Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,

 

o zi de foc la serviciu si se pare ca va mai continua.

 

Viv, multa bafta Silviei!

 

Fleur, ce-ti face degetul?

 

Miha, admir pe fb pozele cu plimbarile, frumoase locuri la fel ca si protagonistii!

 

Ioana, tin pumnii sa treaca cat mai repede perioada asta, desi pe de alta parte o sa-ti fie dor.

 

Ella, drum bun nepoatei azi si Marciei maine!

 

Am fugit...incepe sedinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la serviciu inca tot n-am nimic de facut - doua proiecte in faza finala, si alte doua pe care urmeaza sa le primesc probabil saptamana viitoare, dar inca nu stiu nimic de ele.

 

sambata-mi vine mama, pe termen (deocamdata) nedefinit. femeia care are grija de ea a fost nevoita sa plece in Spania la fiul ei, care a avut un accident (nu foarte grav, dar urmeaza sa-i puna piciorul in ghips si are nevoie de ajutor). mama nu se poate descurca singura pe termen atat de lung (cateva saptamani), asa ca vine aici. n-am mai stat de mult atata timp impreuna, de sarbatori statea 2-3 saptamani. am o mama foarte ok, dar pe de alta parte m-am obisnuit sa stau singura [:)]

 

aseara am fost la o chestie tare faina, care de data asta n-a fost folk  [:-)))]  nu stiu cati cunosc (de pe FB macar) protagonistii: organizatorul e Andrei Craciun, ziarist si scriitor. invitat a fost Ciprian Muntele, stirist la radioul Tananana (a lucrat in trecut si la Guerilla) si posesor de pisica simpatica ce are propria-i pagina de FB: Zora, copilul internetului     [cupisi]

 

evenimentul se numeste "Şuetele de toamnă cu Andrei Crăciun" si chiar asa a si fost, un fel de șueta cu doi oameni inteligenti si amuzanti. A mai fost in public si Viorel Ilisoi (tot scriitor). si el (ca si restul publicului) a participat la discutii. n-am fost multi, vreo 10 - atmosfera ideala pentru asa ceva. a mai fost si intr-un loc fain - Hidden se numeste localul, nu e ceva iesit din comun, dar Mihai, patronul, e si el un om tare fain.

 

se presupunea ca va dura 2 ore (adica pana la 10 seara), dar a trecut de ora 1 cand ne-am indurat sa plecam [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello de seara,

 

Abia astept sa se termine saptamana asta. Desi se anunta ploaie si suntem invitati la un picnic la plaja ceea ce inseamna ca sambata va fi cam futu treaba.

 

Tot nu ies din starea de lehamite pe care o am si nu stiu de unde sa ma apuc sa ma scutur. Ceva idei?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cri, cri, cri! Toamna gri! Daaaa, la noi a venit :(((( Ploua in continuu de luni si nu e nici-un semn ca vara s-ar mai intoarce. Nu ma laud cu nimic special. La serv, acasa, scoala, lucrurile sunt "inder control". Am un sfarsit de sapt ff entertaining.  Azi avem "summer party"  [batcap]  la firma, maine merg la "Cirque du Soleil", duminica la cafea si apoi seara culturala cu un concert de muzica clasica.

M-am apucat de Yoga, merg de 2 ori pe sapt in pauza de pranz la serv, si mi-am propus sa merg la Zumba si Aerobic de inca 2 ori pe saptamana:))). Insa inca nu mi-am luat abonament, vreau sa incerc intai daca imi place antrenoarea.

Ioana, te-ai gandit sa faci niste exercitii de relaxare pt starea de lehamite?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi!

 

Si eu zic la fel "Ce bine ca e vineri!"

 

Si urez tuturor "La multi ani de Sf. Maria"! Si restul dupa cum doreste fiecare!

 

Ioana, un big hug! Pai, scutura-te si mergi mai departe.

 

Mihaela_s, f. frumoasa amenajarea din dormitorul drei. Exact pe gustul meu.

 

Despre noi nimic interesant. Luni incepem scoala, avem festivitatea de deschidere la ora 09:00 si trecand in revista ce am de facut saptamana viitoare mi-am dat seama ca nuam comandat aranjamentul floral pentru doamna invatatoare.

 

Nu pot posta emoticoane...si nici restul de brizbrizuri.

 

Va las o foto din tabara...protagonista e cu tricoul inscriptionat cu "You make me smile"...

post-108221-0-59379800-1504862340_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...