Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Felicitari Bia si sarcina usoara in continuare! Ai facut ICSI?spuneai ca nu aveati o spermograma bună, mai exact poti sa mi spui diagnosticul? Si cum e sa ai o sarcina gemelara?stiti ce o sa aveti?

 

Multumesc, e minunata senzația după ani de încercări! Da, am făcut ICSI, ca diagnostic astenozoospermie, teratozoospermie, oligozoospermie, hipospermie... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bia, ne bucuram pt reusita voastra cu gemenasi, si iti multumim pt ca ne-ai impartasit si experienta voastra, sa dea D-zeu sa duci sarcina pana la capat cu bine si bebei sanatosi si frumosi. As avea o intrebare, in legatura cu chistul, in cat timp ai scapat de el? Cat a fost de mare si ce trat ti-a dat?

   Am scăpat de chist 3,5 cm după 1 luna, am luat 21 zile Desorelle.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si eu am reușite ,prima data am facut la Polisano cu Chicea ..primul transfer cu embrioni proaspeți nu S au prins si la al doilea era plecat Chicea si mi l a facut Ispasoiu si am rămas însărcinată cu un băiețel ..are 5 ani si 4 luni . Am mai facut dupa trei ani de doua ori transfer cu ceilalți embrioni înghețați dar nu S au mai prins . Am fost la control tot la Chicea si cu el am si născut la maternitatea polisano . Acum sunt însărcinată din nou ☺️ tot cu fiv la imed , am aproape 16 săptămâni sper sa fie bine pana la sfârșit ..sunt tot la Chicea dar transferul tot Ispasoiu mi l a facut ..asa a fost întâmplarea si din 2 embrioni singurii din 8 care au rezistat s a prins unu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Azi sunt in ziua 20 de tratament cu desorelle si eu am avut secretii maronii,dar alte simptome nu am avut.Azi avem programare la dr.,sper sa incep odata tratamentul de stimulare, sa nu mai trebuiasca sa facem cine stie ce analize sau alte nebunii. Va tin la curent cu ce mi va spune dr ul si Doamne ajuta la toata lumea sa fie bine!

Loreen pe tine asa te-a chemat in ziua 20 de ac? 

Mie mi-a spus sa iau 21 se zile ac...duminica viitoare ar fi ziua 21 si nu stiu ce sa fac sa astept ciclul si sa sun in prima zi sau sa ma programez marti cand ar fi a 2 -a zi de pauza dupa ac?

Te rog imi spui si mie la cate zile o sa iti vina ciclul dupa ac?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,pe mine asa m a programat in ziua 20 de ac si mi a zis ca azi ar trebui sa mi vina menstruatia si de miercuri sa incep tratamentul cu Gonal,deci ar fi a 3 a zi a CM.Simptome am ca trebuie sa mi vina dar inca nu mi a venit.

Nu stiu ce sa fac daca imi vine maine sau poimane ce fac? De cand trebuie sa incep tratamentul?Ca dr ul m a programat in 18.02 la prima ecografie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da,pe mine asa m a programat in ziua 20 de ac si mi a zis ca azi ar trebui sa mi vina menstruatia si de miercuri sa incep tratamentul cu Gonal,deci ar fi a 3 a zi a CM.Simptome am ca trebuie sa mi vina dar inca nu mi a venit. Nu stiu ce sa fac daca imi vine maine sau poimane ce fac? De cand trebuie sa incep tratamentul?Ca dr ul m a programat in 18.02 la prima ecografie

De venit sigur o sa iti vina, am citit ca in 3-4 zile dupa ce opresti...eu cred ca de miercuri trebuie sa incepi...eventual sa ii trimiti un mail dr-ului sa il mai intrebi o data.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multumesc, e minunata senzația după ani de încercări! Da, am făcut ICSI, ca diagnostic astenozoospermie, teratozoospermie, oligozoospermie, hipospermie...
Si noi avem diagnosticul de oligozoospermie si teratozoospermie... mi-ai dat curaj sa sper mai mult :D Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


Fetelor, si eu am reușite ,prima data am facut la Polisano cu Chicea ..primul transfer cu embrioni proaspeți nu S au prins si la al doilea era plecat Chicea si mi l a facut Ispasoiu si am rămas însărcinată cu un băiețel ..are 5 ani si 4 luni . Am mai facut dupa trei ani de doua ori transfer cu ceilalți embrioni înghețați dar nu S au mai prins . Am fost la control tot la Chicea si cu el am si născut la maternitatea polisano . Acum sunt însărcinată din nou ☺️ tot cu fiv la imed , am aproape 16 săptămâni sper sa fie bine pana la sfârșit ..sunt tot la Chicea dar transferul tot Ispasoiu mi l a facut ..asa a fost întâmplarea si din 2 embrioni singurii din 8 care au rezistat s a prins unu

 

Ce frumos, Camyv! Felicitări și sarcina ușoară :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...