Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv la Imed -Sibiu


adidi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Din ce stiu eu este din cauza stimularii ovariene. Organismul trebuie sa isi revina la normal dupa atatea tratamente hormonale pt a evita alte complicatii. Eu fiind si asistenta medicala mai stiu si eu una alta... [:)]

A ce fain ca te avem printre noi atunci, ne mai sfătuiești cu una alta, dacă e cazul  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

As fii curioasa ce tratament îmi va da data viitoare, oare sa l întreb pe dr? Sa i trimit un mail? Oare il va deranja întrebarea? Cum as putea sa l întreb ca să nu interpreteze greșit?
Daca e un doctor deschis si sociabil il poti intreba. Daca e doctorul tipic mai bine astepti . Asta ar fi parerea mea. [:)]

Ti.a dat sa iei acid folic? E indicat cand doresti sa ramai insarcinata. Eu iau Promotil Woman...dar orice acid folic e binevenit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,am o mare problema embriotransfer in 30.05 1 bladtocit 5 zile si o morula recomandare beta 07.06 rezultat 33,34 synevo repetare 10.06 rezultat 34,72 dr I mi-a spus sa intrerup medicamentatia si sa repet beta la 48 h.Nu stiu ce sa fac sa opresc sau sa continui pana fac beta maine.Oare mai am sanse?progesteronul a fost 48

Va multumesc HELP

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună, Doamne ajuta sa fie bine! Trebuie sa fii foarte optimista ținând cont ca deja ai o reușită! Cred ca ai alta abordare a situației.   [flo2]

A fost greu pana ai obținut prima sarcina? 

Buna, sunt optimista dar tot incep sa am emoti!

Da destul de greu: embrioni proaspeti am pierdut sarcina undeva la 5-6 saptamani sau prins amandoi dar nu se dezvoltau a urmat embriotransferul cu doi embrioni din care am un baietel, Sarcina a fost destul de dificila din cauza tensiuni arteriale. 

Cauzele care ne-au dus la fiv. sunt: endometrioa eu si sotul oligoazospermie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună, Doamne ajuta sa fie bine! Trebuie sa fii foarte optimista ținând cont ca deja ai o reușită! Cred ca ai alta abordare a situației. [flo2] A fost greu pana ai obținut prima sarcina? Buna, sunt optimista dar tot incep sa am emoti! Da destul de greu: embrioni proaspeti am pierdut sarcina undeva la 5-6 saptamani sau prins amandoi dar nu se dezvoltau a urmat embriotransferul cu doi embrioni din care am un baietel, Sarcina a fost destul de dificila din cauza tensiuni arteriale. Cauzele care ne-au dus la fiv. sunt: endometrioa eu si sotul oligoazospermie.

E bine ca macar ai reusite. Eu am inima cat un purice.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna,am o mare problema embriotransfer in 30.05 1 bladtocit 5 zile si o morula recomandare beta 07.06 rezultat 33,34 synevo repetare 10.06 rezultat 34,72 dr I mi-a spus sa intrerup medicamentatia si sa repet beta la 48 h.Nu stiu ce sa fac sa opresc sau sa continui pana fac beta maine.Oare mai am sanse?progesteronul a fost 48 Va multumesc HELP

 

Draga Denisse, iti recomand sa urmezi exact pasii pe care ti-i spune medicul. Sa ai multa bafta si sanatate. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna,am o mare problema embriotransfer in 30.05 1 bladtocit 5 zile si o morula recomandare beta 07.06 rezultat 33,34 synevo repetare 10.06 rezultat 34,72 dr I mi-a spus sa intrerup medicamentatia si sa repet beta la 48 h.Nu stiu ce sa fac sa opresc sau sa continui pana fac beta maine.Oare mai am sanse?progesteronul a fost 48 Va multumesc HELP

Exact cum a zis si nadia. Urmeaza sfatul medicului. Te pup. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...