Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Buna fetelor, eu in iulie 2018 am facut FIV, am transferat 2 din cei 3 embrio de ziua 5 si in 1 aug. beta a fost pozitiv.

 

Sunt insarcinata in 32 de saptamani, fiv-ul l-am facut la dr. Ispasoiu dupa 3 IUI nereusite. Mai cunosc o fata care a ramas dupa mine gravida tot la acelasi dr.

 

Si eu stiu ca sunt 2 dr. embriolog la imed, Andreea Raduica si Cosmina Bunescu, una mai inalta si slabuta si cealalta blonda (asa era in iulie) micuta si foarte tanara.

 

Mult succes va doresc si rezultate pozitive. Musai sa aveti incredere in doctori, pozitivism maxim si sa nu renuntati. Eu am hipotiroidism autoimun si 2 mutatii de trombofilie, in rest si la mine si la sot toate analizele ok, nu stiu cauza pentru care nu am ramas natural sau la IUI, stiu doar ca spermograma era ok dar am facut FIV+ICSI.

 

Bafta si sa aveti beta pozitive si cat mai multe ovocite!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Si tu mergi tot acum in primele zile ale cm la eco? Oare la cate zile de la intreruperea ac vine ciclul?

Llorry, eu sunt din Cluj Napoca si dr a zis sa fac eco la Cj , sa vedem daca am scapat de chist, daca e bine trebuie sa-mi fac fsh, Lh si estradiol in zilele 1-3 ale cm si in functie de astea merg la Sibiu sau nu.

Din ce am citit, cm vine cam la 3-4 zile de la intreruperea ac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bafta Lorreen 86! Eu sunt cu un mic pas in urma voastra, astept sa imi vina menstruatia sa pot incepe sa iau desorelle ... Dar evident, mi-a intarziat o saptamana :( Imi intra rabdarea la apa, deja :))

 Si mie mi-a intarziat o saptamana cm si cand am facut analizele a zis dr I ca s-ar putea sa am un chist , sa merg sa fac o eco, si asa a fost. Eu am avut mici dureri, intepaturi la ovarul drept  si cm mai inchis la culoare, spre maro.

Doamne ajuta la toate fetele, sa fim si noi mamici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Llorry, eu sunt din Cluj Napoca si dr a zis sa fac eco la Cj , sa vedem daca am scapat de chist, daca e bine trebuie sa-mi fac fsh, Lh si estradiol in zilele 1-3 ale cm si in functie de astea merg la Sibiu sau nu. Din ce am citit, cm vine cam la 3-4 zile de la intreruperea ac.

Aha, am inteles...iti doresc succes, poate se resoarbe...si incepem stimularea cam in acelasi timp

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor, eu in iulie 2018 am facut FIV, am transferat 2 din cei 3 embrio de ziua 5 si in 1 aug. beta a fost pozitiv. Sunt insarcinata in 32 de saptamani, fiv-ul l-am facut la dr. Ispasoiu dupa 3 IUI nereusite. Mai cunosc o fata care a ramas dupa mine gravida tot la acelasi dr. Si eu stiu ca sunt 2 dr. embriolog la imed, Andreea Raduica si Cosmina Bunescu, una mai inalta si slabuta si cealalta blonda (asa era in iulie) micuta si foarte tanara. Mult succes va doresc si rezultate pozitive. Musai sa aveti incredere in doctori, pozitivism maxim si sa nu renuntati. Eu am hipotiroidism autoimun si 2 mutatii de trombofilie, in rest si la mine si la sot toate analizele ok, nu stiu cauza pentru care nu am ramas natural sau la IUI, stiu doar ca spermograma era ok dar am facut FIV+ICSI. Bafta si sa aveti beta pozitive si cat mai multe ovocite!

Felicitari Nicolle, Doamne ajuta sa fie sanatos...ma bucura sa aud reusite...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Azi sunt in ziua 20 de tratament cu desorelle si eu am avut secretii maronii,dar alte simptome nu am avut.Azi avem programare la dr.,sper sa incep odata tratamentul de stimulare, sa nu mai trebuiasca sa facem cine stie ce analize sau alte nebunii. Va tin la curent cu ce mi va spune dr ul si Doamne ajuta la toata lumea sa fie bine!

Succes Loreen...asteptam vesti!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bafta Lorreen 86! Eu sunt cu un mic pas in urma voastra, astept sa imi vina menstruatia sa pot incepe sa iau desorelle ... Dar evident, mi-a intarziat o saptamana :( Imi intra rabdarea la apa, deja :))
Maria nu e cu ochisori intarzierea asta?

Ziceai ca ai ciclu neregulat, eu de vreo 4 luni iau Myo-sun plus si acum imi vine ceas de vreo 2 luni la 32 zile...inaine imi venea la 44, 54

Este natural Myo-sun-ul si cica ar ajuta si la o mai buna calitate a ovocitelor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu sunt in ziua a 11-a de desorelle , dar a inceput sa am niste sangerari, trebuie sa iau 21 de zile si apoi sa astept sa-mi vina cm. A m-ai patit careva asa, sa aiba sangerari in timpul trat cu anticonceptionale? Sau sa fie de la chist?

Eu am facut tratament cu desorelle in 2 luni diferite, cate 12 zile, am sangerat toate zilele. Mie mi-a zis ca nu este nicio problema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...