Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Buna fetele,azi mi-a răspuns dr.I după ce i-am trimis email cu toate analizele.Mi-a spus sa-mi procur 14 fiole de Diphereline 0,1 mg sa astept sa-mi vina menstruatie si sa-l sun sa-mi spuna cum sa le iau.A mai primit cineva asa si daca da care au fost următorii pași în schema?v-a chemat la el.multumesc frumos,va pup dulce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc mult pt raspuns Goodlife. Iti doresc din suflet sa iti aduca iepurasul bebele mult dorit  [bib] . Oare o fi reusit cineva la Imed cu embrioni congelati? 

Da. O fata cu care am tinut eu legatura a facut transfer cu congelati si are 7 sapt :)

Eu am auzit de mai multe reusite cu congelati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc tuturor pentru gandurile bune si pentru incurajari... Am raspuns mai greu pt ca am incercat sa nu stau prea mult pe net, dupa ce am tot cautat articole cu explicatii pt care nu se implanteaza embrionii... Sincer, cred ca asta doare cel mai tare, faptul ca nu am o explicatie pt care nu s-au implantat si am avut chiar momente in care m-am invinovatit ca poate nu am facut eu tot ce se putea... Dar o sa treaca si durerea asta si va trebui sa gasesc forta sa merg mai departe. Sotul e optimist, zice ca sigur acum am fost hiper-stimulata si ca data viitoare, cu organismul relaxat, o sa se prinda...

 

M-am bucurat sa aflu ca fetele cu care am fost in salon la punctie si la transfer au reusit amandoua: una gemeni si celalalta unul. Chiar m-am bucurat sincer pt ele, pt ca incercau de mult mai mult timp decat noi... Si la ele a fost primul FIV 

 

Ma gandeam daca sa imi fac analiza cariotip feminin, n-am apucat sa il intreb inca pe dl doctor. Pana acum la mine problema erau ovarele polichistice si atat. Trombofilie n-am, probleme cu tiroida n-am, toti ginecologii la care am fost au zis ca uterul arata foarte bine... si totusi nu s-au prins bebeii.. Oare mai are rost sa fac cariotipul? Sau analiza asta se face inainte de punctie si fecundare? 

 

Pupici

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc tuturor pentru gandurile bune si pentru incurajari... Am raspuns mai greu pt ca am incercat sa nu stau prea mult pe net, dupa ce am tot cautat articole cu explicatii pt care nu se implanteaza embrionii... Sincer, cred ca asta doare cel mai tare, faptul ca nu am o explicatie pt care nu s-au implantat si am avut chiar momente in care m-am invinovatit ca poate nu am facut eu tot ce se putea... Dar o sa treaca si durerea asta si va trebui sa gasesc forta sa merg mai departe. Sotul e optimist, zice ca sigur acum am fost hiper-stimulata si ca data viitoare, cu organismul relaxat, o sa se prinda... M-am bucurat sa aflu ca fetele cu care am fost in salon la punctie si la transfer au reusit amandoua: una gemeni si celalalta unul. Chiar m-am bucurat sincer pt ele, pt ca incercau de mult mai mult timp decat noi... Si la ele a fost primul FIV Ma gandeam daca sa imi fac analiza cariotip feminin, n-am apucat sa il intreb inca pe dl doctor. Pana acum la mine problema erau ovarele polichistice si atat. Trombofilie n-am, probleme cu tiroida n-am, toti ginecologii la care am fost au zis ca uterul arata foarte bine... si totusi nu s-au prins bebeii.. Oare mai are rost sa fac cariotipul? Sau analiza asta se face inainte de punctie si fecundare? Pupici

 

 

Eu l-am făcut după primul FIV pt ca nu am răspuns cum trebuie la tratament. A fost surprinzător și pt medic ca nu am avut ovocite bune având in vedere vârsta mea și toate analizele bune. Și s a gândit ca poate e ceva genetic. Nici la mine nu s-au implantat la primul FIV.

Cariotipul e bun de făcut înainte de a începe un FIV pt ca se indica un alt tratament de stimulare dacă sunt probleme din punct de vedere cromozomial. Dar niciodată nu e prea târziu, părerea mea. Eu as face analiza ca sa exclud o posibila cauza și sa mi-o scot din cap :)

Probabil ca ai citit ca neimplantarea nu e neaparat din cauza endometrului. Cauzele pot fi multe.  

Dar cum se spune ca trebuie sa se alinieze toate planetele pt a reuși e adevărat. Pana la urma la concluzia asta am ajuns. Data viitoare va fi mult mai bine. Eu așa ma montez după fiecare nereusita. Ca altfel nu cred ca as mai face ceva. Vreau sa cred in visul meu ca vom reuși intr-o zi. :) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...