Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua din ședință!

 

Laura, ședințe până la ora 23??? Sper că au fost punctuale și nu se mai repetă [:)].

 

Ioana, știu că nu te ajută, dar și eu am o stare de nestare și nu prea știu cum să ies din ea. Eram foarte organizată cu ceva timp în urmă, acum mi-e și frică să trec pe hârtie ce am de făcut (nu neapărat workwise, în general) de frică că sunt prea multe [:D] . În plus în concediul pe care tocmai l-am terminat n-am făcut mare lucru din ce mi-am propus (ok, am fost de două-trei ori la arhive și am studiat, chestie pe care o pot pune la plusuri, dar cam atât). Deci îmi vine să fug în lume! Fugim împreună?  [flirty]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Succes si de la mine scolarilor mici si mari...noi deja ne-am saturat de scoala, mai sunt 3 saptamani fara asta pana la vacanta [pk]  

 

Viv, ma bucur ca a trecut durerea de masea.

 

Ioana si Daniela, sa va treaca starea...si eu sunt fara chef de nimic, cred ca e astenia de toamna  [:D] plus ca ma simt obosita, saptamana trecuta m-am culcat aproape in fiecare seara la 9....ca sa nu mai adorm asa devreme, a trebuit sa beau cafea.

 

Marcia a venit fericita din tabara, s-a distrat de minune si nu ne-a dus lipsa  [:D] au fost si la shopping in Italia, au facut drumetii, au gatit, au dansat...in ultima seara, toate fetele au fost la Marcia in camera si au stat pana la 3 dimineata la palavre...asta desi la 11 era stingerea...profele nu le-au auzit, au vorbit in soapta.

 

Am avut un weekend plin, sambata Marcia a fost cu cateva colege la film, una din ele si-a serbat ziua de nastere...duminica am avut musafiri la gratar, iar ea a fost la nunta de argint a parintilor prietenei ei indiene.

 

Ieri nu a avut scoala si trebuia sa mearga la un interviu, care insa s-a amanat pt lunea viitoare..maine merge toata ziua la o firma, la practica..si joi are inca un interviu..2 dintre interviuri le-a refuzat, o firma e departe si la cealalta trebuia sa mearga la Basel pt interviu...nebunie mare la noi, de-abia astept sa aiba o data jobul si sa scapam de o grija...mai mult ma agit eu decat ea  [:D]

 

Tot ieri a fost singura cu trenul in Zurich, unde s-a intalnit cu o prietena (e tot fan kpop si are 15 ani, s-au cunoscut pe internet) si au mers impreuna la balci...eu am dus-o si am luat-o de la gara doar..cand sa plece din Zurich, s-a urcat intr-un tren, dar nu stia daca e bun...asa ca s-a dat jos si l-a luat pe urmatorul...noroc ca sunt 8 trenuri pe ora care merg spre gara de langa noi.

Gara din Zurich e mare si are si 2 niveluri subterane..trenurile care ajung de la gara noastra sunt subterane..sunt multe magazine, multe iesiri, un adevarat labirint.

 

De vineri in 2 saptamani mergem la Berlin, la un concert de kpop...concertul e sambata seara, asa ca ziua vom vizita orasul...revenim acasa duminica dimineata. 

 

De maine in 4 saptamani plecam la Seoul...inca trebuie sa fac un program pe zile, ma ocup de asta la inceputul lui octombrie. 

 

Cam atat de pe frontul de vest  [:D]

 

Sa ne reauzim cu bine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luna septembrie e luna concertelor pt mine: pe 24 merg cu mandra la Lady Gaga, pe 28 cu Marco la Albano&Romina si pe 30 in Berlin la kpop.

 

Prietenii care au fost la noi duminica sunt romani, cei mai buni prieteni ai nostri de-aici...el e cel care a avut leucemie, e pe drumul cel bun, arata acum ca atunci cand ne-am cunoscut, dar cu kg mai putine, e vesel, mananca bine, o sa se reapuce si de sport.

Am ascultat cu ei pe langa muzica latino si pe Albano&Romina...ne-a apucat nostalgia, lui chiar ii dadusera lacrimile...asa ca pica tare bine concertul la care mergem in curand. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...