Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

Am fost si eu la ECO vineri si endometrul creste frumos si arata f bine, are 8.7. Problema este raceala. In weekend am stat in pat cu febra, nu f mare dar suficienta. Acum ma simt un pic mai bine. Miercuri ar trebui sa fac transferul, dar trebuie sa nu am febra, sa speram ca o sa fie bine pana miercuri. Azi cred ca trebuia sa stau acasa, dar m-am incapatanat sa merg la munca ca ma simteam mai bine. Sa vad cum ma simt maine si in functie de asta sun la clinica sa vad ce zice dr.

 

 

Bafta multa joi! [pk]

 

Pana miercuri sigur o sa scapi de febra. Poate ca ar fi bine sa stai in casa pana la transfer. Si eu cand am facut bronsita am avut senzatia ca ma simt bine si am mers la munca si nu am facut bine pt ca m-a luat din nou si mi-am prelungit boala.

 

Multa sanatate si Doamne ajuta sa reusim! :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Din seara asta incep si cu ovule Utrogestan si daca miercuri o sa imi fie ok progesteronul, atunci joi o sa facem transferul. 

 

 

Mie nu mi-a zis dr sa imi fac progesteronul marti. Tie ti-a zis sa il faci si sa ii trimiti rezultatul? Cat trebuie sa fie in ziua transferului. Eu l-am facut vineri ca asa mi-a cerut si era 0,43. Cred ca o sa il fac si eu maine si merg cu rezultatul la el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi-a zis dr sa imi fac progesteronul marti. Tie ti-a zis sa il faci si sa ii trimiti rezultatul? Cat trebuie sa fie in ziua transferului. Eu l-am facut vineri ca asa mi-a cerut si era 0,43. Cred ca o sa il fac si eu maine si merg cu rezultatul la el.

 

Da, mi-a zis sa fac analiza progesteronului miercuri si sa ii trimit pe e-mail tot miercuri pentru ca trebuie sa fie intre 0.8 si 1.5 maxim ca sa pot face transferul joi. Asa mi-a explicat.

L-am facut si sambata asta inainte sa incep cu ovule cu progesteron si mi-a iesit 0.16 si i-am trimis mail si a zis ca e ok. 

Cel mai bine fa-l maine pentru  orice eventualitate. In general am observat ca se cere analiza progesteronului inainte de FET sau inainte de punctie. Inainte de punctie stiu ca trebuie sa fie maxim 1. Probabil ca la FET e un pic diferit de se accepta un interval mai mare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi-a zis sa fac analiza progesteronului miercuri si sa ii trimit pe e-mail tot miercuri pentru ca trebuie sa fie intre 0.8 si 1.5 maxim ca sa pot face transferul joi. Asa mi-a explicat.

L-am facut si sambata asta inainte sa incep cu ovule cu progesteron si mi-a iesit 0.16 si i-am trimis mail si a zis ca e ok. 

Cel mai bine fa-l maine pentru  orice eventualitate. In general am observat ca se cere analiza progesteronului inainte de FET sau inainte de punctie. Inainte de punctie stiu ca trebuie sa fie maxim 1. Probabil ca la FET e un pic diferit de se accepta un interval mai mare. 

 

Am inviat, mi-a trecut febra   [pk]  [pk]  [pk]

 

Hmmmm eu vineri am facut la ei analiza si l-am avut 0.43, dar mi se pare ciudat ca trebuie sa fie asa mic in ziua transferului [fal]stiam ca trebuie sa fie mai mare, gen peste 20   [alcool]  Mi-am recoltat si eu de dimineata sa vedem cat este si eu stiam la fel ca trebuie recoltat inainte de transfer, eu cred ca a omis dr sa imi zica de progesteron. O sa ii trimit dr rezultatul cand este gata.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I

 

Am inviat, mi-a trecut febra   [pk]  [pk]  [pk]

 

Hmmmm eu vineri am facut la ei analiza si l-am avut 0.43, dar mi se pare ciudat ca trebuie sa fie asa mic in ziua transferului [fal]stiam ca trebuie sa fie mai mare, gen peste 20   [alcool]  Mi-am recoltat si eu de dimineata sa vedem cat este si eu stiam la fel ca trebuie recoltat inainte de transfer, eu cred ca a omis dr sa imi zica de progesteron. O sa ii trimit dr rezultatul cand este gata.  

 

Ieeei!!! Ma bucur ca te simti mai bine! :D

Progesteronul creste doar dupa ce se produce ovulatia pentru ca doar corpul galben secreta progesteron. Dupa implantarea embrionilor o sa produca progesteron si endometrul. 

Noi inainte de transfer vom fi inainte de ovulatie, de asta progesteronul este mic.

 

Doamne ajuta sa fie bine! :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci mi-a ieist rezultatul progesteronului si este 14.71 ng/ml....nu mai inteleg nimic, etse bun sau nu???

 

 

[fri]

Eu am rezultatul in nmol/ml. Si nu stiu sa iti spun daca este bine sau nu. Trimite cat mai repede mail medicului si intreaba. El iti va spune daca e bine sau nu. Pt. ca daca cumva nu e bine, sa nu decongelezi embrionul. Dar eu sper sa fie bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I

 

 

Ieeei!!! Ma bucur ca te simti mai bine! :D

Progesteronul creste doar dupa ce se produce ovulatia pentru ca doar corpul galben secreta progesteron. Dupa implantarea embrionilor o sa produca progesteron si endometrul. 

Noi inainte de transfer vom fi inainte de ovulatie, de asta progesteronul este mic.

 

Doamne ajuta sa fie bine! :D

 

Eu știam ca trebuie sa crească pana la transfer, vedem mâine. Va scriu.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...