Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Doamna Cucurbitaceelor... pe ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 939
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, 3Dsecure este exact serv pe care il foloseste Nordea. De aia o intreb pe Miha daca nu il are dezactivat. Nu pot face plati daca nu sunt confirmate cu Bank Id, sau daca sunt site-uri unde tb sa platesc fara bank ID, atunci deschid cardul pt 1 ora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mianna, mai e mama la tine? Ieri mi-am amintit de tine cu bradul impodobit pana in februarie, cand au zis la radio de un cuplu din cardiff care impodobeste bradul de la 1 octombrie. Deci se poate si in sens invers. Anul asta as fi vrut sa il impodobim de la 1 decembrie, sau dupa Mos Nic, sa ne bucuram cat mai mult de el. Sa vedem daca gasesc brad asa de devreme. 

 

 

da, mai e mama la mine - acum am o oarecare idee cat mai sta, ca am vorbit cu femeia care are grija de ea, si mi-a spus ca daca tot e in Spania la fiul sau, s-a hotarat sa mai stea un pic. pana in decembrie [:)] (inca nu stiu daca am inteles corect sau nu ca vorbim de inceputul lui decembrie. deocamdata pastrez varianta asta optimista [:-)))] a nu se intelege gresit, ma bucur ca e mama aici, dar m-am invatat sa traiesc singura si imi doresc sa ma reintorc la modul meu de viata, fara 'trebuie sa fac aia" si "trebuie sa fac ailalta".

 

brad in octombrie sau in februarie? oare am omis sa va spun ca....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...anul asta n-am desfacut bradul? [:-)))] asa ca da, il am si acum, l-am avut si peste vara, si am scapat de facut brad la inceput de decembrie [:)]

 

(la un moment dat intentionam sa zugravesc, da' mi-a trecut; si ma gandeam ca mi-am ales fix anul in care n-am desfacut bradul - deci nu l-am desfacut in martie, dupa ziua mea, cum o faceam de obicei, si sa-l desfac vara? dar n-a fost cazul [:)] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

despre platile on line, eu procedez cum spune Monica, platesc prin 3D secure, unde primesc un cod pe telefon care trebuie introdus pentru a finaliza plata. asta se intampla la orice site (care are 3D secure), fie ca e de aici sau din alta parte, si la orice suma, cat de mica.

 

pe langa asta, am setat un sistem de alerta prin sms - de la o anumita suma in sus (eu am setat 200 de Ron, din cate tin minte puteam alege eu de la ce suma minima vreau) primesc sms pentru fiecare tranzactie - fie ca primesc, fie ca platesc on line sau cu cardul, sau ca retrag de la ATM.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea, pt ca in general caut cu free cancellation sau in worst case imi dau email ca nu pot trage banii si fie deschid cardul, fie le spun ca platesc cand ajung.

Si la inchiriat masini, dau acelasi card atunci cand iti cer cardul ca sa blocheze banii de asigurare.

 

da, eu nu întotdeauna pot alege asa.

nu mai zic ca a patit-o si un coleg - culmea, cu cardul de companie.... inainte de un targ... a fost minunat sa cautam cu 10 zile inainte, când tot orasul era plin, un alt hotel... [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mianna, dar nu ti se prafuieste bradul, globurile si decoratiunile din el ? cum le cureti ?

ca mie mi se pare ca bradul de plastic+globuri si alte cele strange destul praf in alea 2-3 saptamani cat il tin facut de sarbatori, ma innegresc un pic pe maini cand il strang. si pe globuri se vede clar praful cand le strang, chiar daca le sterg inainte sa le pun in brad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...