Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

 

Fetelor, am o intrebare, sper ca nu e stupida :) dupa ce inchei tratamentul cu desorelle si merg la ecografie, daca e totul in regula la eco, incep direct tratamentul cu injectii? Cam cat de des trebuie mers la sibiu? Intreb pt ca eu sunt programata la ecografie intr-o joi si ma gandeam daca va trebui sa raman si in weekendul acela in sibiu eu nu am avut inca o discutie pe larg cu domnul doctor in ceea ce priveste tratamentul, mi-a spus doar ca vom face stimulare si ca imi explica totul cand merg la eco mersi frumos!

Maria, hai sa iti zic cum a fost la mine. Tot intr-o zi de joi am fost si eu la prima ecografie, fiind si prima zi de menstruatie ( oprisem tratamentul cu Desorelle cu 4 zile inainte, la indicatia doctorului). Mi-a zis sa incep tratamentul de vineri si  m-a chemat martea urmatoare, apoi sambata, iar punctia am facut-o peste doua zile, adica luni. Deci in total 4 deplasari am facut. Oricum, nu iti poate zice totul de la inceput pt ca depinde de fiecare cum raspunde la tratament. Spre exemplu, mie nu mi-a putut face transferul din cauza hiperstimularii, asa ca am congelat toti embrionasii, 5 la numar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maria dc, la mine e asa:am terminat tratamentul cu desorelle 21 de zile, in ziua 20am fost la ecografie unde mi a zis ca o sa mi vina menstruatia in vreo 2zile( asa a fost ca Duminică noaptea mi a venit) si de maine fiind a 3 a zi a CM incep cu Gonal F injectabil 5zile si sunt programata la ecografie lunea viitoare, 18.02 la monitorizare. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, hai sa iti zic cum a fost la mine. Tot intr-o zi de joi am fost si eu la prima ecografie, fiind si prima zi de menstruatie ( oprisem tratamentul cu Desorelle cu 4 zile inainte, la indicatia doctorului). Mi-a zis sa incep tratamentul de vineri si  m-a chemat martea urmatoare, apoi sambata, iar punctia am facut-o peste doua zile, adica luni. Deci in total 4 deplasari am facut. Oricum, nu iti poate zice totul de la inceput pt ca depinde de fiecare cum raspunde la tratament. Spre exemplu, mie nu mi-a putut face transferul din cauza hiperstimularii, asa ca am congelat toti embrionasii, 5 la numar. 

Mersi mult de raspuns! Iti tin pumnii sa fie voinici embrionii si sa aveti succes la transfer!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria dc, la mine e asa:am terminat tratamentul cu desorelle 21 de zile, in ziua 20am fost la ecografie unde mi a zis ca o sa mi vina menstruatia in vreo 2zile( asa a fost ca Duminică noaptea mi a venit) si de maine fiind a 3 a zi a CM incep cu Gonal F injectabil 5zile si sunt programata la ecografie lunea viitoare, 18.02 la monitorizare. [:)]

 

Mersi de raspuns! Bafta multa, sa te intorci cu vesti bune :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, imediat după ce am scăpat de chist am luat pergoveris și a decurs totul perfect [:)] multumim lui Dumnezeu. Azi mi s-a confirmat ca o sa fie fetița și băiat. [bbfata] [bbbaiat]

Ce frumos, fetita si baiat! Felicitari Bia!

Asta e si visul familiei mele: fetita si baiat, fie gemeni, fie unul dupa altul.

Va doresc succes la toate fetele, si mie bineinteles ☺

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor la mine a fost sarcina biochimica :( O sa incep un nou FIV la sfarsitul lui martie. Va pup!

 

Imi pare tare rău, Georgi :(

Important e ca ești puternica și nu te lași așa ușor! 

Sa fie Martie un început perfect pentru Fiv, cu embrioni sănătoși și voi sa fiți bine si sănătoși! Te pup! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...