Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Trebuie sa invat sa le fac singura ca imi va trebui mereu... cel putin pt poze in email si apoi pt website.... 

 

Michelle, website-ul si catalogul de prezentare sunt cele mai bune carti de vizita. niste poze profesionale, chiar daca costa mai mult, iti dau un avantaj si atrag lumea. pe când niste poze mai slabe calitativ iti iau din clienti. e un principiu de baza in marketing - imaginea e totul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Sper ca va mai amintiti de mine ! Mi-ati lipsit mult. Ce-i drept m-am mai intersectat cu multi pe fb, am mai citit pe aici din cand in cand dar nu am avut timp sa va citesc zilnic sau sa scriu. 

vreau mai intai sa o felicit pe Black! sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara si o nastere la fel, un bb sanatos si necolicios!

 

La mine a fost o perioada foarte aglomerata. Ne-am plimbat, doar prin tara, dar ne-am simtit tare bine. am reamenajat prin casa, si am transformat dormitorul mic in camera de studiu/joaca pentru fete. M-am apucat de alergat, cu C. Sambata C are primul concurs. Am incercat sa imi petrec fiecare moment liber cu fetele, stiind ca incep munca...Da, am reinceput munca. La mine la birou nu s-a schimbat nimic, am un coleg nou si un sef nou dar munca e aceiasi. Ma bucur ca mica s-a acomodat usor cu mama. primele trei zile ii spunea "valea" de cum o vedea ca intra, spunea ca e rea, dar acum e bine, imi face pa-pa dimineata, nu plange, asa ca sunt multumita. si ca sa nu ma plictisesc [:-)))] m-am inscis si la un program de master.

 

Nu prea imi place sa stau toata ziua la birou, preferam sa fiu cu fetele prin parcuri ...mai ales cand ma uit pe geam si vad mamici cu copilasi la plimbare (am vedere in piata civica) si afara e inca asa de frumos!

 

zi buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, eu nu stiu ce inseamna poze dacha.

 

Dar in photosop poti face o multime de chestii. Daca nu vrei sa cumperi photoshop, o carte si sa inveti sa lucrezi mici chestiute.

Daca nu, scotoceste internetul dupa programe care iti fac gratis chestia asta, online. Upload-ezi poza, o schimbi, o download-ezi.

Mai sunt unii care fac asta pentru o mica suma de bani: https://clippingmagic.com/

 

Daca cauti gasesti o gramada! Apoi mai ai youtube-ul, care o data ce ai hotarat sa folosesti adobe, iti da lectii.

======

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost sa fac analizele. Prima parte.

 

M-am enervat ca s-a intarziat cu prima programare si s-au dat toate peste cap. Iar la sfarist am capotat. Si pentru asta mi-e rusine. Am "patit" asta:

Mi-au luat 8 eprubete de sange+screening de piele (mi-au bagat si un betisor intre dosuri)

Ecografie abdominala

Ecografie la gineco + ecografie trans + consult

Ecografie la urologie + consult

Ekg + ecografie la inima + consult

Iar la sfarsit bomboana de pe tort: RMN-ul. Dupa 20 de minute cand au venit sa administreze substanta de contrast nu am mai putut sta:  mi s-a activat nevralgia de Arnold, vertijul, imi venea sa vomit.

Partea cea mai urata a fost ca nu a venit un medic sa vb. cu mine, sa-mi spuna daca pot avea un respiro de cateva minute, sa imi schimbe pernutele de sub cap, sa-mi pot putin dezmorti ceafa.

In fine - am sa semnalez asta. 

 

Azi sunt capie, cu toate ca am dormit destul. De vreo juma de ora nu ma mai doare nici capul. Dar sunt cu moralul la pamant. 

 

Astazi trebuie sa beau 4 kg de apa cu fortrans. Si numai ideea ca maine ma duc si unu' imi baga ceva in dos sa se uite la matze si altul in gat ma face sa am atac de panica.

Am un blocaj in momentul de fata.

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu botezul am aranjat tot.

Mamica nu a vrut sa faca la restaurant. Stie din experienta ca la al doilea copil nu vine lumea. Taticul a insistat. Si acuma din 50 au ramas doar vreo 30, rude. A trebuit sa schimbe sala ca era prea mare.

Mamica este ingrijorata, depresiva - a avut si multe probleme pe cap.

Noi am luat o rochita superba, superba, dar nu pompoasa ci eleganta. Am luat-o pentru 1 an ca m-am gandit sa ramana.

Am zis ca e octombrie si se preteaza mai bine asta.

 

Apoi pe unde am umblat, nu am gasit rochita sa-mi placa si sa fie sub 350-400 lei. Lei la care se adauga trusoul, iconita, cruciulita, lumanarea.

Apoi banii la biserica, la cor, la preoti.

La biserica am platit deja 500 lei - pe chitanta. Banii sunt in mare parte pentru gradinta si biserica - sunt de acord cu asta. Parohul cand a taiat chitanta ne-a spus ca preotii nu iau bani.

Ce minune! Numai ca am intrebat daca corul costa ceva. 3 persoane cate 50 de lei fiecare, si poate si preotilor care oficiaza cate 100 lei fiecare.  [:)]

 

Mamica mai cu jena mi-a spus ca ar vrea rochita pompoasa ca la prima fetita. A gasit pe un site o oferta avantajoasa cu 90 de lei o rochita foarte frumoasa. Oferta nu mai era valabila si rochita se transformase deja intr-una de 350 lei.

 

Intamplator acum 2 zile am trecut pe la Ciuperca - Mihalache - unde e un magazin Lumea copiilor si am gasit acolo rochita de mai sus, la un pret imbatabil, am luat si lumanarea.

Cealalata rochita o pastrez pentru mot.

 

===

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah si cu casa se precipita niste chestii  [:)]

 

Si colac peste pupaza, lui CCS i s-a rupt un incisiv lateral de jos. A ramas doar un coltisor care il taie la limba

Si el este suparat rau de tot pe chestia asta. Tine mult la imaginea lui (om care sa mearga la dentist din 6 in luni, ca el, la control nu am mai intalnit) si faptul ca are o gaura vizibila l-a prost-dispus.

Ieri si-a lipit de ciotul ala un chewingum. O data ca ii zdrelea limba si a doua oara pentru aspect  [:)]  

Acuma e la dentist si spera ca tipa sa-l faca pe repede inainte pana la botez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...