Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

Ella, Ce fel de fosa are fratele  tau?

Exista posibilitatea sa faci fosa septica din  beton care are  avantajele si dezavantajele ei.

Si fosa septica  de plastic  cu  avantajele  si  dezavantajele  ei.

 

Si la noi exista canalizare in sat. Dar... 

Drumul  pe care  se  afla  casele inclusiv casa  mea este particular.   Deci  nu ne racordeaza primaria gratis. Si  in  astfel  de cazuri trebuie sa  fie de acord toti proprietarii. Ei  ar fi de  acord, dar asteptam  sa vedem daca  canalizarea asta va functiona corect.

Caci are tehnologie cu vacuum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi,

 

Sunt in tren. Iar am intarziat, macar azi nu a fost din cauza mea: un accident pe autostrada a adaugat aproape 20 de minute la durata normala a calatoriei. 

 

Nu am chef de munca si seful e in Londra asa ca invart hartii si ma prefac ca sunt ocupata [:)].

 

Aseara am fost morocanoasa si toate au mers pe dos. Vreau sa imi revin la starea mea de echilibru dar nu reusesc si nu stiu ce si cum sa fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ambitioasa Silvi! Ii doresc sa reuseasca in tot ce si a propus

 

Eu azi am avut liber si am bifat: gatit, pregatit lectiile si taiat o bucatica de varf de deget cu unghie cu tot, inelarul de la dreapta. Noroc ca era si consortu acasa si m a pansat.

 

Ma duc sa iau baiatul de la scoala, sigur va fi fascinat de " bubu" meu si mai ales de pansament.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Aseara am stat iar o ora cu Julia sa adoarma. Tare prost adoarme de cand ne-am intors si ma oboseste  statul eu ea, foitul si rasucitul (ei) pana ma ia si pe mine somnul.

 

Viv, bafta Silviei.

 

Fleurdise, vindecare rapida.

 

Anja, multumesc ptr e-mail. [flo] inca nu m-am uitat in detaliu, sper sa am timp in weekend.

 

Mianna, pe unde te mai plimbi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

La noi toate Ok, ma plimb cu prietenii noștri, e super fain cu ei. 

 

In schimb ma îngrijorez Pt mama. E in Florida la prietenii ei, la 100 mile nord de Miami. Încă nu știu dacă ii evacuează și pe ei sau nu. Cică casa lor e Hurricane safe. Mama e câtuși de puțin speriata. Eu mult mai mult. 

 

Zi frumoasa 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Azi lucrez de-acasa, in curand plec la aeroport cu nepoata...bagajul l-am dus deja de- aseara..se goleste casa...a fost tare fain cu 2 fete, asa am scapat si de gatit...o sa vina si la anul, va sta aproape o luna...noi vrem sa mergem in Romania in prima saptamana din septembrie, asa ca vor ramane singure  [:D]

 

Am vorbit aseara cu Marcia, se distreaza de minune in tabara..ieri au fost in Italia la shopping, ea si-a luat ochelari de soare si plusuri...si din Elvetia si-a luat carti...de-abia astept sa vina maine, mi-e dor de ea.

 

Ieri am refacut traseul din Franta, de la anul din aprilie..vom sta 9 zile, inainte erau 12...a trebuit sa schimb si rezervarile la hoteluri.

 

O zi faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...