Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

si ca sa explic, ca sa nu ziceti ca sunt ireverentioasa fata de sot [fri] , sotul meu merge la job cu polo shirt (adica tricou cu guleras:)))), de oarece firma sau nu, jeans, si eventual un sweater.  Adica un inginer nordic clasic:)))

Insa ma asteptam ca fratii Kamprad sa fie la camasi, cu sacou, pantofi cu staif, asa, ca mai metrosexuali. Dar erau de o simplitate si modestie extrema. Nu ti-ar fi trecut in veci prin cap ca sunt super miliardari! Mi-au placut enorm, enorm!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mult succes! Sunt sigura ca vei reusi!

In ce domeniu? Daca poti/vrei sa spui...

 

sigur, doar nu e nici in secret...fac  gift baskets pt oamenii de afaceri din zona care sa le dea la rindul lor in semn de apreciere la clienti.

 

in zona mea nu e nimeni care face tipul asta de afacere....de fapt in zona extinsa nu mai e nimeni.

pt tipul asta de afacere nevoie de spatiu de depozitare -care eu il am avind casa asa mare, relatii cu oamenii de afacceri din jur-la fel eu am acces lucrind pt in birou de brokerage in imobilliare, marketing e domeniu in care lucrez, sa ai tupeu-eu am , nu mi-e rusine sa intru in vb cu nimeni....e nevoie de talent  crafty se pare ca am ceva talent la asta...si multa rabdare...din asta la fel am.

 

cam asta e ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,

Ce m-am bucurat ca Halep a reusit sa o bata pe Sarapova. Eram in masina pe drumul de intoarcere de la Targoviste si ascultam cu infrigurare rezultatele.

 

Am citit si eu de Kamprad, acuma ca ati deschis voi discutia. Imi place ce am citit.

 

Am avut intalnire cu un producator de geamuri termopane. Enorm mi-au placut. Intotdeauna ma bucura cand descopar oameni care stiu sa faca afaceri si vin cu experienta lor ghicind cam ce ai vrea tu si oferind solutii la care care nici macar nu te-ai gandit.

Asa ca am ales si geamuri si usa, si jaluzele exterioare si plase de tantari...

 

====

 

V-am ppovestit ca fii-mea s-a tuns? Ea merge la saloanele Magic, care nu numai ca au preturi foarte bune, insa au si un stil aparte.

Pentru ca avea parul pana aproape de fund au considerat schimbarea drastico-dramatica, a facut  stilista poze  cu ea, mirandu-se, cu thumb up - poza a fost scoasa la imprimanta color si inramata.

Au facut poza cu coada tunsa.

 

Ii sta bine tunsa. Chiar foarte bine.

Deci piercing in nara, jos cu parul lung, se apuca de sala cu antrennor personal, a dat deja 6 kg jos - a gasit o sala langa noi cu abonament lunar pentru studenti de 120 lei si 50 lei antrenor personal.

 

Pare mult mai sigura pe ea.

M-a sters si de pe contul ei bancar sa nu mai vad ce face cu banii. M-am facut ca nu stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vindut citeva gift baskets la cunostiinte, le-am facut de proba sa vad dacca ma priccep am vazut cca au fost inccintate. si fiecare cind le-a vazut au mai comandat cite unul in plus... 

 

o sa va pun poze...dar inca lucrez la ele.

Bravo, felicitari, succes in continuare! Fain domeniul de activitate. Important ca iti place ceea ce faci.

Este bine ca nici nu ai concurenta in zona.

Ti-ai pastrat si jobul part-time?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si da, in facultate nu as fi contra. in plus, acum este altceva, e plin de programe de internship si companiile au o gramada de studenti (mai ales in orase ca Bucurestiul sau Clujul, unde sunt destule multinationale si facultati pe masura). si noi avem la firma studenti cu internship.

Da, acum este altfel, este foarte buna chetia asta cu internshiurile, in care sunt acceptati studenti. Si probabil ca se tine cont si de programul de la facultate, daca trebuie musai sa fie acolo.

Pe vremea mea nu era cu asa ceva, in anii 97-2002 nu erau nici internshipuri, nici alte programe cu studentii. Daca totusi aparusera, nu erau la scara larga ca acum. Firmele nici nu vroiau sa auda de studenti in practica, Doamne fereste, aveau impresia ca-s de la concurenta si le fura date si idei.  [:)] . Stiu ca am mai incercat, stiu si de pe la altii... si nu a mers metoda...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, asa par lung a avut Silvi? Atunci da schimbare drastica de look, cu tunsul. 

Ma bucur ca este multumita, ca la modul general este mai sigura pe ea. Banuiesc ca si cu faculctatea merge bine si ii place in continuare. Chiar a/ati ales bine  [:)]

 

Si eu in tinerete am fost o persoana cam nesigura pe mine, fara prea multa incredere, prima impresie de o las omului este proasta... dupa aia, se mai drege, daca are ocazia omul sa ma cunoasca mai bine. 

Si toate astea, pe fondul unei timiditati.... asa am fost eu dintotdeauna, o persoana mai retrasa, mai tacuta... Mi-a zis o data cineva ca-s stil Iohanis, "tace si face" ca nu prea se simte cand fac, ca nu vorbesc  [:-)))]

Altminteri, cine m-a cunoscut mai bine, cine a lucrat cu mine (in sfera joburilor) a fost multumit de mine, m-a considerat o persoana serioasa, in care pot sa pui baza si sunt genul de om care prefera sa faca lucrurile bine, nu de mantuiala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...