Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, nu stiu unde e ...chestiunea :))

 

Presupun ca e vorba de un chist sebaceu, in germana Atherom., ca astea se inflameaza. 

Se poate face  cu anestezie locala sau cu LAMA, adica masca laringiana in loc de intubatie si o anestezie intravenoasa mai usoara. 

 

Scump acolo :) 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, nu stiu unde e ...chestiunea :)) Presupun ca e vorba de un chist sebaceu, in germana Atherom., ca astea se inflameaza. Se poate face cu anestezie locala sau cu LAMA, adica masca laringiana in loc de intubatie si o anestezie intravenoasa mai usoara. Scump acolo :)

 

E un lipom, adică doua. Pe creștetul capului. Operația se face policlinic, nu e chirurg ci medicul de policlinica. In 30 min. Deci nu cred ca îmi pune anestezie intravenoasa. Am o colega care acum e in concediu fara plata care a făcut o astfel de operație, puteam sa o întreb pe ea dar atunci nu ma interesa :). Ea a venit la job imediat după, n-a avut probleme. Eu mi-am luat liber ziua aceea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ce haiosi sunt! Noua ne spuneau profesoarele ca la varsta asta fetele sunt mai aplecate la  invatatura chestie care se schimba un piculet mai incolo.

Ei stau in banca impreuna?

 

Nu stau in aceeasi banca din mai multe motive, principalul ar fi ca nu vor. Apoi Bianca e la dimensiuni de 10 ani (i-am luat haine acum, mar 140 , ca atatia cm are) , Rares e printre cei mai inalti baieti din clasa (se apropie vertiginos  de 160, mai are 1-2 cm) , asa ca ea sta in prima banca, el in ultima. Au stat 2 zile in clasa 1 in aceeasi banca, pt ca asa i-a pus invatatoarea si tot ea i-a separat rapid, ca nu mai terminau de vorbit (eu banui ca Bianca il supraveghea si il cicalea). Apoi au in clasa cercuri de prieteni total diferiti, nu prea stau impreuna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela_s, la multi ani Silviei, daca primeste urari si cu intarziere. Ii admir mult pasiunea pt cai , e tare curajoasa daca dupa faza cu copita in mana nu ii e frica de ei. Tie curaj si sa treaca repede mica procedura medicala [pup]

 

Ella,  cat de matura mi se pare Marcia din ce povestesti! Si cat de diferit trateaza societatea elvetiana adolescentii!  Mi se pare extraordinar ca au posibilitatea de a testa ce inseamna un job inca de la varsta asta. Ai o fata de toata isparava! 

 

Rox, sanatate multa ! Sper sa treceti repede si cu bine peste probleme [grup]

 

Corina, fata ta mai merge cu alti copii, sau singura-singura? Bravo ei, oricum! Ai copil matur si responsabil! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...