Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

 

Salutare, tocmai am scris un mesaj mai lung si s-a sters, sper sa nu postez de doua ori... ma bucur ca suntem mai multe care asteptam transferul, sa dea Doamne Doamne sa fie lipiciosi si sa avem o primavara plina de burtici eu am avut punctia, am avut 21 de ovocite si m-au sunat apoi ca au obtinut 15 embrioni! sper sa fie rezistenti si sa fie cativa de calitate foarte buna :) Duminica voi avea transferul Doamne ajuta la toata lumea! [bib] [bib] [bib]

Doamne ce bine a reactionat corpul tau!Ma bucur foarte mult,iti tin pumnii sa fie bine! [barza1]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Salutare, tocmai am scris un mesaj mai lung si s-a sters, sper sa nu postez de doua ori... ma bucur ca suntem mai multe care asteptam transferul, sa dea Doamne Doamne sa fie lipiciosi si sa avem o primavara plina de burtici eu am avut punctia, am avut 21 de ovocite si m-au sunat apoi ca au obtinut 15 embrioni! sper sa fie rezistenti si sa fie cativa de calitate foarte buna :) Duminica voi avea transferul Doamne ajuta la toata lumea! [bib] [bib] [bib]

 

O sa fie sigur embrioni de calitate foarte buna la cât de mulți s-au format din 21 de ovocite. Mult succes și noroc la transfer! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor! Cele care a-ti facut embriotransferul, la 5 zile de la ET a-ti avut ceva simptome de sarcina? Eu nu am nici un simptom... Doamne ajuta-ne la toate!

 

Eu tin minte ca am fost doar foarte balonata după transfer, iar simptome de sarcina am început sa am de abia după ce am făcut analiza beta hcg. Oboseam foarte repede și nu puteam sta mult timp in picioare, sânii au început sa se mărească in volum destul de mult si cam atât. Oricum fiecare reacționează diferit. Am înțeles de la alte fete ca după transfer unele au avut dureri de spate, gaze, altele nici o durere și in ambele variante a fost cu reusita. Deci nu e o regula cu simptomele. Ți-as spune sa te relaxezi, dar știu cât de greu e, așa ca îți zic mult succes și mult noroc. Doamne ajuta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

tocmai am scris un mesaj mai lung si s-a sters, sper sa nu postez de doua ori...

 

ma bucur ca suntem mai multe care asteptam transferul, sa dea Doamne Doamne sa fie lipiciosi si sa avem o primavara plina de burtici

 

eu am avut punctia, am avut 21 de ovocite si m-au sunat apoi ca au obtinut 15 embrioni! sper sa fie rezistenti si sa fie cativa de calitate foarte buna :) Duminica voi avea transferul

 

Doamne ajuta la toata lumea!  [bib]  [bib]  [bib]

Super productie [il] Trebuie sa reziste cat mai multi si  sa fie de calitate f buna [bib]  [bib] [bib]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu tin minte ca am fost doar foarte balonata după transfer, iar simptome de sarcina am început sa am de abia după ce am făcut analiza beta hcg. Oboseam foarte repede și nu puteam sta mult timp in picioare, sânii au început sa se mărească in volum destul de mult si cam atât. Oricum fiecare reacționează diferit. Am înțeles de la alte fete ca după transfer unele au avut dureri de spate, gaze, altele nici o durere și in ambele variante a fost cu reusita. Deci nu e o regula cu simptomele. Ți-as spune sa te relaxezi, dar știu cât de greu e, așa ca îți zic mult succes și mult noroc. Doamne ajuta!

Multumesc mult Camyu! E tare grea asteptarea asta, mai grea decat am crezut, si cand vad cate fete au trecut prin n fiv-uri..., cred ca numai Dumnezeu ne da putere sa trecem peste toate cu bine si sa nu ne " depresionam" sa avem de luat si alt tip de medicamente, Doamne fereste!!! 

Doamne ajuta la toate fetele!

 

Eu am facut ET de ziua a 3 a, nu am facut nici o analiza inainte de ET

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Camyu! E tare grea asteptarea asta, mai grea decat am crezut, si cand vad cate fete au trecut prin n fiv-uri..., cred ca numai Dumnezeu ne da putere sa trecem peste toate cu bine si sa nu ne " depresionam" sa avem de luat si alt tip de medicamente, Doamne fereste!!! 

Doamne ajuta la toate fetele!

 

Eu am facut ET de ziua a 3 a, nu am facut nici o analiza inainte de ET

 

Cred ca e grea asteptarea, eu ma perpelesc deja asteptand 5 zile pana la transfer

 

dupa transfer imi propun sa nu lucrez prea mult (lucrez de acasa deci pot gestiona cumva volumul de lucru) si sa citesc ceva carte usurica, relaxanta, sa tricotez... m-as da cu bicicleta dar nu cred ca e recomandat

 

ideea e sa incerci sa faci ceva ce iti place care sa iti umple timpul

 

sa dea Dumnezeu sa fie cu folos asteptarea, iti tinem pumnii sa vii cu vesti bune

 

si nu mai citi pe forumuri despre povesti fara succes, fiecare organism reactioneaza diferit si cand e sa fie, vine bebele  [bib]  [bib]  [bib]

 

Sunt si eu din Cluj, sper sa ne vedem anul viitor cu copiii prin parc (sau daca vrei saptamana viitoare sa ne vedem la un suc, scrie-mi mesaj privat)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele asa cum v-am povestit de mine urma sa merg din nou la dl dr.Ispasoiu,am fost si concluzia finala chiar daca am facut operatia de desfundare a trompelor nu are rost sa mai asteptam pentru ca este si varsta si mi-a recomandat FIV si sa refac analizele pentru ca trecuse 6 luni si nu mai erau valabile.Ce parere aveti am sansa cu rezultatele obtinute mentionez am 39 de ani si un singur ovar iar sotul spermograma perfecta..Am trimis e-mail la dl dr si astept raspuns de la el.Va multumesc si astept pareri.

 

Aceste le-am facut in ziua 22 a C.M.:

AMH 1,33  baremul de incadrare 0,405-6.96

PROLACTINA 262,9 baremul de incadrare 127-637

TSH 1,3   baremul de incadrare 0,27-4,2

TESTOSTERON baremul de incadrare 0,22-2,9

 

Iar acestea in ziua 3 a C.M.

 

ESTRADIOL 186,5 baremul de incadrare 45,4-854

FSH 6,9 baremul de incadrare 3,5-12,5

LH 9,54 baremul de incadrare 2,4-12,6

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DenisseP, analizele tale sunt bune, eu zic ca ai sanse, bineinteles daca vrea si Dumnezeu, dar mai bine faci si tu ceva, ce tine de tine, poate ai asteptat destul si inca nu s-a intamplat minunea, trebuie sa incerci si sa nu te dai batuta, ca timpul trece de parca zboara si apoi e tot mai greu, scade si calitatea ovocitelor si cantitatea, pana se goleste sacul...asta e , la fiecare dintre noi e asa.

Sa dea Domnul sa avem toate copilasi sanatosi!

Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...