Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

Aaa, la noi we asta sunt zilele Visby, cultura in noapte. Sunt deschise muzee, turnuri, tot felul de activități și concerte pe la restaurante și la biblioteca, concert de orga si contrabas la catedrala, conferințe...avem ce face, tocmai am citit programul, nici nu știu ce sa aleg! Noroc cu fb ca mi-a adus aminte! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata,

 

Ieri am fost iarasi pe drumuri. Aseara am cazut lata.

Am resusit sa cumparam trusoul pentru botez. Mai avem doar lumanarea si prosopul pentru preot daca ne-o cere.

 

Azi la 14.30 mergem la biserica sa vorbim cu preotul. Probabil sa si platim. Pana acuma ne-a spus de 500 lei cu chitanta.  [:)]

==

 

OAU, Bravo Simo! A batut-o pe Ostapenko - e nr. 1 mondial!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Pe aici a fost furtună azi noapte, a bătut un vânt infernal. Aseară am ieșit în Piața Ovidiu și aproape că nu puteai merge drept din cauza vântului :). Trebuia să fie un festival de mâncare, evident că nu era nimic, doar bătea vântul foarte tare și scârțâiau acoperișurile :).

 

Acum s-a potolit, dar e mohorât rău...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi ploua, ploua, ploua...

A plouat si ieri, cu picaturi mari zgomotoase. Si azi e la fel. Nu pot sa spun ca imi displace, am un motiv in plus sa stau in pat.

Azi am spus ca stau.

Aseara am fost la ziua cumnatului la Grivita Pub & Grill (cred ca si Mianna a fost acolo acum catva timp). E un pub simpatic cu o mancare absolut bestiala. Se mananca alune duble si cojile se dau pe jos. Numai la Paris am intalnit asa ceva. Si atunci am fost oripilata - dar mi-a trecut.

 

Astea sunt instructiunile. Muschiul acela e real, natural

post-3916-0-73012200-1507458134_thumb.jpg

 

Indemnul:

post-3916-0-46429500-1507458156_thumb.jpg

 

Cu o cana speciala te aprovizionezi cand si cat doresti:

post-3916-0-23261600-1507458180_thumb.jpg

 

Sfarsitul e asta:

post-3916-0-91821400-1507458215_thumb.jpg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! Văd ca vremea e solidara in Suedia cu cea din Ro. Ploi și vânt puternic la noi, atât de puternic încât au fost anulate vapoare. Peste 25-30 m/s. 

 

Ieri al meu s-a chinuit câteva ore bune sa monteze un adaptor la mașina de spălat vase, Pt usa. Am avut de la IKEA dar care nu se potrivește tare bine la alte mașini de spălat vase care nu sunt luate de la ei. A noastră e Bosch. Și după 4 ani a clacat adaptorul IKEA, am luat unul special făcut pentru uși IKEA și alte mașini de spălat vase. In fine, al meu s-a chinuit Pt ca deși scump ca naiba, adaptorul asta nu avea exact șuruburile adaptate la mașina noastră. Deși in video pe YouTube părea tare simplu și cică trebuia sa se potrivească. După nenumărate vizite la magazinul de șuruburi a clacat prin a da găuri noi in usa mașinii de spălat si acum am usa din nou la loc. Puțin îndoielnic mecanismul, gliseaza metal pe metal, mai are niște chestii unde stam sa ne întrebam dacă nu vor ceda in timp...dar asta ne va spune timpul :). 

Și din acest motiv când am venit de la job m-am culcat, eram moarta de obosita. N-am mai ieșit nicăieri aseară, a terminat cu usa pe la 8 seara...

 

Am niște probleme la job care nu îmi dau pace și nu știu cum sa le rezolv. Probleme cu o superioară și cu o colega, ma simt marioneta. Am aterizat intr-o supa (vorba suedezului) și nu știu cum sa ies din ea...in fine. 

 

Viviana eu nu as fi putut arunca pe jos coji...vorba ta, ma simt oripilată. Cum sa calc pe cojile alea apoi și sa le iau pe încălțări? Brrrr 

 

Ascult muzica mea preferata, gătesc supa de pui cu găluște și seara ieșim in oraș sa mâncam in trei. Mai am de ieșit și cu W la plimbare, pe ploaie și vânt. As da activitatea asta pe ziua de mâine când ma duc la job! 

 

Duminica frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, am fost acolo de vreo 3 ori, ca mi-a placut la nebunie faza cu cojile de alune aruncate pe jos [:-)))] am tot zis ca mai ajungem pe acolo (cu prietenele), dar n-am mai reusit de la ziua mea (nu mai stiu care din ele, ca am 3 - una de nastere si 2 onomastici [il]  )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, nu le iei pe incaltari decat daca tii neaparat sa tropai un pic pe ele [:)]  le poti ocoli, si din cand in cand le matura, lasand asa, cateva, pentru atmosfera [:-)))]

 

(prietenii care au descoperit localul n-au inteles prima data ce se intampla - au vrut sa se aseze la o masa, au vazut cojile pe jos, asa ca s-au ridicat sa caute alta masa, si abia atunci au inteles ca asa-i modelul [:)]  )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...