Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

gata, am văzut-o! Foarte frumoasa, așa in picioare! Deasupra garajului nu va fi nimic? Ați hotarat și acoperișul? 

Deasupra garajului e terasa mica de la dormitorul nostru.

Nu are acoperis in sarpanta. E acoperis plat - terasa circulabila. De aceea  ma tot  straduiesc sa gasesc cea  mai buna firma in hidroizlatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deasupra garajului e terasa mica de la dormitorul nostru. Nu are acoperis in sarpanta. E acoperis plat - terasa circulabila. De aceea ma tot straduiesc sa gasesc cea mai buna firma in hidroizlatii.

 

Spor mult! Și-a revenit editarea si la tine :). 

 

Cred ca e o satisfacție foarte mare sa vezi ceva ieșind din munca ta, ideile tale, chiar dacă fizic muncesc alții. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, cand moare nervul e totul ok...adica fupa ce a murit :))) si eu am stat cu ibuprofen si algocalmin, nici u stiu ce doze de cal am luat. Dar dupa ce a decedat a fost totul ok. 

 

Pansamentul ala pt asta ti l-a pus.

 

Mie imi efrica sa merg la dentist si la orl ist....si urasc sa merg la gineco. Deci am o problema cu cei care lucreaza in orificiile naturale ale corpului :))) data trecuta am fost la dentist care e si prietenul mostru cel mai bun. Am ajuns, ammers la baie, am plans profilactic si apoi am mers pe scaun.

 

Cat e o bere in Suedia?

 

 

In Germania toti merg naked la sauna. Eu sunt la noi la sala, ca de asta vb, singurul om care sta cu prosop. Singurul!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ieri am fost la naprapat...m-a chinuit cu punctele alea dureroase pe care apasă, apoi s-a apăsat pe coloana mea care a pișcat, aseară ma dureau oasele de la piept, cred ca le-a presat când a apăsat pe coloana. Oricum azi dimineața m-am trezit după muuuuuulta vreme fără dureri. Dar ma doare peste zi. Azi am fost la tuns, i-am spus sa aibă grija de lipomul meu inflamat, a lucrat cu grija. Și i-am mai zis sa ma tundă așa încât miercurea viitoare sa pot acoperi cu par lipsa de par de acolo :). Sper sa fie Ok, nu știu exact cât va tunde la policlinica. Abia aștept sa scap de ele, de lipoame, ma doare și ma mănâncă cel inflamat in mod foarte deranjant.

 

 

 

Intreaba ca poatw nu te tund. Eu nu tund nici un acient cu plaga sau chist sebaceu pe scalp, undde e par. Si nici nu se mai recomanda asta.

:)

S-a tuns o asistenta de la lucru, avea si ea parul lung si acum e tuns bob asimetric dar scurt, pana deasupra respectiv pana  la lobul urechii. Ii sta super. Pare mult mai tanara.

 

Eu am mers sa iau azi bilet la loto pt mama mea, ca a simtit ea ca va castiga azi sau sambata :)) si dna de acolo mi-a cerut buletinul :)))))))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Intreaba ca poatw nu te tund. Eu nu tund nici un acient cu plaga sau chist sebaceu pe scalp, undde e par. Si nici nu se mai recomanda asta. :) S-a tuns o asistenta de la lucru, avea si ea parul lung si acum e tuns bob asimetric dar scurt, pana deasupra respectiv pana la lobul urechii. Ii sta super. Pare mult mai tanara. Eu am mers sa iau azi bilet la loto pt mama mea, ca a simtit ea ca va castiga azi sau sambata :)) si dna de acolo mi-a cerut buletinul :)))))))

 

Ai idee cum decurge o operație din asta? Cum ma anesteziază in cap? 

 

Am fost la un drop in la consult și am avut 6 minute! Nu am apucat sa întreb nimic, m-am bucurat ca m-au programat 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O bere in suedia costa in funcție de tărie și de unde o iei :). Nu e un preț unic :).

 

Berea in cauza despre care s-au șocat prietenii mei era de tărie normala și la restaurant de hotel. Costa 68 de coroane :). Cam 6,8 euro. Altfel poți lua o bere și la 14 coroane in magazin alimentar, de 3,5 %. Bere de tărie normala se găsește numai in magazine de alcool (in suedia e controlată vânzarea de alcool) și costa ceva mai mult, cam 20-25 de coroane. Dacă e de import, poate fi și 40 de coroane :). 

Oricum la restaurante e cea mai scumpa, tot alcoolul e foarte scump. Pt ca sunt taxe foarte mari pe alcool. 

 

Varsta legală sa cumperi alcool la restaurante e 18 ani. Iar la magazinele de alcool, 20. :). La restaurante nu te poți îmbata :)). Decât dacă ești de bani gata :)). Tinerii au förfest acasa, adică prechef. Merg gata băuți la cluburi sau discoteci, acolo eventual mai iau o bere, doua. :)

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...