Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

 

Hahaha, ce sa zic eu? Am lucrat vineri seara și ieri seara. Al meu a fost de garda vineri și ieri. Azi noapte când am ajuns acasa, el pleca la spital, l-au chemat ca sunt mulți și nu fac față. M-am trezit când a venit, peste vreo ora a sunat tf lui, peste vreo încă o ora iar, dimineața iar...nu știu cât am dormit. 

Acum mi-a scris ca merge acasa sa doarmă, pana la prânz...eu însă muncesc. Și pic de somn. We meu nici n-a existat :( . Sa îl aștept pe următorul? Care va fi tot la munca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Va multumesc din suflet pentru urari!   [flo2]

 

La multi ani fericiti, cu sanatate, iubire  si realizari frumoase, Daniela!  [flo2]

 

La multi ani cu sanatate si bucurii multe, mama Miannei!!  [flo2]

 

 

Eu am avut un weekend frumos, am facut o alegere foarte buna sa ma duc sambata la Iasi, a fost o zi cu soare si  atat de relaxanta , inconjurata de oameni dragi. Mama e incredibil de bine. Am scos-o la restaurant, apoi am fost in Copou si ne-am plimbat prin parc aproape o ora, am mancat inghetata si am povestit. Apoi am lasat-o la sora mea acasa si am plecat numai eu cu sora'mea, ca fetele, la shopping. Au fost aproape 3 ore relaxante, mi=a facut cadou o geaca pe care am ales-o eu, mi-am cumparat doua bluze, mi-a dat peste mana cand am inceput sa ma uit la haine pt copii (asa fac mereu, ma duc sa imi iau ceva mie si ajung cu lucruri pt copii si nimic pt mine), am baut o cafea buna tare cu rom [:D]. Mi-a prins tare bine! 

Seara am luat barbatii si copiii din dotare si ne-am plimbat cu tramvaiul pana in Copou, unde era un festival ala  vinului si mustului. Am testat cateva sortimente de vin (copiii must), am mancat diverse.

Copiilor le-am prezentat diverse "obiective turistice' in Iasi, cum ar fi caminele unde am stat noi in studentie, cladirea facultatii, sediul PIM-ului, primul centru de copiere unde xeroxam cursuri de la colegii harnici si sarguinciosi,  locul unde functiona barul "Canabis", unde am invatat prima data sa joc biliard, chioscul non-stop din statia din Copou de unde ne cumparam in sesiune pufuleti la miezul noptii. 

 

Ieri am avut acasa cativa prieteni in vizita. Cum eram venita de o ora din Iasi si nu aveam pregatit nimic acasa, am luat in fuga niste pizza. Vinul si berea au fost bune, asa ca a iesit destul de bine si intalnirea de ieri. [:)]

 

Azi din nou la munca  [batcap] . Copiii au avut test la engleza de la prima ora, au intrat in forta si ei in saptamana de lucru. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca dupa munci seculare de 10 minute am reusit sa pun poza, phew!

 

Buna dimi,

 

Noi am avut un weekend amestecat. Piece de la resistence (puneti voi accentele) a fost cand Julia a gasit portfardul meu si s-a dat cu ruj, gloss si rimel pe fata si pe toata treapta pe care statea (mochetata, treapta, nu fata). Si ptr ca nu i-a placut ca am curatat capodopera facuta de ea, a luat apoi Sudocremul si s-a cremuit temeinic pe picioare, fata,  bluza si ptr. ca e marinimoasa, a dat si pe geanta de scutece si pe comoda TV. Oh well...

 

In partea cealalta, am ajuns din intamplare sambata seara la un restaurant indian foarte fain. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am avut un weekend amestecat. Piece de la resistence (puneti voi accentele) a fost cand Julia a gasit portfardul meu si s-a dat cu ruj, gloss si rimel pe fata si pe toata treapta pe care statea (mochetata, treapta, nu fata). Si ptr ca nu i-a placut ca am curatat capodopera facuta de ea, a luat apoi Sudocremul si s-a cremuit temeinic pe picioare, fata,  bluza si ptr. ca e marinimoasa, a dat si pe geanta de scutece si pe comoda TV. Oh well...

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

(Să nu te superi, Ioana, dar nu am rezistat!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-a dat peste mana cand am inceput sa ma uit la haine pt copii (asa fac mereu, ma duc sa imi iau ceva mie si ajung cu lucruri pt copii si nimic pt mine)

 

Bine de stiut care e solutia. Eu fac asa aproape mereu, asa ca ajung sa cheltui pe hainele ptr ele de 3-4 ori mai mult decat pe ale mele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu ce weekend am avut. Cred ca mai curand spre nasol.

Sambata am fost in afara de bucuresti cu familia si cu nepotelele cele mici. Cea mica s-a facut tare draguta! Si are ochii de un albastru atat de puternic ca e imposibil sa nu zambesti.

 

Printre invitati au fost bunicul fetelor si strabunica - adica mama. Mi-a pierit zen-ul la un moment dat cand astia doi au inceput sa comenteze si sa judece cam tot ce faceau parintii.

 

Apoi mi-a trimis fii-mea mesaj ca trebuie sa vin acasa bauta ca sunt mai simpatica. Apoi o poza pe whatsapp care mie mi-sa parut draguta. Pana cand  i-am aratat-o lui vara-sa: ah, si-a facut piercing in nas! zise verisoara.

Deci mi s-au muiat picioarele instantaneu, am simtit curent pe sira spinarii - norroc cu soru-mea ca m-a sustinut.

 

Dupa ce ca am eu problemele mele...

 

In fine sunt atat de suparata! 

 

Ieri nu am facut nimic dimineata, pe la pranz, am iesit  in fata primariei ca era targ de must si pastrama. Am luat cate ceva de acolo. 

Nu am reusit sa imi revin si sa am chef de ceva. 

Stiu ca le iau prea in tragic, stiu ca trebuie sa ma detasez, dar nu mai pot.

 

Luna asta am de facut o gramada de analize, care mai de care mai nashpa si mai tampite si in octombrie ma operez. Nu ma intrebati ca nu va spun de ce anume.

In noiembrie poate ajung sa-mi operez si ochiul ca iar mi-au crescut dioptriile. Printre astea trebuie sa strecor si botezul si sa inchid si casa. Noroc ca vine CCS acasa si ii pot preda lui partea asta cu casa.

Cu putin noroc intru in anul ce vine mai bine.

 

Pentru mine anul asta a fost cel mai rau si continua sa fie. Am circumstante atenunate ca sunt varza. Cu zile mai bune si zile mai rele. Azi e o zi rea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...