Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

 

 

Îmi pare rău ca a trebuit sa îți anulezi transferul, dar a fost cea mai buna alegere. Și eu am Tiroidita Hashimoto din 2008. Este important sa faci transferul pe un TSH sub 2,5. Eu cand am început tratamentul pentru transfer aveam TSH-ul la limita de jos 0,72 și in ziua in care mi-am făcut beta am făcut și TSH-ul și îmi crescuse la 3,80. Am doza de 100 de euthyrox. Endocrinologul mi-a zis sa repet TSH-ul doar peste 4 săptămâni, dar eu cum sunt paranoia cu TSH-ul o sa îl repet săptămâna viitoare. Ai grija de tine, data viitoare o sa fie bun și TSH-ul.

 

Multumesc...da, stiu ca in sarcina creste Tsh-ul si nu vreau sa risc...sa le oferim embrionilor sanse maxime.

Partea proasta este ca dureaza mult pana se regleaza tsh-ul, e vina mea ca am neglijat, acum 6 luni era 2 si o tineam sub control, nu ma gandeam ca o sa creasca chiar atat...probabil si de la stimulare, stres, dar asta e mergem inainte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc...da, stiu ca in sarcina creste Tsh-ul si nu vreau sa risc...sa le oferim embrionilor sanse maxime.

Partea proasta este ca dureaza mult pana se regleaza tsh-ul, e vina mea ca am neglijat, acum 6 luni era 2 si o tineam sub control, nu ma gandeam ca o sa creasca chiar atat...probabil si de la stimulare, stres, dar asta e mergem inainte.

 

Imi pare rau ca s-a anulat, te inteleg ca e frustrant, si pe mine m-au debusolat amanarile, dar te rog nu te invinovati... Stresul a fost probabil cel care ti-a dat valoarea peste cap. 

O sa se regleze si o sa o iei de la capat cu forte noi

Eu m-am consolat cu chestii interzise in sarcina (gen sushi si alte nebunii), nu a facut minuni pt starea de spirit, dar tot a ajutat putin :))

 

Ai grija de tine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria multumesc de incurajari, ai dreptate ca stresul este de vina ca si analiza cortizolului mi-a iesit marita...maine merg la un endocrinolog specializat si pe probleme de fertilitate sa vedem ce zice.Este greu sa gestionezi emotiile in tratamentele de la fiv, mai ales ca sunt si la primul.

Pana atunci va astept pe voi sa veniti cu vesti bune si cu bebei la purtatori! va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut fetelor!

Ieri am fost la ECO, avem 7 săptămâni și 6 zile . Bebe este bine, suntem in grafic, i-am auzit și inimioara, ne rugam sa fie bine și de acum. Voi mai merge la ECO doar peste o luna, pe 13 Iunie. Mi se pare o vesnicie pana atunci . Sa știți ca trec mai greu zilele după ce aveți beta pozitiv, cele 10 zile pana la beta sunt nimic pe lângă emoțiile de după. Îmi este mai tot timpul greață ca îmi vine sa stau doar in pat, știu ca suna ciudat dar sunt sunt fericita cand îmi este rău pt ca știu ca bebe este acolo când nu îmi este rău ma panichez puțin, dar îmi revin repede și vorbesc cu bebe ii zic sa ramana cu noi, sa crească mare și sa fie sănătos. Dupa calculele de acum voi naștere este 01.01.2020  

 

Astept vesti bune de la voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Salut fetelor! Ieri am fost la ECO, avem 7 săptămâni și 6 zile . Bebe este bine, suntem in grafic, i-am auzit și inimioara, ne rugam sa fie bine și de acum. Voi mai merge la ECO doar peste o luna, pe 13 Iunie. Mi se pare o vesnicie pana atunci . Sa știți ca trec mai greu zilele după ce aveți beta pozitiv, cele 10 zile pana la beta sunt nimic pe lângă emoțiile de după. Îmi este mai tot timpul greață ca îmi vine sa stau doar in pat, știu ca suna ciudat dar sunt sunt fericita cand îmi este rău pt ca știu ca bebe este acolo când nu îmi este rău ma panichez puțin, dar îmi revin repede și vorbesc cu bebe ii zic sa ramana cu noi, sa crească mare și sa fie sănătos. Dupa calculele de acum voi naștere este 01.01.2020 Astept vesti bune de la voi.

Goodlife, ce mult ma bucur ca aduci vesti bune! Era atat de liniste pe aici, am intrat de cateva ori pe zi sa vad ce se mai discuta si...liniste.  Iti doresc din suflet sarcina usoara si bebe sanatos! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună tuturor și succes tuturor încercărilor celor care își doresc sa devina părinți!!!

Sunt și eu o aspiranta la acest capitol deoarece din mai multe motive a trebuit sa recurgem și noi pe aceasta cale de a mai avea copilași!

In momentul de fata detin un test de sarcina pozotiv  (test de urina făcut în a 8 zi de la  transfer). Acum eu va întreb.. Credeți că e e făcut prea devreme pt a fi concludent?

Partenerul meu spune ca e (el fiind medic gineco) însă știu ca pot da și rezultate fals pozitive/negative aceste teste.

 

Mulțumesc 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor!

Ieri am fost la ECO, avem 7 săptămâni și 6 zile . Bebe este bine, suntem in grafic, i-am auzit și inimioara, ne rugam sa fie bine și de acum. Voi mai merge la ECO doar peste o luna, pe 13 Iunie. Mi se pare o vesnicie pana atunci . Sa știți ca trec mai greu zilele după ce aveți beta pozitiv, cele 10 zile pana la beta sunt nimic pe lângă emoțiile de după. Îmi este mai tot timpul greață ca îmi vine sa stau doar in pat, știu ca suna ciudat dar sunt sunt fericita cand îmi este rău pt ca știu ca bebe este acolo când nu îmi este rău ma panichez puțin, dar îmi revin repede și vorbesc cu bebe ii zic sa ramana cu noi, sa crească mare și sa fie sănătos. Dupa calculele de acum voi naștere este 01.01.2020  

 

Astept vesti bune de la voi.

 

Ce bine! Ne bucuram mult de vesti bune :) Doamne ajuta sa fie bine pana la capat :) Incet incet o sa treaca si greturile, eu am avut prietene care nu prea au avut simptome si bebeii au fost bine sanatosi! Odihneste-te in masura posibilului si cu putina rabdare, imediat va fi 13 iunie :)

 

Eu am o intrebare, pt tine si pt fetele care au facut transfer cu embrioni congelati: dupa prima zi de menstruatie, ati sunat la clinica si v-a spus ce tratament sa faceti? In perioada dinainte de transfer, cam cat de des trebuie mers la sibiu la ecografie? 

 

Mersi si weekend frumos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună tuturor și succes tuturor încercărilor celor care își doresc sa devina părinți!!!

Sunt și eu o aspiranta la acest capitol deoarece din mai multe motive a trebuit sa recurgem și noi pe aceasta cale de a mai avea copilași!

In momentul de fata detin un test de sarcina pozotiv  (test de urina făcut în a 8 zi de la  transfer). Acum eu va întreb.. Credeți că e e făcut prea devreme pt a fi concludent?

Partenerul meu spune ca e (el fiind medic gineco) însă știu ca pot da și rezultate fals pozitive/negative aceste teste.

 

Mulțumesc 

 

Buna Sara,

 

eu nu am facut test de sarcina, am stat pana in ziua a 10-a de la transfer ca sa fac Beta. Din cate am citit pe internet si forumuri, au mai fost fete care au facut test de sarcina inainte si a iesit pozitiv si a fost bine. Eu zic sa ramai optimista si sa mergi luni sa faci Beta :)

 

Bafta si tine-ne la curent!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună tuturor și succes tuturor încercărilor celor care își doresc sa devina părinți!!!

Sunt și eu o aspiranta la acest capitol deoarece din mai multe motive a trebuit sa recurgem și noi pe aceasta cale de a mai avea copilași!

In momentul de fata detin un test de sarcina pozotiv  (test de urina făcut în a 8 zi de la  transfer). Acum eu va întreb.. Credeți că e e făcut prea devreme pt a fi concludent?

Partenerul meu spune ca e (el fiind medic gineco) însă știu ca pot da și rezultate fals pozitive/negative aceste teste.

 

Mulțumesc 

Ioiiiiii eu nu am vrut sa fac test de sarcina, sa nu îmi fac speranțe degeaba, am așteptat ziua 10 sa fac beta, eu nu am încredere in testele astea Ai făcut transfer cu fresh sau cu congelati? Ai făcut pregnyl sau ovitrele? pt ca atunci se poate sa iasă pozitiv testul de la injecție. Eu sper ca luni sa ai un beta frumos și sa îl repeți la 48 de ore sa fii sigura ca se dublează. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...