Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

 

Inteleg perfect ce zici! si eu am pus totul "on hold" in ultimul an si m-am concentrat doar pe asta. Sper sa fie cu rezultat pozitiv... Eu zic sa nu te descurajezi, esti foarte tanara si sunt multe variante, dar da, copilul nu ar trebui sa fie un scop in sine Eu si sotul am luat in calcul si adoptia, pe mine mai ales ma atragea mult ideea asta, dar sotul a preferat sa incercam prima data FIV. Iti tin pumnii! [flo2] [flo2] [flo2]

Multumesc frumos pentru incurajari [flo2]

Doamne ajuta sa ti iasa din prima!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Lorren86....asa am zis si eu ca daca nu imi reuseste primul FIV clar nu mai incerc altul, dar m-am inscris pe un grup de pe facebook "SOS infetilitatea" si de atunci mi-am schimbat mentalitatea si am zis ca incerc pana nu mai am resurse financiare si psihice [batcap] daca altele au reusit o sa reusim si noi. Cand am inceput toate procedurile eram fff stresata, dar acum ca a trecut timpul m-am mai linistit si stiu sa intr-o zi o sa reusesc. Deci trebuie sa nu ne lasam [pk]

Multumesc Goodlife, am intrat si eu pe niste site uri cu povesti de succes, cred ca tot de pe SOS.Intradevar sunt bine venite, dar m au emotionat de imi dadeau lacrimile [titanic]

E bine ca ne am luat un city break si m am gandit numai la chestia asta, am organizat toate cele si nu m am mai gandit la proiectul FIV. A trecut timpul mai repede...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, din pacate eu nu am vesti bune, beta hcg 0,1 Asta e, asa a fost sa fie.

Inca de la inceput banuiam ca n-o sa fie bine, endometru a avut numai 7 mm si nu era trilaminar, dar asta e, mergem mai departe si cred ca intr-o zi Domnul i-si va intinde mana si in dreptul nostru si ne va da copilasi.

Doamne ajuta sa reusiti fetelor! Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor, din pacate eu nu am vesti bune, beta hcg 0,1 Asta e, asa a fost sa fie. Inca de la inceput banuiam ca n-o sa fie bine, endometru a avut numai 7 mm si nu era trilaminar, dar asta e, mergem mai departe si cred ca intr-o zi Domnul i-si va intinde mana si in dreptul nostru si ne va da copilasi. Doamne ajuta sa reusiti fetelor! Succes!

Of, imi pare tare rau ca nu a fost sa fie de data asta,sper sa ai puterea sa te ridici si sa mergi mai departe, sa ti ajute Dumnezeu!

E primul Fiv? Esti la dr.Ispasoiu?

Oare de ce ti a facut transferul daca endometrul era subtire si nu era trilaminar?

Adevarul e ca nu stiu daca sa fie trilaminar e o conditie care trebuie sa fie respectată pt a face sau nu, transferul.

Ai grija de tine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E primul fiv, da sunt la dr Ispasoiu. Asa am citit pe mai multe forumuri, si am intrebat mai multi doctori ginecologi si au zis ca endometrul trebuie sa fie de minim 7 mm si trilaminar pt a se prinde embrionii. Eu as fi procedat altfel daca vedeam ca nu e bun endometru, inghetam embrionul asta, luna viitoare mai recoltam un ovocit si pregateam endometru si apoi faceam transferul cu doi embrio, unul fresh si unul dezghtat. Dar na, asa a hotarat domnul doctor.

Asta e, ne ridicam si mergem mai departe.

Un sut in fund e un pas inainte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Goodlife, am intrat si eu pe niste site uri cu povesti de succes, cred ca tot de pe SOS.Intradevar sunt bine venite, dar m au emotionat de imi dadeau lacrimile [titanic]

E bine ca ne am luat  un city break si m am gandit numai la chestia asta, am organizat toate cele si nu m am mai gandit la proiectul FIV. A trecut timpul mai repede...

Foarte bine si eu in ultimul timp am incercat sa imi fac cat mai multe planuri pe termen lung legat de concedii si activitati. Nu mai puteam psihic sa ma gandesc si sa imi fac planuri doar in functie de bebe, pana la urma este important sa si traim pt noi, nu doar pt bebe. Nu imi doresc o viata fara copil, dar parca nici sa traiesc doar pt asta si sa nu ma bucur si de alte lucruri.

 

O sa vina si la noi [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, din pacate eu nu am vesti bune, beta hcg 0,1 Asta e, asa a fost sa fie.

Inca de la inceput banuiam ca n-o sa fie bine, endometru a avut numai 7 mm si nu era trilaminar, dar asta e, mergem mai departe si cred ca intr-o zi Domnul i-si va intinde mana si in dreptul nostru si ne va da copilasi.

Doamne ajuta sa reusiti fetelor! Succes!

Offf imi pare tare rau, dar sa nu te lasi....trebuie sa lupti. Daca alte fete au reusit o a reusim si noi, chiar daca lupta la unii este scurta si la unii mai lunga.

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...