Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 


Daca a facut cineva dintre voi histeroscopie, imi poate spune si mie cum e? Poti pleca acasa in aceeasi zi sau e nevoie de mai multe zile? Sunt ceva contraindicatii dupa? Si unde ati facut, la clinica sau la Spitalul Judetean? Multumesc mult si va doresc sa vi se implineasca la toate dorinta cat mai repede!

 

Buna, eu am facut cu Dl Ispasoiu una la Imed si una la judetean. La Imed pleci in aceeasi zi, la judetean stai 2,3 zile. Totul a fost ok la mine. Am facut cu anestezie generala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Da am facut in 2februarie... sunt putin suparata, se pare ca ovocitele mele nu au un material genetic prea bun... din cele 9 ramase doar 1 arata ok, am transferat 3 cu speranta ca macar 1 sa ramana cu noi... dar vor urma analize genetice dupa, care ma sperie putin... mi sa spus ca si daca raman insarcinata trebuie analize la bebe sa vedem daca e ok si poate fi pastrat [ups] si daca nu raman analize la mine sa vedem daca a fost doar o luna proasta sau trebuie sa ne oprim si sa apelam la altele... offf ... urmeaza niste zile grele acum, dar vom vedea

 

Doamne ajuta ca cel mai voinic sa ramana cu tine!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da am facut in 2februarie... sunt putin suparata, se pare ca ovocitele mele nu au un material genetic prea bun... din cele 9 ramase doar 1 arata ok, am transferat 3 cu speranta ca macar 1 sa ramana cu noi... dar vor urma analize genetice dupa, care ma sperie putin... mi sa spus ca si daca raman insarcinata trebuie analize la bebe sa vedem daca e ok si poate fi pastrat [ups] si daca nu raman analize la mine sa vedem daca a fost doar o luna proasta sau trebuie sa ne oprim si sa apelam la altele... offf ... urmeaza niste zile grele acum, dar vom vedea

Alamor fi optimista...Doamne Ajuta sa fie cu ochisori!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da am facut in 2februarie... sunt putin suparata, se pare ca ovocitele mele nu au un material genetic prea bun... din cele 9 ramase doar 1 arata ok, am transferat 3 cu speranta ca macar 1 sa ramana cu noi... dar vor urma analize genetice dupa, care ma sperie putin... mi sa spus ca si daca raman insarcinata trebuie analize la bebe sa vedem daca e ok si poate fi pastrat [ups] si daca nu raman analize la mine sa vedem daca a fost doar o luna proasta sau trebuie sa ne oprim si sa apelam la altele... offf ... urmeaza niste zile grele acum, dar vom vedea

 

Imi pare rău ca s-a întâmplat așa :( E foarte posibil sa fi fost o luna proasta sau un tratament la care nu ai răspuns bine. Dar cine știe, poate ca o sa fie bine pana la urma. Nu ai nimic de pierdut dacă crezi in șansa ta oricât de mică ar fi ea. La asta ma tot gândesc și eu așteptând următorul transfer. 

Noi la primul fiv am patit la fel cu ovocite de proasta calitate, de spermatozoizi nici nu mai zic cat de dezastru erau, dar la al doilea cu alt tratament totul a fost mult mai bine din toate punctele de vedere. 

Analizele genetice nu au de ce sa te sperie pt ca foarte rar se întâmpla sa fie anomalii genetice cromozomiale. Și noi le am făcut pe toate după primul fiv și au fost ok. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Alamor, poate da Doamne Doamme sa se prinda macar unul, acuma trebuie sa fii relaxata, bucuroasa si sa crezi ca se va intampla minunea mult asteptata. Doamne ajuta sa fie bine!

 

Multumesc din suflet! incerc sa ma tin tare dar ma trezesc pierduta in ganduri cateodata, incerc sa ma gandesc la altceva si sa imi stapanesc lacrimile! sper... e tot ce mai pot face eu acum... sa sper! restul... doar Doamne-Doamne ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi pare rău ca s-a întâmplat așa :( E foarte posibil sa fi fost o luna proasta sau un tratament la care nu ai răspuns bine. Dar cine știe, poate ca o sa fie bine pana la urma. Nu ai nimic de pierdut dacă crezi in șansa ta oricât de mică ar fi ea. La asta ma tot gândesc și eu așteptând următorul transfer. Noi la primul fiv am patit la fel cu ovocite de proasta calitate, de spermatozoizi nici nu mai zic cat de dezastru erau, dar la al doilea cu alt tratament totul a fost mult mai bine din toate punctele de vedere. Analizele genetice nu au de ce sa te sperie pt ca foarte rar se întâmpla sa fie anomalii genetice cromozomiale. Și noi le am făcut pe toate după primul fiv și au fost ok.
Pfff @Camyu26 sper din tot sufletul sa fie asa! Sper ca cel ok sa fie puternic pt mine ca sa pot fi si eu puternica pt el... care a fost motivul la tine? daca nu te deranjaza? noua ne’au spus ca sunt pline cu ser ovocitele, doar 1 era ‘perfect’ zicea Dr, dar il ingrijora ‘tabloul’ din care provenea... Ai putea sa imi zici si ce analize genetice ti’au recomandat? cat a durat pana a venit rezultatul? pret? Multumesc din suflet pt cuvintele frumoase! [flo2] si va doresc multa bafta! sa fie cu noroc :) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...