Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutari din Berlin si multumesc pt urari  [flo2]

 

Am ajuns cu bine aseara, ne-am cazat si am iesit sa mancam...la 10 eram in pat..hotelul e chiar vis-a-vis de Mercedes Benz Arena, aici e concertul diseara...deci sarim din hotel direct la concert...din camera se vede arena...e plin de fani, unii erau aici deja la 8...Marcia si-a gasit o prietena din Germania, ea vine cu mama din Köln si merg impreuna, cand ajunge ea, in jur de 5..fetele au bilete front stage, eu am bilet cu loc..asa ca intru inainte sa inxeapa concertul.

 

Dimineata am fost in oras, la memorialul dedicat evreilor, apoi la Brandenburgertor, la Dom (ne-am urcat in cupola, de-acolo se vede fain orasul...sunt 230 de trepte pana sus, ghiciti cine se vaita la urcat  [:D] ), la Alexanderplatz...apoi am mancat si am baut o bere si un suc de mere, ne-am oprit si putin la shopping si am revenit la hotel.

Berlinul e mare, seamana cu Bucurestiul.

 

Maine la 9.30 zburam spre casa, unde ne asteapta teme si mancare de facut.

 

Ioana, spor la pregatiri.

 

O seara faina sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am ajuns sa apreciez o zi in care nu trebuie sa ies din casa, si nici nu trebuie sa gatesc [:)]

 

e Folk You in Bucuresti (festival de 3 zile) si eu stau in casa [fri]  am fost aseara, am stat cam 2 ore, fiindca ce urma dupa aceea nu era pe gustul meu; azi mi-ar fi placut o singura trupa, dar oricum ii vad in concert in 9 octombrie. maine inca nu m-am hotarat daca ma duc, probabil ca da.

 

la job, nu mai stiu daca v-am zis, am primit 4 (patru!) proiecte noi. ok, in realitate sunt doua - al treilea e exact la fel ca si al doilea, dar pe alte tari, iar al patrulea va incepe doar cand progreseaza pacientii din cele doua studii identice.

 

faza initiala a oricarui proiect e foarte agitata - totul trebuie facut pe repede inainte, fiindca in mod firesc toti ne dorim ca proiectul sa inceapa cat mai repede. dupa asta va urma o faza de acalmie, cat asteptam aprobarile.

 

asa ca, dupa un dolce far niente care a durat vreo 3 luni, acum nu ma mai pot plange ca n-am ce face. si, fireste, o gramada de teleconferinte si traininguri legate de aceste proiecte, asa ca-s tot timpul cu ochii pe ceas si imi programez toate celelalte activitati (pregatit masa, mers la cumparaturi) in functie de ele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si multumesc Ioana ca ma tragi de maneca sa mai intru si pe aici.

Incep cu "La multi ani!" tuturor sarbatoritelor!

Sapt asta am fost plecata la un offisite mtg cu discursuri, cine, lunc-uri, networking vizitat de muzee si expozitii. Azi am serbat cei cativa ani de casnicie :))) Am luat ferryboat-ul pe o insulita aproape de noi unde se merge cu bicicleta, se viziteaza muzeul lyi Tyho Brahe, celebrul astronom danez/suedez, am fost la degustare de wiskey  si lunch la distileria locala. Dupa cum ma intreaba Ioana. bremea a fost insorita dar vant, ce vant.... pe un drum pe langa coasta a batut asa de tare ca a trebuit sa o iau pe langa bicicleta, Sotu' si copii au ras de mine ca cica nu am conditie fizica... Am cules mure si jucat fotbal. Una peste alta o zi frumoasa.

Laura, despre scoala romaneasca,  nu prea mai e nimic de comentat. Cred ca, asa cum zice si Laura, totul pleaca de la mentalitate si de la a accepta totul de frica consecintelor...Nu ca in Suedia ar fi titul perfect, dar macar poti lua aitudine iar vocea ta e auzita. Nervi de otel!

Viv, iti tin pumnii sa treci usor peste analize. Sanatate multa!

Ioana, macar au fost gustoase prajiturile? Cu a iesit somonul? Ai luat bilete la ski? Mai esti blue?

Ella, distractie placuta si felicitari pt fata esteapta si frumoasa!

Miha, spor la expozitie! De ce inchizi scarile? Ca sa nu de faca praf sub?

Rox, cu ce te mai lauzi?

Daniela, uff ce vant si la voi!

Laura&Nico, sanatate multa!

Amina, nici-un concert/musterie in weekendul asta?

 

Sigur am uitat pe cineva, mai citesc si revin!

O seara frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Amina, nici-un concert/musterie in weekendul asta?

 

tocmai am scris mai mult ca-i ditamai festivalul de folk [:)]

 

cat despre must, deja incep sa ma satur de el; asa cum am mai zis, avand in vedere cat de mult ii place mamei, am grija sa nu-mi lipseasca din casa. chiar azi ma gandeam ca in alti ani am baut must o data sau de doua ori, fiindca atunci cand eram numai eu nici prin gand nu mi-ar fi trecut sa ma duc de cateva ori pe saptamana pana in piata, fie si pentru must [:-)))] toamna asta am baut, si eu, si ea, cat n-am baut pana acum adunat in toata viata noastra [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Praji au fost asa si asa. Somonul nu l-am gustat inca. La ski nu mai merg ca trebuie sa facem refinantare la creditul pte casa si bonusul meu de la munca a fost un mare fas anul asta. Si sunt in dungi, cans blue cand mai spre roz. 

 

Ma duc sa ma culc ca intr-o ora mai imbatranesc cu un an, dar mai adulta decat sunt nu prea ma mai fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...