Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

Mâine seara se alătura adolescentei casei încă trei, trupa șoc a Silviei. Vin sa doarmă la noi Pt ca miercuri sunt liberi. E prima data când vin la noi.

 

O sa umflăm o saltea gonflabila și o sa se împartă in cele doua dormitoare, ale Silviei și camera care a fost a Dianei. Eu miercuri sunt liberă, dar merg la policlinica la ora 11. Cică vor sa le lăsam spațiul de jos liber sa stea la tv și pe canapele la povesti și sa știm ca îl vor duce pe W sus in camera :)). 

Silvia a venit disperata acasa ca a cumpărat din banii ei de buzunar tratamentele de mâine seara :))). 170kr aka 17 euro! Și ca e lefteră pana la următorul nostru salar când ii intra și ei bani in cont :)). Deh, sa se obișnuiască cu viața grea :))). 

 

O sa le cumpăr ce sa mănânce la mic dejun, seara cică merg la mac. Foarte bine, ca eu lucrez pana la 18 deci niciun chef sa gătesc ceva. Dacă vor, le las pe ele sa gătească. Mai vedem ce hotărăsc. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tocmai a postat pe fb o fosta colega de liceu ca vijelia de ieri a distrus monumentul istoric biserica de la Ciumărna. O știu de când ma știu, e pe drumul Cluj-Zalău, chiar înainte sa urci Mesesul...of cât de rău îmi pare... va pun poze sa vedeți, nu sunt ale mele...

post-3506-820208_thumb.png

post-3506-18998_thumb.png

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot văd acum știri pe fb, am vorbit și cu prietena mea, a fost nasol de tot ieri in Ardeal și Banat. In Satu mare unde locuiesc ei, a fost vânt mare dar n-au fost distrugeri, in Zalău și Sălaj a luat acoperisuri, a smuls copaci, i-a pus la pământ. In Jibou a făcut distrugeri in grădina Botanica. 

Matusa mea, cea care locuiește cu mama, nu e acasa, e in Botoșani de vineri. Dar cică nici in Zalău nu a fost tare nasol ca e ferit de Meses. 

 

Prietena mea îmi scrie ca in Timișoara o familie întreaga a murit in parc, au căzut copaci peste ei. Și tot acolo mama din alta familie...nicio avertizare nu a fost data, niciuna...:(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la spital la urgenta cu o prietena a fii mii care a cazut si a spart capul a lesinat putin... si mama ei nu e in țară

mama ranitilor, la propriu [:)]  sper sa nu fie nimic grav si sa ajungeti cat mai repede acasa - adica tu si Silvia, daca e cu tine, pentru ca la prietena, procedura, daca nu s-a schimbat intre timp de cand am facut io medicina, e s-o tina sub observatie daca a survenit pierderea cunostintei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uneori chiar cred ca exista un destin prestabilit, si ca daca e sa ti se-ntample, ti se-ntampla. in seara asta am auzit la stiri ca tanarul de 24 de ani care a murit strivit de poarta de intrare in Timisoara, care i-a cazut pe masina, era oprit pe avarii. deci baiatul s-a gandit ca e prea periculos sa-si continue drumul, ca e mai sigur sa opreasca si sa astepte sa treaca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa....

Mei, eu nu mi-am pierdut cumpatul dar fii-mea si cealalta prietena s-au speriat rau de tot. Eram in camera si motaiam in noapte cand am auzit  bubuitura si am vazut balta de sange. Era lesinata, am strigat-o, cam absenta, incet, incet si-a revenit.

Am chemat repede taxi si in 10 miinute eram la urgenta.

 

Cu toate ca ea m-a rugat sa nu-i sun mama, eu am facut-o pentru ca fata are niste  conditii medicale.

Au cusut-o au pansat-o i-au facut radiografie si e pe niste perfuzii.

A vomat destul de mult. Azi se afisasera rezultatele la design si a intrat la buget, au fost 15/loc. A baut un campari orange. Mama ei mi-a spus ca nu are voie sa bea pentru ca are o conditie a ficatului si nu metabollizeaza alcoolul. Si bine ca am fost acolo sa spun medicilor  ca nu a baut decat foarte putin, in ciuda aparentelor. Au stiut ce si cum sa procedeze.

 

Acuma m-am intors acasa. Intre timp a venit tatal  ei. Fetele au ramas cu ea acolo. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...