate piscinele au sauna, dar e la dușuri și camera de schimb, deci separat femei și bărbați. Acolo se merge gol dar nu ai voie sa stai gol pe banca (dacă poți ca frige ca naiba :))) ci pe prosop. 

La comun nu am fost niciodată de asta le-am zis sa întrebe la Recepție :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseară au ajuns prietenii mei in Stockholm. Au vrut sa bea o bere :))). Au renunțat, au luat 20 ml de cinzano și tot atâta de rom :))). Ceva mai ieftin :)). Apoi au fost la sauna. Au întrebat înainte la Recepție dacă sunt ceva reguli Pt sauna (cu prosop, costum de baie, gol). Li s-a răspuns ca e o țara liberă și fiecare merge la sauna cum dorește :)). 

 

Acum sunt in Stockholm, Uimiți de frumusețe și de prețuri :)). 

 

20 ml, sau 200? 20 ml e foarte putin - juma' de shot (pt cine nu stie, shot-urile-s paharelele alea mici de tarie care se dau pe gat dintr-o data).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai 20 ml cred ca-s si la noi mai ieftini decat berea [:)]

 

si stiu preturile - din cate imi amintesc, cat am stat in Stockholm am baut o singura bere, cand am considerat, impreuna cu colega cu care eram, ca meritam sa ne facem de cap [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-ati facut curioasa, cat este un pahar de bere in Stockholm? Ca pe aici la noi e vreo 5E.

adica, e OK, si poate fi si mai rau...

 

Despre sauna, de cate ori mergem la ski, ma enerveaza nemtii si austriecii ca sunt goi, goi, goi...Sauna este mixa, si mai sunt si copii... Eu stau cu costumu' pe mine si pe prosop... Chiar nu am fantezii  sa imi arat nurii la toti domnii...doar la unii [fri] [alcool] [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, ca ai zis de ski, m-am uitat la niste vacante si ma cam ia durerea de cap. Peste 6000 de lire ptr toti 4, in ianuarie. Trebuie sa mai cercetez.

no, no, no... unde te uiti tu? Noi am dat 2600 E 4+ stele, all inclusive, apartament 2 camere super hotel. (Fara zbor). Iti trimit hotelurile. Ce tara vrei? Austria, Italia, Franta, Elvetia?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...