Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Fetelor, am ieșit de la control. Am doar 2 foliculi, sunt terminata. Chiar nu știu ce sa mai fac. Dr ul zice ca sunt șanse minime

Offff...Loreen! Si urmeaza sa iti faca faca punctia? Sa stii ca si cu mine in salon a fost o fata care facea punctia si avea 2 foliculi, ea era foarte optimista, dar din pacate nu stiu ce a urmat pt ca nu am tinut legatura. Tu esti la dr Chicea? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Offff...Loreen! Si urmeaza sa iti faca faca punctia? Sa stii ca si cu mine in salon a fost o fata care facea punctia si avea 2 foliculi, ea era foarte optimista, dar din pacate nu stiu ce a urmat pt ca nu am tinut legatura. Tu esti la dr Chicea?

Nu, sunt la Ispasoiu.

Am întrerupt iar tratamentul ca dr a zis ca sunt șanse ff mici și nu vrea sa riște, ca dacă data trecuta am avut 5 înseamnă că pot mai mult. 

Nu știu ca am plâns toată ziua. M a demoralizat, de nu mai am nici o speranța. Îmi părea ca de data se aliniase toate planetele și totul mergea bine... Și când colo... pauza. Nu știu, poate sa las anu asta sa treacă.. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loreen, stiu ca e greu, dar incearca sa fii pozitiva. Toate se intampla la timpul lor. Si la mine incercarile astea dureaza de mai bine de 4 ani, dar incerc sa nu imi pierd speranta. Si inca ceva, ai vara la dispozitie sa dai posibilitatea organismului sa isi revina, dar in toamna ia-o din nou de la capat. Eu nu as mai lasa timpul sa treaca. Nici eu nu am crezut ca o sa fie atat de greu, dar de 4 ani programul meu este dictat de aceste incercari si de deplasarile la Sibiu. Sper sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa trecem cu bine peste aceste incercari. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici. Ma numesc Alina si locuiesc in Germania. Am si eu o mica istorioara. In 2016 am ramas insarcinata dar la 7 saptamani s.a oprit din evolutie. Bineinteles au urmat plansete, dezamagiri , tristete. De atunci pana anul trecut am incercat sa raman insarcinata pe cale naturala. No chance avand in vedere ca am o varsta iar ceasul biologic "ticaie" ..plus lipsa trompa stanga. Asa ca anul trecut am incercat fiv aici la mine la o clinica. 3 incercari esuate in care nu se formau embrioni. La recomandarea unor prieteni am incercat la o alta clinica in Kempten  Germania unde am intalnit o echipa foarte buna. Prima incercare si primii 2 embrioni care mi.au si fost transferati pe data de 31 mai. Au urmat tipicele zile cu dureri de burta spate datorita stimularii ovariene. Acum la 9 zile de la ET nu mai am decat usoare dureri de burta si spate..usoare dureri de sani si pofta de muraturi. Pe 14 iunie am analiza de sange pt hcg.. Ar trebui sa ma ingrijorez sau sa ma bucur..e grea asteptarea...Va pup si o zi buna!

 Imi cer scuze ca nu sunt pe subiectul forumului dar simteam nevoia sa.mi spun si eu of.ul meu pt. ca toti cei din jurul meu sunt pozitivi numai eu sunt nitel deprimata.  [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...