Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Interesant, ca eu data trecuta am avut 5 foliculi mari și câțiva mici în ziua a 5 a tratamentului și dr ul a zis ca ar prefera sa întrerupem ca ar trebui sa am undeva între 9 și 15 foliculi, asta ar fi idealul pt a face puncție. Acum îmi cam pare rău că l am întrerupt atunci, pt ca de data asta am produs numai 2 și iar am întrerupt.
Normal se incearca si cu 3-4 foliculi..numai ca daca ai stimularea necesara si sunt intre 18mm-20mm se pot forma embrioni. Nu inteleg de ce a zis sa intrerupi...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Normal se incearca si cu 3-4 foliculi..numai ca daca ai stimularea necesara si sunt intre 18mm-20mm se pot forma embrioni. Nu inteleg de ce a zis sa intrerupi...

Cred ca dr ul își dorește sa aive cât mai mulți foliculi sa fie rata de reușită cât mai mare, ca dacă nu se fecundeaza sa mai aive rezerve sau sa aibă de unde alege. Dr ul a zis ca la vârsta și analizele hormonale bune care le am trebuie sa am un răspuns mai bun la stimulare.eu cred ca de data asta am fost prea inhibata, am avut o luna înainte Ac și am făcut și diphereline din ziua 21 precedenta tratamentului de stimulare 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cred ca dr ul își dorește sa aive cât mai mulți foliculi sa fie rata de reușită cât mai mare, ca dacă nu se fecundeaza sa mai aive rezerve sau sa aibă de unde alege. Dr ul a zis ca la vârsta și analizele hormonale bune care le am trebuie sa am un răspuns mai bun la stimulare.eu cred ca de data asta am fost prea inhibata, am avut o luna înainte Ac și am făcut și diphereline din ziua 21 precedenta tratamentului de stimulare

Iti doresc din tot sufletul sa reusesti. Eu una sunt asa de pesimista...nu stiu de ce..trec de la o stare la alta..ma indispun..rad..imi vine sa plang..ma enervez...toata lumea in jurul meu e optimista ca eu as fi insarcinata..numai eu sunt pe de.andoaselea... [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Iti doresc din tot sufletul sa reusesti. Eu una sunt asa de pesimista...nu stiu de ce..trec de la o stare la alta..ma indispun..rad..imi vine sa plang..ma enervez...toata lumea in jurul meu e optimista ca eu as fi insarcinata..numai eu sunt pe de.andoaselea... [smulgpar]

Te înțeleg și te cred. Cu siguranță și tratamentul ne da hormonii peste cap, dar n avem ce face, trebuie sa așteptăm să vedem rezultatul.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Te înțeleg și te cred. Cu siguranță și tratamentul ne da hormonii peste cap, dar n avem ce face, trebuie sa așteptăm să vedem rezultatul. [:)]

Daaa...iti dai seama ca sunt ticsita  de hormoni..si trece asa greu timpul pana vineri...tu ai inceput tratamentul? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey fetelor,va simt atat de aproape si atat de bine ma regasesc in povestile voastre [flo2] .

Draga Loren eu am facut exact acelasi tratament ca si Ali, in Budapesta, dar au rezultat doar 3 foliculi maturi si din ei 2 embrioni. Datorita AMH-ului foarte mic se pare care au fost maxim de foliculi. Sa ai multa bafta si sanatate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


Hey fetelor,va simt atat de aproape si atat de bine ma regasesc in povestile voastre [flo2] . Draga Loren eu am facut exact acelasi tratament ca si Ali, in Budapesta, dar au rezultat doar 3 foliculi maturi si din ei 2 embrioni. Datorita AMH-ului foarte mic se pare care au fost maxim de foliculi. Sa ai multa bafta si sanatate

Tu ai reusit sa ramai insarcinata nadia? La tine cum a decurs fiv.ul? Tot asa cu stari te lua? Eu nu mai stiu ce sa cred.... [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Tu ai reusit sa ramai insarcinata nadia? La tine cum a decurs fiv.ul? Tot asa cu stari te lua? Eu nu mai stiu ce sa cred.... [smulgpar]

 

 

Da,am fost destul de afectata psihic mai ales in primele 10 zile pana am facut testul beta HCG si apoi incet m-am linistit,mi-a trebuit vreo 2 saptamani [batcap] .La cate medicamente hormonale am bagat in noi....este normal.

Acum am 3 saptamani si 3 zile de sarcina si  am mari emotii de primul consult,sper sa fie bine.

Iti tin pumnii si ai grija de tine.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...