Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fain ceas Anja, sper ca nu e cu cuc :)). Al meu nu suporta ceasurile ce ticăie, bat din jumate in jumate de ora, etc... m-ar scoate afara din casa cu așa ceva :). 

 

Casa noastră e plină de poze și suveniruri din călătorii, prea plină as zice ;). Eu colecționez pahare din acelea mici de oriunde merg, am biblioteca plină de ele :). Plus poze, plus alte cele. Al meu colecționează pietre :)), avem de pe Etna, din Pompei, de la Efes, de la Machu Picchu, bucata de sare de la Salar de Uyuni plus un pahar făcut din sare și pictat manual :).

 

Casa noastră e o geografie nu o istorie :))). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vi s-a întâmplat ca după ce ați terminat de citit o carte sa trebuiască sa luați o pauza pana la următoarea? Din cauza ca v-a plăcut/impresionat așa de mult, încât nu puteți sa o lăsați sa plece? :)

 

Eu am auzit de persoane care citesc 2-3 cărți deodată. N-am putut niciodată. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu e cu cuc, dar ticaie..de multe ori nu il mai intorc, ca sa nu mai ticaie ca e tare enervant. L-am luat pe post de design nu de ceas:))) si s-a intamplat sa si mearga. Insa cred ca il pot face sa si sune, care are multe chestii de intors...

Eu citesc mai multe carti in paralel :))) Mai ales cand nu ma prind in poveste.. deci nu prea am pauze intre.. Iar cand imi place una,  parca as vrea sa o iau repede de la capat cu inca una la fel de frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu aduc din calatorii obiecte mici de ceramica :)

cel mai dragut e un porc portughez [:)]

si le expui undeva? Eu am incetat sa mai cumpar chestii mici ca toate ajung in sertare...

O poza cu porcu protughez?

 

Editez sa va spun ca ma duc sa imi iau copiii si apoi intru in mtg pana diseara!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...