Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Buna dimineata! Ma simt batuta, cu ochii umflati, si cu o stare de neputinta. As dormi....dar am treaba la birou si trag de mine. Cred ca este ceva in aer pt ca marea majoritate a cunoscutilor trag de nas, tusesc ...astept sa-mi vina aparatul de aerosoli de la reparat sa-l pun la treaba.

 

Miha, tu cum mai esti?

 

 

Multumesc de întrebare Laura! Răceala mea e dusa demult, m-am dres atunci cu echinaceea și deși barbatu’ Rade de mine și zice ca am luat “echinacebo” eu zic ca m-a ajutat :). 

Sanatate multă! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am avut un weekend plin: sambata am facut curat in bai si pe seara am fost in vizita si am revenit dupa miezul noptii...ieri am facut bagajul pt Berlin si m-am epilat..apoi am iesit cu Marco la o bere (si aripioare picante) la restaurantul mexican  [:D]

 

Azi la munca, cu asa un chef  [zirea] Marcia e la practica azi, a dus-o si o ia ta-su..saptamana asta are liber miercuri, dar cu practica si interviurile, merge doar maine si joi la scoala.

 

La vara avem planificate 2 saptamani de Romania...si pt ca nu avem de gand sa stam 2 saptamani in Bucuresti, am stabilit cu Marco sa plecam cu ai mei la plimbare : in Republica Moldova (5 zile) si in Delta (5 zile)...am gasit o pensiune faina in Delta, care organizeaza si excursii zilnic; pretul e cu tot cu excursii si mancare...e la Mila 23...am vorbit cu proprietarii, au rezervat camerele, dar preturile le primesc de-abia in ianuarie...acum tb sa stabilesc cu Marco ce vom face in  Moldova...sigur cred ca va fi Chisinau, apoi degustare de vin (am gasit un website cu informatii, Vinaria Cricova e cea mai cunoscuta din Moldova, au tunele unde tin butoaiele cu vin) si poate Transnistria  [ph34r]

 

O saptamana faina sa aveti. 

Ella, spune-mi si mie te rog, despre pensiunea de la Mila 23, cum se numeste? Si cum se ajunge la Mila 23, si cu masina, sau doar pe apa? In momentul asta nu am in minte configuratia tuturor localitatilor [:D] 

Noi am fost in vara asta in weekend in Delta (vineri-sambata-duminica) si ne-a placut f mult, ne-am limbat cu barca pe canale, am admirat flora si fauna specifica deltei, e o natura aparte acolo  [:)] . Am fost si in Tulcea, am vizitat acvariul, care este foarte fain, modern, construit prin 2009 parca. Dar foarte modern fata de cel din Constanta...

In vara am fost in Murighiol (unde se ajungea cu masina), data viitoare vrem sa mergem in alta parte.

 

In Rep Moldova nu am fost niciodata... chiar sunt curioasa de impresii, daca veti merge, sa-mi povestesti. Si Transnistria.... aveti curajul?  [fri] F ciudata tara, oficial tin de Rep Moldova, practic sunt stat in stat, se trece frontiera.... Au salarii si pensii mai mari decat moldoveniide dincoace...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cantecul ala  "Tara te vrea prost"  ? Fix asta fac! Oamenii needucati si inculti sunt cel mai usor de manipulat. 

 

Ministrul asta e un palid profesor de matematica de prin Maramures / Bistrita de undeva, ajuns sef de sindicat aservit politic, prezenta constanta ani la rand prin studiourile televiziunilor gen Antena 3 unde i-a pupat pe toate bucile pe PSD-isti. 

Asta a fost prof de mate???? Profesor? Studii? Si unde le-a facut, in fata sindicatului, la vreo bere??  [smulgpar]

 

Pe cuvant ca eu credeam ca nu are studii superioare, puteam sa jur. Parea un fost vanzator de pe undeva, la cum vorbeste, un semi-analfabet.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ai dreptate, Laura, sistemul te vrea cat mai prost cu putinta, hai nu prost de tot, cat sa te duci sa muncesti, sa platesti bani la buget, insa nu prea inteligent, ca ei sa aiba o masa pe care sa o manipuleze cum doreste. 

Cu cat esti mai putin instruit si mai putin inteligent, cu atat esti mai usor de manipulat.

:((

 

Cu fiecare an ce trece, nivelul scade...si tot asa... 

 

Noi suntem inca in scoala primara, deocamdata nu avem probleme, de la anul pasim in gimnaziu si mi-e si frica de cum va fi....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Azi e vineri, asa ca yupiii  [pk] la noi insa ploua si e rece  [zirea] macar la Berlin va fi soare si 18°.

 

Monica, sigur, uite mai jos pensiunea, Dunarea Veche...te iau ei din Tulcea, au un loc de intalnire, unde poti lasa si masina..sau mergi tu cu vaporul....noi vream sa luam sejur de duminica pana joi (mai au de joi pana duminica), asta daca ramane oferta de anul asta...e cu all inclusive, include mancare si excursii.

 

http://www.dunareaveche.ro/

 

Pt Transnistria completezi un formular in 2 exemplare, unul il dai cand intri in tara, altul cand pleci...nu avem nevoie de viza, nici noi, nici elvetienii...am vorbit cu mama, ea a fost in anii 80 intr-o excursie in Moldova si Rusia...si chiar a vizitat crama la care vrem sa mergem, pe vremea aia nu se putea cumpara vin direct...Marco a vazut un reportaj despre crama...sa vedem acum, fac planul pt Moldova dupa ce am confirmarea din Delta.

 

Zburam azi la 18.30 spre Berlin, am facut check-in-ul si nu avem decat bagaj de mana.

 

Ce-mi plac mie oamenii care la ora 9 vor ceva care sa fie gata pana la 10 (iar persoana care tb sa livreze este in Londra si are intalniri)  [zirea] desi puteau spune lucrul asta de la inceputul saptamanii...stres pt altii, care trebuie sa execute..dar s-a rezolvat, asa ca am scapat de-o grija. 

 

O zi cu soare sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Concertul cu Albano & Romina a fost ft ft frumos  [pk] Albano cu vocea lui inconfundabila, Romina tot frumoasa, dar schimbata...a durat 2.5 ore, fara pauza...au cantat impreuna, dar si separat...si cu ei a cantat la un moment dat si fiul lor, Yari Carrisi...am reauzit hiturile lor, dar si cantece noi si muzica clasica (pe care a cantat-o Albano)...am vazut si imagini cu tatal Rominei, actorul Tyrone Power...au glumit, au batut apropouri la relatia lor  [:D] pe ecranul din spatele scenei au rulat imagini cu ei in tinerete.

Spectatorii in mare parte au fost vorbitori de italiana, noroc ca inteleg, pt ca au vorbit doar in italiana.

A fost impresionant, la multe dintre cantece mi s-a facut pielea de gaina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...