Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Ciao, din pacate nu vin cu vesti bune... mi-am facut azi analiza beta-HCG si a iesit negativ...

 

mai avem 6 embrioni crioprezervati, dar sunt tare trista ca astia doi n-au rezistat...

 

eu nu am luat nimic pt endometru, l-am avut de 7,3mm, am citit ca minimul e de 7 mm

 

progesteronul o sa spuna dl doctor daca are valoare buna, eu l-am avut de 0,8 in ziua 9 a ciclului menstrual (faza foliculara) si a zis dl doctor ca e bine, dar fetele din salon cu mine aveau valori mai mari (2,2 parca) si si lor le-a facut embriotransferul in aceeasi zi cu mine

 

mult curaj tuturor, o sa ni se intample si noua minunea sa ne strangem puiutii in brate

 

Doamne ajuta

 

PS pt Carmen: sotul meu a avut un diagnostic mult mai grav ( doar 2% forme normale) dar am facut ICSI si din 21 ovocite am obtinut 15 embrioni, din care in ziua 5-a au ramas 8 de calitate buna. Multa bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[quote name=maria_dc" post="8611782" timestamp="1553614150] Ciao, din pacate nu vin cu vesti bune... mi-am facut azi analiza beta-HCG si a iesit negativ... mai avem 6 embrioni crioprezervati, dar sunt tare trista ca astia doi n-au rezistat... 

 

Imi pare rău, Maria! Multa putere pentru ceilalți puiuți care te așteaptă. Sa speram ca o sa se alinieze planetele mai bine la următoarele transferuri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu de azi am inceput tratamentul pentru pregatirea endometrului si nu am primit decat femoston. Luni merg la eco si atunci vedem ce imi mai adauga la schema de tratament. si eu sunt curioasa daca fetele au luat si ceva vitamin. Eu l-am intrebat daca mai trebuie sa iau si altceva si a zis ca nu, ca inainte de transfer imi da aspenter si acid folic si sigur si progesteron.
Si eu am început de azi tratamentul pentru îngroșarea endometrului tot cu Femoston, dar doar joi o sa merg la control. Eu mai iau Aspenter tot de azi pentru o mutație genetica de trombofilie PAI 1 4G/4G homozigot pe care o am pozitivă. Și Am început sa iau vitamina D3 pt ca mi-am făcut analize de sânge și mi-a ieșit la nivelul minim, dar nu ma surprinde având in vedere ca nu prea m-a văzut soarele din Noiembrie. Mult succes, Goodlife! Sper sa reușim amândouă! Deocamdată eu sper sa trec de ecograful de joi, sa fie bine endometrul. :) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ciao, din pacate nu vin cu vesti bune... mi-am facut azi analiza beta-HCG si a iesit negativ... mai avem 6 embrioni crioprezervati, dar sunt tare trista ca astia doi n-au rezistat... eu nu am luat nimic pt endometru, l-am avut de 7,3mm, am citit ca minimul e de 7 mm progesteronul o sa spuna dl doctor daca are valoare buna, eu l-am avut de 0,8 in ziua 9 a ciclului menstrual (faza foliculara) si a zis dl doctor ca e bine, dar fetele din salon cu mine aveau valori mai mari (2,2 parca) si si lor le-a facut embriotransferul in aceeasi zi cu mine mult curaj tuturor, o sa ni se intample si noua minunea sa ne strangem puiutii in brate Doamne ajuta PS pt Carmen: sotul meu a avut un diagnostic mult mai grav ( doar 2% forme normale) dar am facut ICSI si din 21 ovocite am obtinut 15 embrioni, din care in ziua 5-a au ramas 8 de calitate buna. Multa bafta!

Of, imi pare tare rau Maria, chiar ma gandeam la tine in seara asta si eram curioasa sa vad ce rezultat iti iese...Poate data viitoare va fi bine,cel putin mai ai cu ce sa incerci.Trebuie sa fie cel putin unul dintre ei care sa ramana acolo in burtica!Dumnezeu sa ti poarte de grija si tie si la toata lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, din pacate nu vin cu vesti bune... mi-am facut azi analiza beta-HCG si a iesit negativ...

 

mai avem 6 embrioni crioprezervati, dar sunt tare trista ca astia doi n-au rezistat...

 

eu nu am luat nimic pt endometru, l-am avut de 7,3mm, am citit ca minimul e de 7 mm

 

progesteronul o sa spuna dl doctor daca are valoare buna, eu l-am avut de 0,8 in ziua 9 a ciclului menstrual (faza foliculara) si a zis dl doctor ca e bine, dar fetele din salon cu mine aveau valori mai mari (2,2 parca) si si lor le-a facut embriotransferul in aceeasi zi cu mine

 

mult curaj tuturor, o sa ni se intample si noua minunea sa ne strangem puiutii in brate

 

Doamne ajuta

 

PS pt Carmen: sotul meu a avut un diagnostic mult mai grav ( doar 2% forme normale) dar am facut ICSI si din 21 ovocite am obtinut 15 embrioni, din care in ziua 5-a au ramas 8 de calitate buna. Multa bafta!

Offff.... imi pare tare rau. Important este ca mai ai 6 puiuti. Doamne Ajuta ca la urmatorul transfer sa raman cu tine 9 luni [:)]  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am început de azi tratamentul pentru îngroșarea endometrului tot cu Femoston, dar doar joi o sa merg la control. Eu mai iau Aspenter tot de azi pentru o mutație genetica de trombofilie PAI 1 4G/4G homozigot pe care o am pozitivă. Și Am început sa iau vitamina D3 pt ca mi-am făcut analize de sânge și mi-a ieșit la nivelul minim, dar nu ma surprinde având in vedere ca nu prea m-a văzut soarele din Noiembrie. Mult succes, Goodlife! Sper sa reușim amândouă! Deocamdată eu sper sa trec de ecograful de joi, sa fie bine endometrul. :)

Si eu sper s areusim amandoua si sa primim cel mai frumos cadou de iepuras [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...