Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ciao fetelor, nu am intrat in weekend pe forum si ma bucur sa vad ca sunt multe vesti bune! Felicitari bia si georgi, sa auzim numai de bine! Mi-a venit si mie menstruatia joi si am sunat la centru sa intreb pt cate zile sa iau desorelle si mi-au spus ca vb cu dl dr si ma suna inapoi. Cand m-a sunat inapoi, tipa m-a intrebat ca eu nu sunt deja gravida, ca asa apare in documentele doctorului... i-am spus ca nu si atunci mi-a zis ca mai are dl dr o pacienta exact cu numele meu. Asta mi se pare ciudat, ca eu am numele de familie compus din numele de fata si numele sotului... nu prea e comun... In fine, m-a intrebat cine mi-a spus sa iau desorelle, i-am spus ca dl doctor mi-a spus sa incep in prima zi si sa sun sa intreb pt cate zile. Si atunci tipa mi-a spus sa iau pana in 24 feb si in 28 feb sa merg la ecografie la sibiu. Eu am calculat si aia inseamna 18 zile de AC. Si daca opresc in 24, nu-mi vine menstruatia pana in 28? Poate sa imi faca ecografia daca sunt la menstruatie? ma gandesc ca nu face endo-vaginala, sau mai stiu si eu? Oare cat e domnul doctor in concendiu? I-as scrie un mail in care sa il rog sa imi confirme ca am inteles eu totul bine si ca sa iau 18 zile desorelle. Credeti ca deranjez cu un mail? Spor la toate!

Maria probabil asa este cum ti-au spus asistentele, dar pentru linistea ta trimite mail...eu tocmai am trimis si mi-a raspuns foarte repede d-nul dr, foarte profi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bia, as vrea sa te intreb daca ai inceput trat de stimulare dupa desorelle, la prima menstruatie? Multumesc mult pt raspunsurile tale! Sarcina usoara sa ai!

 

Da, imediat după ce am scăpat de chist am luat pergoveris și a decurs totul perfect  [:)]  multumim lui Dumnezeu. Azi mi s-a confirmat ca o sa fie fetița și băiat.  [bbfata]  [bbbaiat]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, imediat după ce am scăpat de chist am luat pergoveris și a decurs totul perfect  [:)]  multumim lui Dumnezeu. Azi mi s-a confirmat ca o sa fie fetița și băiat.  [bbfata]  [bbbaiat]

Wow! Pereche! ce frumos! Asta isi doreste si sotul meu, gemeni si pereche :) Eu as fi bucuroasa si doar cu un sufletel, nu vreau sa fiu lacoma :)) 

 

Sarcina usoara in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am o intrebare, sper ca nu e stupida :)

 

dupa ce inchei tratamentul cu desorelle si merg la ecografie, daca e totul in regula la eco, incep direct tratamentul cu injectii? Cam cat de des trebuie mers la sibiu?

 

Intreb pt ca eu sunt programata la ecografie intr-o joi si ma gandeam daca va trebui sa raman si in weekendul acela in sibiu

 

eu nu am avut inca o discutie pe larg cu domnul doctor in ceea ce priveste tratamentul, mi-a spus doar ca vom face stimulare si ca imi explica totul cand merg la eco

 

mersi frumos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...