Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mianna, sunt la Constanța și aici a fost fff frig (dimineața erau 11-12-13 grade). Iar eu sunt friguroasa pământului :).

 

:)))) exact atâtea grade sunt și la noi, 10 noaptea, 12-14 ziua. Tocmai ce m-am întors de la plimbare cu W (sunt de după-masa) și e atât de frumos!!!! Ador vremea asta. Încă nu am luat mai mult de o bluza și o geaca subțire pe mine :). Nu eșarfa, nu căciula. 

 

Cat de relativ e totul :)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi sunt vreo 15-16 grade ziua, iar noapte vreo 10-11. Eu am facut focul in soba [cort] . Si ca e "mysig" dar mai ales ca, atunci cand e bate austrul cel de toate zilele, se cam face rece la etaj de la aerisirile cele multe din toate camerele. Eu merg la serv in pulover :)))

Insa mama imi zicea ca la ei sunt app de 0 grade noaptea, si ca i-a afectat florile.

 

Da, da, e Tragoviste!!!  insa nu am mai fost pe acolo de multi, multi ani! Am dus copiii sa vada Curtea Domneasca, Turnul Chindiei, parcul cu Brotacei, terenurile de tenis, Manastirea Dealu', gradinita, scoala si liceul unde am invatat. Mi s-a parut ca centrul vechi s-a mai modernizat. Char nu mi s-a parut asa de trist:)) Ai mei inca au apartament acolo pe care acum il scot la vanzare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sunteți rele :). V-am arătat ce vâj a fost pe aici, bătea vântul de te lua pe sus. Deschideai ușa la mașină și dacă nu o țineai ți-o dădea vântul peste cap.

 

remember ca locuiesc pe o corabie in mijlocul marii :)). Azi noapte m-am trezit de câteva ori cum izbea vântul in geamuri. Acum e mai domol, dar zile fără vânt pe an le pot număra pe degete :). Dar cum vara la noi sunt 20 de grade, 10 sunt calde :). Sunt temperaturi de vara, toamna e declarată când trei zile/nopți la rând scade temperatura sub 10 grade. 

 

Eu am încă hibiscusul și begonia afara, sunt pline de flori. Plus garofițe, petunii și floarea de piatra, gura leului, dalii și trandafiri înflorite. 

 

Anja, deci nu numai ca te-ai născut, ai făcut pana și liceul in Târgoviște! Ai trăit acolo :). Ca eu in locul in care m-am născut nu am trăit :). 

 

Ah, caldura încetișor merge și la noi. Când bate vântul se simte mai rece in casa. Caloriferele sunt dezmorțire dar ajunge. 

 

O zi frumoasa, fug la job! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt temperaturi de vara, toamna e declarată când trei zile/nopți la rând scade temperatura sub 10 grade. 

La noi la trei nopți consecutive sub 10 grade se dă căldură, pentru cei conectați la sistemul centralizat :). Nu știu dacă înseamnă că vine toamna, că și acum e toamnă în toată regula și nu au fost 3 nopți sub 10 grade :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, e Tragoviste!!!  insa nu am mai fost pe acolo de multi, multi ani! Am dus copiii sa vada Curtea Domneasca, Turnul Chindiei, parcul cu Brotacei, terenurile de tenis, Manastirea Dealu', gradinita, scoala si liceul unde am invatat. Mi s-a parut ca centrul vechi s-a mai modernizat. Char nu mi s-a parut asa de trist:)) Ai mei inca au apartament acolo pe care acum il scot la vanzare.

Nu (mai) stiu care era parcul cu Brotacei.... parca imi aduc ceva vag aminte. Era un parc marisor. Dar nu stiu daca o mai fi functional acum. Nu i-am auzit pe ai mei sa fi fost cu fetele.... 

In rest, dupa cum am zis, restul obiectivelor le stim - Turnul Chindiei - urca fetele de fiecare data  [:)] , Comlexul Curtea Domneasca...

La ce zici tu centrul vechi? Eu stiam de centru ca e platoul prefecturii, unde e si statuia lui Mircea cel Batran, sediul Univ. Valahia.

 

Ce liceu ai terminat? Economic, Ienachita? Astea sunt in centru, in zona aceea locuiau rudele mele pe vremuri. Fratele tatalui meu, verii mei primari... Pe bd Libertatii, central, stateau. Si acum stau in Tgv (dar fara copii, au si eu familiile lor acum), dar mai la periferie, la casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...