Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, eu votez tot pt Austria...sau incercati in Tirolul de Sud (e in Italia doar cu numele, restul apartine Austriei). 

 

Sefa mea merge la ski in fiecare an (Austria in general si stiu ca nu plateste ft mult), am rugat-o sa-mi trimita detalii. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu ai voie cu costum in sauna...eu folosesc doar prosopul, pe care-l pastrez pe mine...majoritatea insa stau doar pe el...noi mergem la sauna mixta, nu ma deranjeaza.

Daca nu ma insel, sauna e de la 16 ani in sus.

 

Am fost si la hoteluri cu wellness si in zona in care aveau voie copiii, purtai halat...dar la sauna se intra doar cu prosopul.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

200 ml e aur curat la băutura in suedia! 

20 ml au fost, prețurile la băuturi sunt pe cl, la restaurante. 

 

Anja, berea ce au găsit ei la restaurant, cea mai ieftină, costa 63kr. Au zis ca ei atâția bani nu dau pe o bere :)). Pai la systembolaget iau cu jumate sau chiar treime de preț, depinde de care. Dacă o iau de la Coop din aia de 3,5 alcool (dar poate nu le place) atunci iau 6 bucăți cu preț mai mic decât aia una la restaurant :)). Noi preferam berea de 3,5 la mie, eu de una normala ma pilesc :). 

 

Si ca vb de plătit, cine ce și cum...acum ca vin ei încoace eu ma voi oferi sa le platesc mâncarea. Dacă vor dori sa împărțim, sau sa mai plătească și ei, Ok...dar știu ca e foarte scump Pt ei. Deocamdată le-am plătit vaporul și autobuzul dus și întors. 

 

Altfel cu familia, Pt mama plătim numai noi. 

Cu sora mea sau fratele soțului (e atât de rar...) plătim o dat noi, o data ei. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...