Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

ca tot vorbeam zilele trecute de pretul berii in Suedia:

 

http://stirileprotv.ro/stiri/travel/ce-spun-turic-tii-straini-despre-bere-romaneasca-e-mai-ieftina-c-i-de-5-ori-decat-in-franc-a.html

 

 

"Cu banii daţi pe o bere la Stockholm, poţi bea 5 la Bucureşti"

 

(eu inca ma intreb ce poti simti din 20 ml de Martini [:)] hai ca romul e mai tare, dar pe Martini cred ca nici nu-l simti)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu mi-s in we la prietena mea ce sta pe aceeasi ulita cu mine. De pe terasa ei vad un colt al casei mele si mi se umple inima de bucurie. Bine... din casa mea ies tot felul de armaturi.

 

Aseara m-a sunat CCS sa mi  spuna ca nu vine luna asta acasa. Are nu  stiu ce fel de inspectie si el fiind foarte bun si serios pe meseria lui l-au rugat sa stea el.

 

Inca nu stiu cum sa ma simt. Aveam nevoie de el.

=============

 

Fii-mea a plecat la pescuit. Si-a facut singura tot ce trebuie inclusiv saorme. E pescuit de noapte. Se intoarce maine.

Doream sa mai stau aici pana luni. Dar daca chiar prinde peste? 

Daca imi spunea cineva ca o sa am un copil pasionat de pescuit... nu credeam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu ies din starea de lehamite pe care o am si nu stiu de unde sa ma apuc sa ma scutur. Ceva idei?

 

Pe mine ma activeaza si energizeaza inceputurile [:)]

Poate un proiect foto / video pentru fete? De la facut un colaj de fotografii, un album foto, poate editate niste filmulete? Sau o sedinta foto cu ele costumate ori in decor de toamna?

Sau obiecte ce nu le mai folositi, hainute, sa le vinzi pe eBay / facebook? Chiar daca nu te imbogatesti, macar faci loc liber in casa.

Sau e lehamite din aia de "lasa-ma sa te las"? Muzica tare la casti? Iesit la o ora de plimbare singura? Facut prajituri? Mers la un spectacol?

Zic si eu [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mianna, amorteste limba un 20 de Martini?

 

pe a mea (limba) n-o amorteste nici un shot popular in Vama numit "cozonac" [:-)))] (si cand zic shot = 40 sau 50 ml). Cozonacul inseamna Jagermaister (pe scurt Jager), crema de whisky si Stroh - iar strohul asta poate fi si de 80 de grade [:)] (sau "doar" de 40 - da' nu in locurile pe care le frecventez eu).

 

Martini cat are? vreo 20 de grade?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara, doamnelor!

 

Am fost la cursuri azi (avem și mâine și poimâine). Foarte, foarte interesant și cumva complicat. Analize și para-analize pentru a putea colecta legal date cu caracter personal. În plus legea europeană e la ani lumină în fața legii din SUA, de exemplu.

 

Ca o curiozitate: site-urile care vor avea cookie-uri, începând cu mai 2018 (dacă se adresează utilizatorilor europeni) vor avea reguli noi de informare a utilizatorilor cu privire la cookie-uri. Cookie-urile care nu sunt vitale pentru funcționarea paginii respective vor avea nevoie de consimțământul explicit dat de utilizator. O să bifăm și debifăm pentru fiecare pagină accesată tot felul de informații :). Dar totul e cu un scop nobil, ca firmele să nu proceseze excesiv și nejustificat date personale (de exemplu se poate considera dată personală chiar și un cookie :D, dacă el conține un set unic de caractere și în baza lui poți identifica un individ, chiar dacă indirect).

 

Mi-a plăcut că am fost din multe industrii, s-au pus tot felul de întrebări pe care eu nu mi le-aș fi pus (pentru că nu m-am lovit de situațiile respective).

 

Fug să mai citesc un pic, seară frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...